Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorunuza güvenin, ona bakın ve en önemlisi yola çıkmakta asla tereddüt etmeyin.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur abi öyle yaparız.
    Olur öyle yaparız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Motoruma kendimden iyi bakiyorum motul kullaniyorum herseyine

Dalin bebek sampuaniyla yikiyorum

Cebimde 20 lira olsa ac olsam once motorun karnini doyururum

Motorlarim benim herseyim bebeklerim

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Yolda kaldım telden yazıyorum kardeş sana selamlarımı iletiyorum

Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah, genç bir arkadaşımız uzun yol macerasını yazmış, yanlışlarımı doğrularımı yazın diye de rica etmiş. Sizin önerileriniz ise biraz kişisel hatalarınızdan kaynaklı, biraz da olumsuz nedenler yüzünden yaşadığınız tehlikeli ve riskli durumlarla ilgili. Yani başlığı açan arkadaşımızın tam olarak aradığı bir cevap olmadığı gibi biraz da ağır bir tecrübe aktarımı olduğundan, naçizane ben de sizdeki hataları vurgulamak istedim. Hürmet bizden efendim.
    Hmm pekala , şimdi özür sırası sizde, okumuyorsunuz kabahatiniz bu.

İlk saifede motosiklet bakımı aksatılması , bir araç olduğu bakımı aksatılması durumlarına dem vurduktan sonra, konuyu açan forumdaşımız mesajıma dikkat çekib alıntılayınca , ikinci kısımda teknik detay haricinde yollarda karşılaşılabilecek problemlerden bazılarını daha ekledim , lütfen okuyun.
    burakcvck bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Biz motorcular gunduz gideriz gece dinleniriz, ironbutt a karsiyiz...gece 80-90 ile degil yolun durumuna gore hizda gidilir, gece surusunde ölen egitmenler vardir... gece yoldaki yagi kisin cig tabakasini gizli buzlanmayi goremezsiniz, body siz kaza yapsaniz dustuguniz ucurumda olmezseniz sabah kadar acilar icinde sizi birinin farketmesini beklersiniz, onunuze hayvan atlar, uyuklayabilirsiniz yani butun olumsuzluklar gece uzerinize coker..

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm pekala , şimdi özür sırası sizde, okumuyorsunuz kabahatiniz bu.

İlk saifede motosiklet bakımı aksatılması , bir araç olduğu bakımı aksatılması durumlarına dem vurduktan sonra, konuyu açan forumdaşımız mesajıma dikkat çekib alıntılayınca , ikinci kısımda teknik detay haricinde yollarda karşılaşılabilecek problemlerden bazılarını daha ekledim , lütfen okuyun.
    Özürlük bir durum görmüyorum. İlk yazdığınızı da ikincisini de okudum. Okuduklarımdan sizin bu yazdığınız gibi bir anlam hiç çıkartmadım. Ayrıca, tekrar ediyorum başlığı açan arkadaşın bizden öğrenmek istediği şey yaptığı uzun yol tecrübesi konusundaki fikirlerimizdir. Siz buradaki anafikri atlayıp doğrudan kişisel birikimlerinizi olumsuz bir üslupla aktarmışsınız. Motosiklete yeni başlayan, uzun yola çıkacak olan ve mekanik konusunda tecrübesi olmayan bir kişi bu yazdıklarınızı okusa motorunu satıp, bir tamircinin yanında işe sıfırdan başlama ihtiyacını duyar. Kabul edin yazdıklarınızın sadece başlıkla ilgisi var, başka hiçbir şeyle ilgisi yok.

Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özürlük bir durum görmüyorum. İlk yazdığınızı da ikincisini de okudum. Okuduklarımdan sizin bu yazdığınız gibi bir anlam hiç çıkartmadım. Ayrıca, tekrar ediyorum başlığı açan arkadaşın bizden öğrenmek istediği şey yaptığı uzun yol tecrübesi konusundaki fikirlerimizdir. Siz buradaki anafikri atlayıp doğrudan kişisel birikimlerinizi olumsuz bir üslupla aktarmışsınız. Motosiklete yeni başlayan, uzun yola çıkacak olan ve mekanik konusunda tecrübesi olmayan bir kişi bu yazdıklarınızı okusa motorunu satıp, bir tamircinin yanında işe sıfırdan başlama ihtiyacını duyar. Kabul edin yazdıklarınızın sadece başlıkla ilgisi var, başka hiçbir şeyle ilgisi yok.
    Hay hayy efenim , haşmet maap hazretleri hatrınıza , 2. defa eşeklik etmişim.
    burakcvck bunu beğendi.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Madem cevapları beğenmeme lüksüne gireceksin, konu açms srkadaş.

O sorduğun tecrübeler,her ne kadar arkadaşlar yardımcı olsa da, pc'den degil yollardan öğrenilliyor.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Korkutmayın öyle kendinizi. Atlayın gidin canınızın istediği yere.

Tabii ki motosikletinizin bakımından emin olarak yola çıkınız.

Tabii ki yola çıktığınızı bilen birileri olsun; bu çocuk gelmedi falan diyecek; yolda belde kalacak olsanız ...

Tabii ki tecrübenize ve yolun durumuna, motorunuza göre uygun sürünüz...

Olağanüstü bir durum olaca olsa diye çok da endişelenmeyin; olmaması için elbette tedbirli olmakla beraber... Yeter ki size bir şey olmasın; kakıverirsiniz motoru en yakın çalılığa, gelen ilk otobüse el edersiniz, biner medeniyete atarsınız kendinizi ...

Bir tek, kuş uçmaz kervan geçmez güzergahlarda baya bir riskiniz var denebilir; anayollardan uzak, tali yollarda... bknz, Burdur'dan Denizli anayoluna bağlanan ara yol gibi... Orda da işiniz üçünüze kalmış; siz, motorunuz ve tanrınız ... ki, o tür yollar da iyidir.. gecenin bir vakti... ormanlık dağ yolunda... iman tazeletir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)