Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 cafe racer

Motovento
    REKLAM ALANI
    msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar 2015 model siyah ybr sahibiyim . Ybr sayfasında da bildikce ve ihtiyaç duydukça yazıyorum. Motorumu bire bir olmasa bile hafif cafe racer olmasını istiyorum . Aklımda bu fikir yokken zaten yuvarlak far taktırmistim led sinyaller falan . Şuan ciddi ciddi düşünüyorum aklımda olan bi kaç şeyi size yazayım fikirlerinizden yararlanayim
    - selenin şeklini değiştirmeden üzerine kiremit kahve arası eskitilmiş döşeme çektirmeyi düşünüyorum
    -ön camurlugu önden ve arkadan kestiremeyi düşünüyorum.
    -amortisör borularina körük takmayı düşünüyorum.
    -topcase demirini sökecegim ve arka camurlugu da iptal edip plakayı yana almayı düşünüyorum
    -egzoz koruması artçı ayakliklari ve gidonu siyah yapacağım.
    -yuvarlak fara sarı film çektirip sağ ve sol tarafına küçük sis lambalari takip onlara da sarı film çekeceğim
    -depo üzerine boya olarak değil de folyo şeklinde ( kaplama l) şerit ya da numara amblem Vs tarzı bi seu yapmayı düşünüyorum.
    -normal aynaları iptal edip gidon aynası takmayı düşünüyorum yuvarlak nikelaj , siyah manetler . Ve gidonu şekil itibari ile değiştirip degistirmemeyi düşünüyorum zorlanır miyim diye o yüzden siyah normal gidon kalsın diyorum.

Buraya kadar okuyan ve cevap yazacak olan herkese teşekkürler. Tam bi cafe racer değil bu ama farklı bi şeyler çıkacağı kesin
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Kardeşim ''125 lik motordan cafe racer olmaz'' cılar gelmeden sen şu benim konuma bi bak. Henüz bitiremedim ama belki işine yarayan bir şey görürsün

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ker-proje.html

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Teşekkür ederim inceleyeceğim. Valla bence olur neden olmasın basıp gitmesine gerek yok sadece görsel bi kaç değişiklik ile göze daha hoş gelsin yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Kardeşim motorun çok güzel olmuş eline koluna sağlık gidon tam istediğim gibi aslında sürüş nasıl ? Benim yuvarlak far im ondan biraz daha büyük ama hoş gösterge değiştirmeyecegim. 2 kişi bindiğimiz için iskeleti de kesip kisaltamam. Buna benzer bi şeyler çıkaracağım inşallah. Toplam maliyetin ne oluyor boyalar falan . Motor blogunu güzelce bende boyatmak istiyorum ama işin ehli gerekir diye düşünüyorum

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı msklkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim inceleyeceğim. Valla bence olur neden olmasın basıp gitmesine gerek yok sadece görsel bi kaç değişiklik ile göze daha hoş gelsin yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Kardeşim motorun çok güzel olmuş eline koluna sağlık gidon tam istediğim gibi aslında sürüş nasıl ? Benim yuvarlak far im ondan biraz daha büyük ama hoş gösterge değiştirmeyecegim. 2 kişi bindiğimiz için iskeleti de kesip kisaltamam. Buna benzer bi şeyler çıkaracağım inşallah. Toplam maliyetin ne oluyor boyalar falan . Motor blogunu güzelce bende boyatmak istiyorum ama işin ehli gerekir diye düşünüyorum
    Öncelikle sağolasın. Gidon kullanım açısından gayet rahat oldu ama aynı yükseklikte 5-6 cm daha geniş bir gidon bulursam değiştireceğim. Şaseyi kısaltman da 2 kişi binmene engel olmaz bende 2 kişi biniyorum. Kuyruk grenajlarını sökersen orda koltuğun arkasında uzanan şaseyi göreceksin ben sadece o kısmı kestirdim zaten fotoğraflarda gözüküyor. Şu an benim şasem orjinal koltuktan sadece 2-3 cm içeride o kadar. Şimdilik boya yapmadım ama kendim boyayacağım için maliyeti fazla olmayacak. Sadece far,gösterge,stop lambası ve körüklere 125 Tl harcadım. Aklıma gelen başka bi masrafım da olmadı. Ön ve arka çamurlukları kendim kestim, gidon da eski bisiklet gidonu

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Şimdi şunu anlıyorum doğru mudur ? Kuyrukta sağda ve solda bulunan 2 parça plastik granaji sokunce gayet düz duruyor şase kesmesem bile? Düşündüğüm şeyler yukarda da belirttim başlangıç olarak o tarz şeyler yapacağım fakat el becerim sizin ki gibi değil benim masrafı fazla olabilir :D ama arka camurluk kısmını plakanin bittiği yerden kesip plakayı biraz yukarı alırsam kuyruk gözükmez ve plaka sanki saseyi bağlı gibi durur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Şimdi şunu anlıyorum doğru mudur ? Kuyrukta sağda ve solda bulunan 2 parça plastik granaji sokunce gayet düz duruyor şase kesmesem bile? Düşündüğüm şeyler yukarda da belirttim başlangıç olarak o tarz şeyler yapacağım fakat el becerim sizin ki gibi değil benim masrafı fazla olabilir :D ama arka camurluk kısmını plakanin bittiği yerden kesip plakayı biraz yukarı alırsam kuyruk gözükmez ve plaka sanki saseyi bağlı gibi durur diye düşünüyorum
    Hayır düz durmuyor. Orda yaklaşık 10 cm lik bir fazlalık kısım kalıyor ona bi bak, kessen bile koltuğunu etkilemez anlamında dedim. Aynı şehirde olsak elimden geldiğince yardımcı olurdum ama çok uzağız

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim . Ben planlamaya ve usta bulmaya yavaş yavaş bakayım belli olmaz belki bi şeyler çıkar en yakın model senin motor olacak onu bekliyorum sabırsızlıkla

Motosikleti
    Café Racer

Motosikleti
    Derbi ETX
    Para ve zamanı bulunca yapacağım

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    clip-on gidon olmazsa olmaz...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim . Ben planlamaya ve usta bulmaya yavaş yavaş bakayım belli olmaz belki bi şeyler çıkar en yakın model senin motor olacak onu bekliyorum sabırsızlıkla
    Eyvallah kardeşim gelişmelerden haberdar etmeyi unutma

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para ve zamanı bulunca yapacağım

http://i.hizliresim.com/nrvyy5.jpg
    150 lik olmasa ben de bundan yapacaktım. 200 lük anton var ama sanırım fiyat performans olarak iyi değil.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sokak köpeği gibi duruyor bence.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    İnşallah kardeşim bi başlarsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

Jafjaf arkadaşın attığı fotoğraf esd ye en yakın ve en güzel hali sanırım. Bi kere bizim depo uymuyor cafe racer için :( bi bakalım eğer cafe racer olmasa bile farklı bi ybr olsun istiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:18 ----------

Heka attığın fotoğraflardan en üstteki ile aynı sayılır zaten motorum tel jant yok ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)