Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletin motosiklet sollaması...

Motovento
    REKLAM ALANI
    baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Herkese selamlar;

Uzun zamandır inanılmaz sinir olduğum bir konu var. Genellikle tem üzerinde emniyet şeridinde giderken arkadan gelen motosikletler öndeki motosikleti solluyor. ok. Bunda bir sorun yok ancak zaten normal şerit olmayan emniyet şeridinde bunu yaparken öndekine korna çalmak çok zor olmasa gerek. Bu sabah gs 1200 kullanan biri resmen gidonun tozunu aldı geçti. Hayırdır sen diyince aynana bak diyor. Ruh hastası falan olmak gerek sanırım böyle bir tepki için. Emniyet şeridinde giderken arkamdan daha ziyade önüme atlayabilecek araçları takip ediyorum. Haliyle arkamı fark etmediğim oluyor. Kornayı duyar duymaz sağa yanaşıyorum. Açıkcası kime neyin havası bu seni solladım diye düşünmeden edemiyorum! fark etmediğim için sola yanaşsam ikimiz içinde şenlik olucak resmen. Ne olur birbirimizi sollarken korna çalalım...
    sarph35 ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Adana'da emniyet şeridi yok kafamız rahat :D
    feti_can ve Zell bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'da emniyet şeridi yok kafamız rahat :D
    Sesli güldüm ya :D Hahah , Bi an şöyle bir düşündüm harbiden yok herhalde , olan da park yeri olarak kullanılıyor

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Ben normal şeritte bile giderken önümdeki motosikleti şerit içünde çapraz konumda takip ediyorum ki, aynadan görsün. Sollayacağım zaman ise şerit müsait ise mutlaka şerit değiştiriyor, müsait değil ise iki kez bip bip yapıp müsade istiyorum.
    Emniyet şeridünde de arkadan gelenin en azından nezaket gereği korna çalarak geçmesi gerekir. Ama burası istanbul, aynaları kontrol etmekte fayda var.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    "Aynana bak" dediğine emin misim? "Gazlamana bak" demiş olmasın. Sen yanlış anlamış olmayasın. Alternatif çok "Kaynanana bak", "Kaymana bak", "Ayılara bak"
    feti_can bunu beğendi.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olması gereken;

Önündeki kişiye kendini fark ettirmektir, fakat maalesef bu bilince sahip olan,olmayan bir çok insan mevcut.. Sürüş sırasında bu tip hareketler sürücünün panik yapmasına sebep olur,ne yaptığını,ne yapacağını şaşırabilirsin.

Azami kontrol, maalesef başka bir şans pek yok.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri seni sollarsa sende onu sollarsın ve yarış böyle başlar o yüzden bu konuda verilecek bi tavsiye yok, ekipmanları giy gidona sıkı sıkı tutun

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    "Emniyet şeridi"

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    o dağları aşmış egosu yüzünden yere yapışıp bi tarafını kırınca aklı başına gelir. Ben de trafikte arabalardan daha çok motorlar yüzünden tehlikeye giriyorum. Arabası da motoru da aynı, millet kafayı yemiş ne yapacağını şaşırıyor artık. Kimsenin canını yakmadan kendi kendilerini bitirirler inş..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum Adana gibi Afyon'da da emniyet şeridi yok ama sanki o şeridi kullanmanız zaten yasak
    Bizim buradaki motorların %90'ı cg olduğu için farkediliyor gelişinden 😁
    crxforever bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Kimileride yamaha honda tarzi motorla benim cinliye kafa tutmaya çalişiyor bre hacilar paramiz vardidami bizmi aprilla almadik okul bitsin grursunuz kim kimi solluyo tecrubemi artirayim iyice o haraktleri ben ypcam size :-D :-D:-D

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    emniyet veya normal şeridi,diğer araçların sizi sollayacakları veya saginiza dalacaklari şekilde kullanmayın..şeridin bir tarafina yanaşır iseniz arkadan gelen sizin ona yol verdiğinizi düşünebilir..kısacası emniyet şeridinden de gitsen (neden oraya giriyorsun muhabbetine girmeyeceğim zira İstanbul lu herkes gibi bende kullanıyorum) "şeridine sahip ol"

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    maalesef bazı arkadaşlar çok bencil ve terbiyesiz. bir de zeytinyağ gibi aynana baksana diyor it herif.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dağları aşmış egosu yüzünden yere yapışıp bi tarafını kırınca aklı başına gelir. Ben de trafikte arabalardan daha çok motorlar yüzünden tehlikeye giriyorum. Arabası da motoru da aynı, millet kafayı yemiş ne yapacağını şaşırıyor artık. Kimsenin canını yakmadan kendi kendilerini bitirirler inş..
    Katiliyorum.

inatla kor noktamda seyir eden motosikletlerden nefret ediyorum, okuz herif sen de ayni zikkimi kullaniyorsun iste, ya diger seritte git, ya hizini arttir onume gec, ya da bas kornaya yol vereyim.

2016 Turkiye , Istanbul`un en merkezi yerlerinde onu arkasi damacana dolu spacy fizy tayfa ekipmansiz teror estiriyor, kimsenin umrunda degil.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bugün 1. köprüde 2 kere motorcular yüzünden tehlike atlattım. kimi çok yavaş gidiyor kimisi dar alanda geçmek istiyor.
    emniyet şeridi ve birinci yoldaki yolun en sağını her İstanbullu motorcu kullanır ve memurlar da yol verir bu duruma. böyle giderse önlem alıp ceza kesecekler ve biz ara şeritlerde yol aynaya taktın yok önüme kırdın diye cebelleşeceğiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)