Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

artık sıkıldınız ama sizden başka danışcak kimsem yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balıkesir olmasa güzel motor alınabilir aslında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cambaz98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 18 yaşında bi kardeşinizim 1 yıldır motorsiklet tutkusu var. bütün motovlogları vs falan izledim bu senede ehliyet ve motor alıcam.(ekipman zaten alcam ekipmansız olmaz)

benim motor için 2000 tl civarı param var ben bu paraya 2. el neler alabilirim ne alırsam akıllıca olur?

saygılar...
    Sukuter alabilirsin. 2015, 2014 model. Mümkün mertebe düşük kilometrede

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya iki el Kuba çita 150 cc alabilirsin..
    Parasının hakkını verir.
    Umarım sigorta ve devir işlemlerini hesaba kattın.
    sıgorta ve devir işlemini hesaba kattıysa motor alamaz görünürde
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    pulsar 200ns
    18 yasındasın buyuk ıht lıse bıtmıs unıye gıdıcek olman lazım veya mezuna kalıcak veya hıc okumamıs olman gerekıyor okucaksan eger part time iş bul 2 3 ay calıs biriktir ıkıncı el cbf al 3500 4500 arası rahat bulursun yaza girdigimiz 25 hazirandan beri köpek gibi çalısıyıorum 200ns aldım yarısını ben verdım suandada 5bin tl param var kenarda 2 ayda birikti , suan degistirsem degistirirm tecrubelendıkten sonra buyutucem calısan ınsan para bırıktırır ve kazanır o 2 bin tlyı cope atma derim

Motosikleti
    CG125 ES
    Bende ekipman ehliyet filan vardi motorun kendisini 1400 e aldim 100 kusur noter masrafi sigorta yaptirmadim o girecek ileride boru gibi. Motor ne diye sorarsan 2005 model honda titan es 150 bin kusur kilometredeydi yag yakma sorunu vardi ama honda sonucta. Ben mi ucuza buldum bilemiyorum ama 1 yildir yaptigim masraf 1000 tl yi bulmustur silindir vs degisti birkac kez sorun verdi vs. Bence iyi bi arastir belki bu sekil kilometresi yuksek japon denk getirebilirsin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kardeşim trafiğe çıkacağın için ilk önce "scooter" tavsiye ediyorum. trafikte vites ile uğraşmaya hemen girişme, bir süre scooter kullan ve artık trafiğe alıştığın zaman vitesli motor alabilirsin.

scooter olarak "monero angel 150" tavsiye ederim çinliler arasında. ne kadar serii olduğunu kullananlar bilir. ehliyet direksiyon sınavına bu motorla gelmişlerdi ve eleman ön kaldırıyordu.

ve motor almadan önce biraz motosikletçilerde falan takılabiliyorsan iyi olur. bilmeden bu işe girersen kazık yersin ve seneler sonra benim gibi konuşmaya başlarsın

ben diyorum ki bu işin kazığını yeterince yedim, artık sökmüyor bu ayaklar

al sana basit örnek; aşağıda videoyu izle ve sonra bir traktör al ve böyle güçlü olması için usta aramaya çık. bakalım bunu yapabilecek kaç usta bulacaksın.

işte motor tamircileride böyle ve bunu yaşayarak göreceksin. ben şu anda sağlam bir usta bulamadım bir tanesi dışında. o ustada biraz alkolcü ve bazen umursamadan atılıyor işe ve tam olarak iyi değildir ama gördüğüm 8 ustanın en iyisidir.

üzülmemek için çok kafa patlat ve sitreslere gir bir şeyler öğrenirken, çünkü motoru alıpda sıkılmaktan çok daha iyi olacaktır.

sana psikolojik destek verdim, başkalarıda işin teknik boyutuyla aydınlatsın.

Bence bir sene sabret okul vakti paranı biriktir harçlıklarından yada part time çalış yaz tatilindede 1300 * 4 den 5200 lirayı at kenara mevcut bütçenide üzerine ekle 1 sene sonra 8-9 bin lira paran olur ekipmanında daha kaliteli olur üstelik çok beğendiğin bir motorun ikinci el yerine sıfırını alma şansında olur. Gençsin toysun ilk motorun sıfır olsun 2. el piyasada kandırılma olasılıgında çok yüksek.

Motosikleti
    R25
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçi gibi etrafta geziceğine çok güzel bi bisikletle, hiç masraf olmadan istediği gibi gezebilir. Cg almasını önermen mantıksız geliyor bana da
    Beyin terk !

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

2. El bajaj boxer bak kardeşim yada tvs neo çinliye sakın bulaşma Küba çita felan önermişler çıtayı kamışı bırak alabileceğin en güzel motor maliyet olarak boxer dır..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben 11 ay as125t-15 kullandım. 20 kilometreyi aşmayan mesafelerde kullandım ve çinli motorları boşuna kötülüyorlar. ne kadar ekmek o kadar köfte.

çinli motorlar ekonomik bütçeye hitab eder ve biraz kara düzen sistemleri vardır. ama kalite derecesi sanıldığı gibi kötü değildir. çinliye bulaşma diyorsunuz da daha 6 bin kilometrede cbf150 kitleyenler de var sanırım.

yağ değiştirmez ve eksildiğinde eklemez isen
    hava filtresini değiştirmez isen
    zincir ya da kayış sistemini bakım yapmazsan
    fren balatalarını zamanı gelince yenilemezsen
    lastikleri bitince yeni lastik almazsan
    gaz telini belli zamanlarda kontrol etmezsen
    fren yağlarını düzenli kontrol etmezsen
    yağ filtresini değiştirmezsen
    motora uygun yağ koymaz isen
    motoru sürekli yüksek yada çok düşük devir kullanır isen

motorun büyük maddi ve manevi masraflar açabilir. ister japon olsun ister çan çin çon olsun. boş boş çin malı almayın diyip gidenlere çok kızıyorum. açıklama yapmaya üşenir ve direk laf salatası yapıp giderler.

motorun sesinden bile ne kadar düzenle çalışıp çalışmadığını anlayan ustalar var, sübap ayarı kaçabilir, egzantrik zinciri bollaşabilir, debriyaj balataları eskiyebilir, karbüratör pislenebilir, yani motora baktığın sürece kolay kolay arıza vermez.

kardeşim sen beni dinle, yeniler genelde işin kazığını öyle yada böyle yemeye mahkumdurlar ama sen bu işe biraz kendini verirsen fazla şanssızlık yaşamayabilirsin bu senin elinde.

rutin bakımlar yapar isen çoğu motor uzun süre seni taşır.

bende "tvs apache" var ve sahibi motor yenilendi dedi. motor daha 41 binde yenilenmiş. yaw ne yaptınız motora 41 binde gebermiş diyemedim çünkü anlamıyordum o zamanlar.

şimdi ise bir çan çin çon bile iyi bakarsan en az 50 bin km götürür diyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)