Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir içi viraj geliştirilebilecek yerler(İzmir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben viraj alma konusunda biraz sıkıntı çekiyorum ve şehir içinde her gün gidebileceğim viraj kabiliyetimi geliştirebileceğim rota bileniniz göreniniz var mıdır? Paylaşırsanız çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650
    İşte geldim burdayım; tam benlik konu

1 numara; Ahmetbeyli yolu: Kuşadasına giderken Yoncaköy'e gelmeden önceki virajlar.. Kaliteli asfalt, efsane manzara.. ama dikkat etmekte fayda var, tehlikeli yoldur.

2 numara: Karaburun yolu. Yenilenen ve genişleyen asfaltıyla keyiflidir.

3 numara: Çeşme otoyolu otoban kenarı: Yarışçılar için doğal parkur Gişelerden otobana gir, 23 km sonra sağda. Süper kalite asfalt.

4 numara: Eski Foça yolu. Eh işte, virajları fena değil.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Çarşamba günleri izin yapıyorum, fırsat buldukça gazlamaya giderim, vaktin olursa haber et.
    Nathan bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    buyur kardeşim. link.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Valla ben suan izmirdeyim bornovada, burda motor surmek ciddi anlamda cesaret ister yollari o denli berbat :D

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bak kiraz alaşehir arasında motosiklet eğitimi veriliyor.Git oraya kesin öğrenirsin.Ben hergün 50 km o yolda sürdüm şimdi kaskı sürtüyom asfalta 😀

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte geldim burdayım; tam benlik konu

1 numara; Ahmetbeyli yolu: Kuşadasına giderken Yoncaköy'e gelmeden önceki virajlar.. Kaliteli asfalt, efsane manzara.. ama dikkat etmekte fayda var, tehlikeli yoldur.

2 numara: Karaburun yolu. Yenilenen ve genişleyen asfaltıyla keyiflidir.

3 numara: Çeşme otoyolu otoban kenarı: Yarışçılar için doğal parkur Gişelerden otobana gir, 23 km sonra sağda. Süper kalite asfalt.

4 numara: Eski Foça yolu. Eh işte, virajları fena değil.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Çarşamba günleri izin yapıyorum, fırsat buldukça gazlamaya giderim, vaktin olursa haber et.
    1 ve 4 numarada asfalt iyi değildir, kayma yapar. Bölünmemiş yoldur, kapanan bir çok viraj vardır. Viraj kaçırılırsa ölme yapar.

Malesef yollar motosiklet kullanmayı öğrenecek yerler değildir. Viraja girmek ve motosikleti yatırmak bambaşka iki konudur. Olaya bu şekilde yaklaşırsanız, motosiklet yatırmayı kapalı alanlarda viraja girmeyi bolca düşünüp gözlemleyerek veya eğitim alarak halledebilirsiniz

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    benim favorim izmirde yaşarken sabuncubeli virajlarıydı tek sorunu yoğun araç trafiği var bu tehlike yaratıyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sevgili dostum, virajda sıkıntı çekiyorum diyorsun.. Şimdi tavsiyeleri alıp gideceğin virajda karşıı şeride geçip kamyon altında kalırsan ne olacak? Yaptığın hatayı CTRL + Z ile kolayca geri alamayacağına göre, hayatınla kumar oynamayıp, bunun eğitimini alman gerekiyor, uzman biri ile önce teori sonra gözlemli uzun yol viraj eğitimi alman bu işin en doğrusu olacak.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Darkcity arkadaşım gereken cevabı vermiş, trafiğe açık bir yolda viraj çalışılmaz, hoş dizini yere koysan ne olacak karayolunda ? Madalya mı takacak birisi? Motosiklet sürücüsü olarak sana temennimiz tedbirli olup daha uzun süre, ömrün boyunca motora binmen olacaktır. Zaten süper viraj yapabiliyor olsan bile trafikte yapma lütfen. Kendin de patlayabilirsin, gidip suçsuz günahsız birine de çarpabilirsin. Art akademi var izmirde bildiğim kadarıyla, eğitim almak en iyisi.

Motosikleti
    2012 cbr 125
    İncialtında kapalı otoparkların arkasında helikopter pisti dedikleri bir yer var hemen sahil kenarında. Genelde havanın müsait olduğu her zaman viraj çalışanlar oluyor. Ortada bir ağaç var asfaltı çok güzel ve yer çok geniş. Sağa ya da sola viraj çalışmak, motoru yatırmayı öğrenmek için güzel bir yer. bakışını ortadaki ağaca sabitleyip yavaş yavaş süratlere ve kontraya alışarak kendini geliştirebilirsin. İrc lastiklerle cbr ve r25 in peglerini sürten arkadaşlarım var. Ben Deu Süvarileri motosiklet kulübü başkanıyım. Müsait olduğumuz zamanlarda toplu olarak gidip vakit geçiririz. 90-100km hızlara kadar çıkmaya müsait genişliği var. Ekipmanlarını lütfen unutma

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sana hiç kimsenin yazmadığı tavsiye yazayım naylon lastikle viraj çalışmana gerek yok motorunda metzeller veye michelin gibi kaliteli lastik varsa çalış yoksa hiç riske girme ve viraja yattığında asfalt kum toz olamasın lastiğin ısınmış olmalı ben yeni motosiklet aldım bajaj st 125 lastiğini sanki naylon poşetleri eritipte yapmışlar hiç yol tutmuyor en ufak harekette kayıyor yada motor altımda oynuyor o yüzden inan 100 km ile girdiğim viraja 60 ile giriyorum şakası yok patlayacaz biryere araçlar ile mesafem normalin iki katı tabi fren mesafeside uzuyor kötü lastikle

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sabuncubeli iyidir iyi. Kaliteli asfalt.
    Yogun trafik. Dikkat ister.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabuncubeli diyen arkadaşlar olmuş hayretle izliyorum. Sabuncubelinde virajın viraj olması için 160 tan aşağıya düşmemek gerek, adam bilmiyorum diyor hızlı yol öneriliyor, tehlikeli yollar öneriliyor.
    Kendi canınızı sokakta mı buldunuz?
    Haydaaaa lar haydası , çıldırmışız

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    En iyi viraj yapan; virajdan çıkabilen, sağa ve sola savrulmayan, şeridinde gidebilen, acil durumda durabilecek hızda olan insandır.
    Boş verin virajı, yatmayı, peg sürtmeyi. Efendi efendi gidin, mümkün olduğunca uzun yaşayın, keyif alın.
    vader bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    İzmir'i bilmem ama İstanbul'a gelirsen Zürafa Sokak var. Virajları ve girintili çıkıntılı yollarıyla meşhurdur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)