Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zincir Yağı Önerisi Olan Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ktm 200 duke ABS
    Arkadaşlar Duke 200 kullanıcısıyım yeni aldım 1 ay olmadı bugün tamircide geçerken yağlattım, hemen yola devam etmem lazımdı. biraz sıçratmış bu arada:( adama sordum çok bi marka yoktu ama 400 ml ne kadar diye? 20 TL dedi ben kendim alsam yağlarım zincirimi temzilerim de hani bu konuda şu iyidir! keçeli filan önerisi olan arkadaşım varsa dinlerim. çok bi marka takıntım yok işimi görsün yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Durumun mümessibi yazdığınız gibi hemen hareket etmek , yağın yapışması kullanılan inceltici aerosol malzememnin buharlaşması ve katılaşması için zaman geçmesi gerekli , piyasadaki hiçbir ürünün anında kuruyup yapışma sağlayacağına inanmıyorum , benden bukadar.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Açık yağ satan yerlerden 90 yada 80 numara yağ al işini görür.
    uur_zay ve polemos bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 200 duke ABS
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumun mümessibi yazdığınız gibi hemen hareket etmek , yağın yapışması kullanılan inceltici aerosol malzememnin buharlaşması ve katılaşması için zaman geçmesi gerekli , piyasadaki hiçbir ürünün anında kuruyup yapışma sağlayacağına inanmıyorum , benden bukadar.
    yok o konuda hatamın farkındayım eyvallah da hani bundan sonra yağlayıp 1-2 saat bekleyeceğim iyi yapışan bi zincir yağı arıyorum.

Alıntı uur_zay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok o konuda hatamın farkındayım eyvallah da hani bundan sonra yağlayıp 1-2 saat bekleyeceğim iyi yapışan bi zincir yağı arıyorum.
    Sprey gres 400 ml , şayet bakımı temizliği tam , uygulamayı sık düşünürseniz sprey gres gaayet iyi iş görmekte ve ekonomik , söz gelimi her 100-200 km geçirmeden sık bakım ise fazlasına gerek yok sprey gres.
    uur_zay bunu beğendi.

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    bugün motorun jantlarını silmiştim(turuncu renkler). sonra denk geldi kawasakinin bir servisinde zincir bakımı yaptırdım. motul c2+ zincir yağı kullandı. yağlamanın hemen ardından motosikleti sürdüm. herhangi bir sıçrama olmadı temiz kaldı jantlar. normalde en ufak lekeyi gösteriyor renginden dolayı.

bir de bu videoda würth drylube önermiş arkadaş hiç sıçratmadığını söylüyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=rDDXYkZjQQk

şu linkte hepsi var. ben putoline'in kuru olanından sipariş verip denemeyi düşünüyorum 500km sonra:
    http://www.motodium.com.tr/Zincir-Bakim-Spreyleri,LA_942-2.html#labels=942-2

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motul C5 öneririm. Sprey uygulamalardan daha uzun ömürlü ve bereketli. Kullanımı da daha pratik.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ipone zincir yağı kullan bence 100 ml 20 lira

Motosikleti
    ktm 200 duke ABS
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipone zincir yağı kullan bence 100 ml 20 lira
    100 ml yağa 20 TL vermenin çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. her yıkamadan sonra kullanacağım düşünülürse, hiç değil

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İpone renkli yarış zincir spreyi görüntü olarak çok hoş oluyor ve yapısı silikonumsu olduğu için sıçrama vs en aza iniyor. Ama temizlemesi de bir o kadar zor oluyor pisliği baya üzerine topluyor. Eğer kaliteli olsun, hoş dursun, ben temizlerim sorun yok derseniz öneririm. İşimi görsün yeter derseniz castrolün normal zincir spreyi fazlasıyla iş görür fiyatlar aynı ortalama He unutmadan söyleyeyim, sakın rolantide temizleyeyim yağlayayım falan demeyin kaç ay önce elle çevirirken parmağı dişliye sıkıştırdım daha tırnak tam düzelmedi. Rolantide olsa kopmuştu
    uur_zay bunu beğendi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ben ipone 750 ml (60TL) olandan kullanıyorum, öneririm.

Motosikleti
    ktm 200 duke ABS
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sprey gres 400 ml , şayet bakımı temizliği tam , uygulamayı sık düşünürseniz sprey gres gaayet iyi iş görmekte ve ekonomik , söz gelimi her 100-200 km geçirmeden sık bakım ise fazlasına gerek yok sprey gres.
    seni dinledim würth HHS 2000 marka sprey gres aldım hayırlısı kullanalım görelim.

Alıntı uur_zay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni dinledim würth HHS 2000 marka sprey gres aldım hayırlısı kullanalım görelim.
    Buna dahi gerek yoktu , 7.5 - 10 tl arasında satılanlar dahi iş görmekteler, sık sık temizleme ve yenileme fazlasını silme şartı tabii.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ipone un 500 ml likleri 40 lira civarında.
    1000 km de bir yağlasan 10-12 bin km arkana bakmazsın.

Motosikleti
    Honda NC750d Integra
    eski bir motul c5 kullanıcısı olarak yağ güzel sıçrama olayı az fakat zahmetli. şuan c4 kullanıyorum daha pratik fakat 3 4 yağlamada bitiyor. c5 ile en az 10-12 sefer yağlarsın zinciri. bugüne kadar temizleme işini gaz yağı ile yapıyordum. geçenlerde zincir yağı alırken merakımdan c1'de aldım ürün çok güzel anında aktı gitti bütün yağ ama 1 kere temizlikte şişenin 5/4'ünü kullanıdm ( Arap yağı bol bulunca kaşına sürer misali)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motul alınabilir
    Çıkma motor yağları jantı ön dişlinin oraları çok batırıyo hem tutunma özelliğide yok

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul C5 öneririm. Sprey uygulamalardan daha uzun ömürlü ve bereketli. Kullanımı da daha pratik.
    Ben hem C5 hem de C2+ kullanıyorum, fakat C5 nasil pratik o kismini anlamadım, C5'i uygulamak 10 dk sürerken, C2+ ortalama 1 dk. içerisinde uygulanabiliyor

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Temizlik için gazyağı, yağlama için 90 numara dişli yağı alın, en ekonomik ve etkili yöntem. Kimi yağlar az sıçratır, kimisi fazla sıçratır ona dikkat edebilirsiniz, Zaten hangi yağı ve temizleyiciyi kullanırsanız kullanın, zincirin ömrü sanıldığı kadar çok uzamaz. 25-35 bin arasında mutlaka değiştirmeniz gerekecektir.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Best marka sivi gres kullaniyom is goruyo fazlasina gerek yok 400 500 km de bir yagliyorum cok sikarsan sicratiyo

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Würth hayalet yağlayıcıyı öneriyorum .Daha önce motul kullanıyordum. Hareket etmediğinde üzerinde yağ yok gibi bir izlenim uyandırıyor. Fakat görevini mükemmel yapıyor. Zincir temizliği için ise sadece Gazyağı öneriyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)