Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alkollü motosiklet sürücüsü ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 35 senedir sigara içiyordum 1 şey olmadi. 2 senedir kemoterapi alıyorum

illa birşey mi olması lazım yapma bunu olunca zaten anlarsın olmadan anla ne olurki
    Zaten totosu yemeyen kullanmasın diyen bir zihniyete ne anlatsan boş. Alkol birşey değil halüsilasyondayken bile defalarca kullandım hiç birşey olmadı evet, ama bu benim aptallığımdan, cahilliğimden, insanların hayatını hiçe sayan vurdumduymaz bencil karakterimden başka hiç bir b.... değildi tamamen hataydı .Çok şükür başımıza iş almadan hatamızın farkına vardık. Yoldaki şeritlerin yerden kalkıp aya doğru köprü olduğunu bilirim uzak olsun öyle kafada öyle yürekte.Alkollü araç kullanmak cesaret işi olmuş delikanlılık olmuş demekki vay be.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Allah korusun yani 1 bardak dahi içsem kesinlikle motoru alkol almayan arkadaşıma sürdürürüm.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    burada artislik yapmakta adet olmuş nabalım bilader eve yürüyelimmi 25 km ? buna cevap veren yok adam pi,lot olmuş şeritler aya yükselmiş sen ne içiyorsun biz bira içeriz yada vodka onlarında kafası seninkini asla vermez .. Bu risk benim riskim kimseyi bağlamaz ben alkollüyken sürat yapmıyorum 35 sene sigara içmiş bilmem ne ayak yapmayın alkol kullanıyorsan binmek zorundasın yapacak bişey yok

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada artislik yapmakta adet olmuş nabalım bilader eve yürüyelimmi 25 km ? buna cevap veren yok adam pi,lot olmuş şeritler aya yükselmiş sen ne içiyorsun biz bira içeriz yada vodka onlarında kafası seninkini asla vermez .. Bu risk benim riskim kimseyi bağlamaz ben alkollüyken sürat yapmıyorum 35 sene sigara içmiş bilmem ne ayak yapmayın alkol kullanıyorsan binmek zorundasın yapacak bişey yok
    Benim riskim diyorsun, gidip birine girince senin riskin olmaktan çıkıyor o.
    karayel90 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Sen gene de abimize karsi biraz daha saygili olmalisin dostum.. sakinles ole yaz bakalim bi hava hadi..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Çok canımı çektirdiniz komşunun çocuğunu bira almaya yolladım
    KaskReis ve hattoi bunu beğendiler.

Arkadaslar bunun savunulacak bir yanı yok. İnsanın başına bir kere gelir. Ya ezersin ya ezilirsin. O da olur biter. Ne olduğunu bile anlamazsın. 'Mecburen' binen arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla bence bu sebep değil. Hem kendi hem de baskalarının hayatı tehlikeye giriyor. Bu durumu normalleştirmekse kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülük bence.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Mecburen ne demek anlamadım , sen alkol alınacağını bildiğin bir ortama motorla gitmeye karar verdiğin an bütün serinin kararını veriyorsun zaten aa hiç aklıma gelmedi bak diyebilen varsa helal olsun.. Ben hayatta motorla gitmem alkol alınacak yere , ha evimde içiyorsam ayrı o zaman binilir motora zaten yazlık yerdeyim rota belli , bi allahın kulu yok bi köpekler sarar etrafımı onlarında maması hazırdır zate oynarız biraz sohbet muhabbet dönerim eve sonra , ama fıtı fıtı 30km görmemiştir benim bardak , zaten keyif adamına o hız yeter artar , benim anlamadığım gazlamaktan zevk alanlar.

Alkolle diğer uyuşturucu maddeleri karşılaştırmayın , zira alkolde uyuşturur yeterince hatta bir çok ağır uyuşturucudan daha ağır uyuşturur refleksleri hıza ne gerek var usta? fititi oooh hafif rüzgar miss varken
    hattoi bunu beğendi.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Zıkkımın kökünü iç, sana içme diyen yok. Benim veya başka bir insanın canını yakma yeter. Evinde iç, damında iç, balkonunda iç... İçmeye niye motorunla gidersin? Senin gibi benciller yüzünden motor kardeşliği maalesef hikaye olmaktan öte gidemiyor.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gokceada da barba yorgo tverna tepekoyde ve zeytinlikoyde kemanci sarap evinde calismis biri olarak asla motorumu ickili kullanmadim. Kullanmam da yakisikli ve genc! öleceğime hyati dolu dolu yasar cirkin ve huysuz bir ihtiyar olarak ölürüm ;)

İsin şakasi bir yana hakikaten buralarda çalıştım ve gokceadaya bilenler varsa o yolda hic isiklandirma yoktur durup dinlenebileceginiz hic bir yer yoktur ona ragman motorumu kullanmadim, yurudum cunku sadece benm degil ailemin ve oradan gececek masum insanlarin da ahini gunahini almak istemedim. İcki icmek sorumluluk gerektirir , iciyorsan yada icmeyi dusunuyorsan bir zahmet taksi kullan.
    ...garip... bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Çarşamba akşamı "bir yere" davetliydim
    Sarma içtim bir tane, hesapta orda sızıp sabah işe gidecektim.
    Ama o kafayla saçma bir tartışma üstüne ceketini alıp çıkma ile sonuçlanınca evin yolun tuttum mecburen.
    Önce 10 dk motorun üstünde oturdum sonra başladım sürmeye bi baktım 20 le gidiyorum
    Dedim biraz hızlanıyım, bilenler için söylüyorum Bornova'dan Ksk ya 40km/h saat hızla geldim.
    Altınyol shell de bi şişe su aldım bi de çikolata 15 dk da orda takıldım.
    Çıktım yola, ama yok yani 40 ı geçemiyorum bi paranoyaklık oldu gözümü yoldan çok aynadan alamıyorum arkadan gelenleri kesiyorum habire..
    Bi daha düşürme Allah'ım amin
    hattoi bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Peki samimi cevap ver ( herkes anlar samimiyetini) Pek sanmıyorum çünkü cevaplarindan ya akıl yada terbiye sorunun olduğu belli oluyor

Sarhoş biri aracıyla yolda yürüyen annenle sana çarpsa (Allah gostermesin) sen sağ kurtulup sakat kalsan şoföre . "RİCA EDERİM ÖNEMLİ DEĞİL BENDE AYNİSİNİ YAPARDİM" deyip affedermisin
    Samimi cevapla

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ozendirmek gibi olmasin da alkolluyken daha dikkatli suruyordum sadece kaldirimin yanindan gecerken falan sikinti oluyordu. Alkolu biraktim orasi da ayri bisey tabi

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Kim içkili iken araç kullanır kullanmaz onun derdinde değil kimse , içkili araç üzerinde iken bir başkasının evine kor dusurmeyin Ömür boyu pismanligini yaşayabilirsiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İçki içtiğiniz zaman mantıklı düşünme yeteneğinizi kaybedebilirsiniz.
    Gereksiz bir güven hissi, hatta her türlü kullanırım ben bu mereti kafası oluşabilir.
    İddialı, cüretkar olup saçmalayabilirsiniz.
    Hatta bu saçmalamaları alkol aldığınız mekanda yapmakla kalmaz buraya foruma da taşıyabilirsiniz.

Önemli değil. Biz kardeşiz.
    Saçmalığı ne kadar ileri götürürseniz götürün sarhoştur yarın kendine gelir deyip bir şey olmamış gibi davranırız.

Ama bunu ayıkken yapmayın!

Yazdığınız bazı şeyler bende hayal kırıklığı yaratıyor.

Hepimiz hata yapar, yanlış şeyleri savunabiliriz.
    Mesele yanlışta ıstar etmeyecek olgunluğa erişebilmekte.
    crxforever bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun uzun, gayet güzel bir mesaj yazmıştım, şu an emeğim boşa gitti. Bu duygunun 10000 kat fazlasını düşünün, işte alkollü araç kullanırsanız böyle olur.

KSK'dan Alsancak'a gideceğim zaman, buluşmayla ilgili bütün ayrıntıları öğrenir, ona göre plan yaparım gerekirse gitmem, ama alkollü araç kullanmam. Durum müsait ise alkol almam, güzel bir espresso bazlı kahve alır sohbete öyle katılırım. Param varsa taksiyle dönerim. Ama asla alkollü araç kullanmam. Bence başka insanların olduğu yerde alkollü araç kullanmanın bahanesi olamaz.

Bir arkadaşın yazdığı, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde alkollü motosiklete binmeyi bunun içine katmıyorum. Yıllar önce kampta benimde alkollü iken, boş arazide cub motosiklet ile bir kaç km gidip gelmişliğim vardır.

Bunun dışında konuyu bulandıranlar olmuş şaşırmadım ama olayı lsd yazamadan oralara kadar getiren, kullandığını iddia edenler, sempati ile antipatiyi karıştıranlar falan, alkolü bırakma konusunda isabetli karar vermişler, takdir ettim.

Maksimum ayda bir alkol alan birisi olarak, cumartesi akşamı kamp yaptığımız yerde rakı masamızdan manzaramızı paylaşmak istedim, güneş battı sayılır o yüzden telefonum çok kaliteli çekemedi malum, emektar, idare ederseniz sevinirim;

Bu paylaşımı alkol kullanan arkadaşlar için yaptım, bu güzel hayatı daha uzun yaşamak istiyorsanız, alkollü araç kullanmayın lütfen.
    SenC_an ve crxforever bunu beğendiler.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 alim bir araya gelmiş bir cahili ikna edememiş!!! Yaşın kaç olursa olsun adam olacan önce. Adam sana antipati kurman için anneden çoluk çocuktan bahsetmiş sen olayı terbiyesizce nereye getirmişsin.
    HATTOİ adlı üyenin de dediği gibi antipati değil sempati hiç değil EMPATİ olacaktı. Önemli olan düşünceyi doğru ifade etmek umarım anlamışsınızdır. Sinir halinde bazı kelimeler karışabiliyor. Yazım yanlışım için kusuruma bakmayın.
    hattoi bunu beğendi.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Aslında durum çok net
    Gereksiz uzamış

Buyrun
    http://www.atamer.av.tr/alkollu-arac...nma-ve-cezasi/

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sarhoş kullandığım günleri hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor. artık 0 promil bol çay kahve
    güçsüz bir motorum oluşu belki de şansımdı. motosikletin bir artısı varsa üzerinde sızılmıyor. arabaya göre daha ayık olunuyor yine de sakat.
    ne olur yapmayın. madem keyif yapacaksınız kumsalda parkta vs yatın. ertesi günü dönün. 5- 6 saat bekleyin

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Yorumları okudum kısaca hepiniz haklısınız.
    İşin dalgası bir yana bi gerçekçi olarak düşünelim tamam iyi icebilirsiniz fakat 3-4 bira içtikten sonra zaten bilimsel olarak illaki dikkat bozukluğu yaşıyorsunuz. Bir arkadaş ne güzel yorumlamış. Paranoyaya bağladım yavaş yavaş gittim diye. Kesinlikle en mantıklısını yapmış fakat aslında durum bundan kötü oluyor. Neden derseniz şöyle bi dikkat dağınıklığı oluyor. Zaten Türkiye gibi bir yerde motosiklet sürüyoruz. Nerden nasıl bi angut araç sürücüsü çıkacağı belli olmuyor. Ki alkollü iken bunu farketmek zor olabilir.

İçki içmeyi savunan arkadaşım seni çok iyi anlıyorum fakat arkadaşlar senin kötülüğün için bir sey demiyor. Banane deyip yorum yazmadan dahi geçebilirdi. Ama seni düşünüyorlar. Yani burada sinirlenmeye gerilmeye hakaret dolu içerik yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Motosiklet sürücüleri de birbiriyle tartışır ise biz nasıl motosiklet kullanabileceğiz.
    Hocam bak hiç bir şey senin canından önemli değil. Hemde hiç bir şey. Herkes seni düşündüğünden söylüyor. Ama durum bu alkollü araç kullanmaz demiyorum ama turkiyede esrar içip,bonzai içip araç kullanan dallamalar var ve dikkatini toplayarak motor kullanman gerek. Neysem çok konuştum galiba kusuruma bakmayasınız...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)