Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ybr 125 Cafe Racer - Street Tracker

Motovento
    REKLAM ALANI
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Arkadaşlar, abiler, kardeşler öncelikle herkese merhaba
    Bazılarınız başlamış bir proje var sanıp heveslenebilir inşallah kimseyi üzmüyorumdur
    2006 model bir ybr 125 im var uzun zamandır da bir cafe racer, street tracker, flat tracker sevdam bulunuyor.Benim proje galiba flat tracker oluyor yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Öğrenciyim çok bir imkanım yok fakat galiba az çok el becerime olan güvenimden yola çıkarak böyle bir işe kalkıştım
    Amacım motorumu çizdiğim motora benzetebildiğim kadar benzetmek. Şimdilik sadece stop ve sinyallerin siparişini verdim ve az çok koltukla uğraştım 3 hafta sonra muayene var muayeneden önce bir şey yapmak istemiyorum. Bu konuyu da açmak konusunda kararsızdım fakat hoş görün ki büyük bir heyecanım var

Bundan sonraki planım 12-15 cm çapında bir ön far, kahverengi sele, kahverengi elcik, gidon gergisi, yuvarlak siyah ayna ve ön amortisörler için körük satın almak.
    Ön ve arka çamurluğu kesip küçültmek istiyorum ayrıca şasede arkadan bi 10 cm civarı kesilecek.
    Isıya dayanıklı boyayla motor kısmını siyaha boyanacak
    Depoya resimdeki gibi bir sticker ayarlanacak

Gel gelelim sorumuza sizler bu işe ne diyorsunuz? Tavsiyeleriniz benim için önemli

Hedef bu

kahveisteyen ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben evet diyorum.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Yaptıktan sonra neden olmasın ?

Takipteyim..

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben evet diyorum.
    Eyvallah hocam

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıktan sonra neden olmasın ?
    Abi demir testeresiyle yarım saat o koltuğun kalıbını oluşturan alüminyum levhayı kesmeye çalışmışlığım var bu heves kaçmazsa yaparım inşallah :D

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Yapılabilecek bir şey olursa gel Gelibolu'ya. Bizde yardımcı olmaya çalışırız.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılabilecek bir şey olursa gel Gelibolu'ya. Bizde yardımcı olmaya çalışırız.
    Eyvallah abi geleceğim inşallah bir gün

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    https://m.facebook.com/story.php?sto...91409407813107 çizerek gosterene kadar direk link atsaydinda millet canlı canlı gorseydi modelini
    berk_cglr, Mertcan00 ve BESTAPO bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    biliyorum bunu hocam çok esinlendim fakat depo değiştirebilir miyim bilmiyorum

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Tekrardan herkese merhaba. Yurtdışından aldığım stopun gelmesiyle birlikte yavaştan şu motora bi girişelim biraz kesip biçelim dedik Geçen gün arka çamurluğu söküp evde testereyle kestik, yan çanta demirlerini demir testeresiyle kestik, kuyruk grenajlarını söktük ve onların da şase bağlantı yerlerini kestik.

Bugün, forumdan tanıştığım meşhur skygo cafe racer konusunun sahipleri olan, forumdaki isimleriyle Tinerci ve Bağrıaçık abilerin mekanına bi çıkarma yaptık hem tanıştık, hem skygoyu gördük, hem de çok büyük yardımlar aldık Buradan da tekrar kendilerine yardımları için teşekkür ediyorum ve devam ediyorum

Önce motorun üzerindeki her şeyi söküp kafamızda ne yapacağımızı belirledik

Orda cg deposu vardı nasıl durur diye bi denedik ama beğenmedik orjinal depoyu kullanmaya karar verdik

Koltuk için hazırladığımız sacın ölçülerini kontrol ettik

En güzel kısmı Bağrıaçık abi sağolsun şaseyi yaklaşık 10 cm kadar kısalttık

Tinerci abi sağolsun stop plakalık için şasenin sonuna böyle bir parça kaynattı

Ve günün sonunda yeni stop plakalığı ve orjinal koltuğu takıp evimize geri döndük. Şimdilik motor bu durumda

3-4 gün önce tekli küçük km göstergesi ve 5 inç yuvarlak ön far siparişi verdik. O siparişler gelene kadar beklemedeyiz.
    Okuduğunuz için teşekkürler iyi kötü düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim Kendinize iyi bakın
    bagriacik, crocodil, bulut59 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    tabi yaa desteğin kralını bulmuşsun yap kardeşim kolay gelsin

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Nerde bi proje varsa altından tinerci ve bagriacik çıkıyor.
    Ege Anıl EFE ve sarpgray bunu beğendiler.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler guzel proje sonucta bagriacik ve tinercu var

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya. Merakla bekliyoruz.
    Kolay gele
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi yaa desteğin kralını bulmuşsun yap kardeşim kolay gelsin
    Eyvallah hocam

Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler guzel proje sonucta bagriacik ve tinercu var
    Eyvallah hocam

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya. Merakla bekliyoruz.
    Kolay gele
    Valla ben de merak ediyorum eyvallah

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Güzel bir çalışma takipteyim

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Takipteyim,güzel bi proje olacak gibime geliyor.

Hadi bakalım hayırlısı olsun. Darısı adam akıllı bi r60/6 yada 7 bulursam benim başıma.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    heves kırmak gibi olmasın ama şöyle bir durum var ki, yurt dışında bu işi yapan insanlar en ufak bir maddi kaygı gütmeden yapıyor yapacağını.
    motor ybr olmuş honda cg olmuş önemli değil ama kişisel bir hale getirmek için ebayden alınan çin kökenli stopla sinyalle küçük mor ışıklı göstergeyle olmuyor maalesef.
    Keyifle izlediğimiz yabancı projelerde dikkat edin böyle parçalar asla ve asla yok.
    spirali alıp şaseyi kesmek, sprey boyayla motor blogunu mat siyaha boyamak, tahta üzerine sünger koyup suni deriyle kaplayıp baklava deseni vermek de bir commuterı cafe-racer rat-bike vs.vs. yapmaya yetmiyor.
    bence, nitelikli vir v motor ya da cb serisi gibi klasik dört silindir ya da bmw boxer'ı gibi bi donör motor ve de ciddi bir bütçe ayırmadan bu işe girişmek ilk başta oluyor hissi verse de işin sonunda olay modifiyeli mobilet sendromuna bağlanıp kalıyor.
    eleştirmek amacıyla yazmadım ama şu an dışarıya yansıyan genel görünüm bu doğrultuda.
    zeuces bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heves kırmak gibi olmasın ama şöyle bir durum var ki, yurt dışında bu işi yapan insanlar en ufak bir maddi kaygı gütmeden yapıyor yapacağını.
    motor ybr olmuş honda cg olmuş önemli değil ama kişisel bir hale getirmek için ebayden alınan çin kökenli stopla sinyalle küçük mor ışıklı göstergeyle olmuyor maalesef.
    Keyifle izlediğimiz yabancı projelerde dikkat edin böyle parçalar asla ve asla yok.
    spirali alıp şaseyi kesmek, sprey boyayla motor blogunu mat siyaha boyamak, tahta üzerine sünger koyup suni deriyle kaplayıp baklava deseni vermek de bir commuterı cafe-racer rat-bike vs.vs. yapmaya yetmiyor.
    bence, nitelikli vir v motor ya da cb serisi gibi klasik dört silindir ya da bmw boxer'ı gibi bi donör motor ve de ciddi bir bütçe ayırmadan bu işe girişmek ilk başta oluyor hissi verse de işin sonunda olay modifiyeli mobilet sendromuna bağlanıp kalıyor.
    eleştirmek amacıyla yazmadım ama şu an dışarıya yansıyan genel görünüm bu doğrultuda.
    Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle şunu söyleyeyim ki ben öğrenciyim ve bu motoru bile zar zor aldım. Şu durumda tabiiki ben de isterim büyük bir motor ama hayaller ve hayatlar diye bir gerçek var ayrıca ben cg veya ybr veya diğer küçük motorlardan cafe racer, street tracker gibi projelerde başarısız olunacağı konusuna katılmıyorum. Benimki güzel olur olmaz onu bilemem, dediğiniz gibi modifiyeli bir cg havası da olabilir Benim amacım sadece motorumu biraz kişiselleştirmek. Ne ayırdığım doğru düzgün bir bütçe ne de imkanım var. Ama özellikle yurt dışında ybr den yapılmış cg den yapılmış çok güzel örnekler gördüm ben. Tabiiki bu benim düşüncem sizin düşüncenize de saygı duyuyorum
    Gambit. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)