Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza ve yurdum insanının tavırları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Az önce bir kaza videosu izledim.
    Gerçekten yazıklar olsun. "bu araba şahin değil 500 milyarlık mersedes" diyor. "iyi misin" diye sormuyor. motorcunun hatasından falan bahsetmiyorum. şu tavır çok kötü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Nasıl kaza bu ben anlayamadım. Eleman ayağını mı vuruyor, yoksa kurgu mu?

motoru olduğu yere atıyor filan...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl kaza bu ben anlayamadım. Eleman ayağını mı vuruyor, yoksa kurgu mu?

motoru olduğu yere atıyor filan...
    araba sola dönerken signalin orası motora çarpıyor. tabi motorun koruma demiri olmadığı için motorcunun bacağına çarmış oluyor araba. motor ile araba arasında sıkışıyor bacağı. o yüzden motoru durdurup o can acısı ile motoru yere atıyor tabi.

Bu arada motorcu da suçsuz değil. Orda bir kere araba sollanılmaz. o kadar dar yolda herşey olabilir. hele ki sağda soldan sol giriçi olan yerden hiç geçilmez. her an o öndekia raç geçebilir.

motorcu diyorki signal verdim. lan versen ne olur sen baştan suçlusun.
    aracın tek suçu signal vermemiş olması. ama asıl kusurlu motorcu....
    sey_47, Mustaphalanx ve ramcixx bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Cük kadar arabaya biner tır gibi donmeye çalışır bu hayvanlar.

Dikkat etmek lazim çok var böyle geniş alma fantezisi olan. Citroen c1 le geniş alan gördüm ben.

Dizi arabanın tekerine degmistir kesin,

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özellikle sağa sola dönen yollara yaklaşınca araç sollanmaz çünkü böyle üstüne kırabilirler. korna da garanti çözüm değildir duymayabilir
    ramcixx ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle sağa sola dönen yollara yaklaşınca araç sollanmaz çünkü böyle üstüne kırabilirler. korna da garanti çözüm değildir duymayabilir
    Haklısın. Zaten bu yol tek şerit. Yasal olarak hiçbir şekilde sollayamazsın. Bırak bu dönen yollar...

Bir keresinde babamla arabada gidiyoruz. yol dümdüz. çift şerit yol, yine sağ dan soldan yol ayrımı var. ama trafik yok araba yok. Önümde tın tın giden araç var. ve o aracı soladım. babam kızdı. o aracı sollaman yasak dedi. çünkü bu tarz yol ayrımlarına gelmeden önce çift şeritli yolalrda kesik kesik şerit çizgileri varken düz kesiksiz şerit çizgisi oluyor. ve her ne olursa olsun orda araç sollamak yasak!!!
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    İşte o arabanın lanet kapı sacı, hatalı da olsa bir insana istemeden de olsa zarar vermiş olmaktan daha kıymetli maalesef.
    Elbette motosikletli arkadaşın kusuru var, kavşak olan yerde araya dereye girip geçmeye çalışarak bu kazaya davetiye çıkarmış ama her ne olursa olsun o kapının çarptığı yer bir insanın dizi, bacağı, vücudu.
    Bir geçmiş olsun bile demeden tartışmaya girmek otomobil sürücüsünün kalitesini gösteriyor.
    Araba ister şahin olsun ister mercedes.
    Motorcu arkadaş da efendi adammış güzelce izah etmiş kendini.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    geçmiş olsun. Egzoz takın motorunuza.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte bu kafadaki insanlar otoyollarda 200 le geliyor, selektörle son hız, sağ şerit boş mu değil mi umurunda değil, hele d.bakır Bingöl karayolu gibi gidiş geliş olan yollarda, kaç defa ucu ucuna kurtardık bilmiyorum. Gördüğüm kazalarda çoğunlukla bu tarz bir aracın ucuz bir arabadaki aileyi biçmesiydi. Ehliyetsiz yıllardır araba kullanan ağalar gördüm. Bu şehirdekiler çoğunlukla bunların ehliyetli versiyonları. En son burada bir şirkette adam sandığım bir pazarlama müdürünün bmw sine binince, bu işin okumuş, okumamış, istanbullu, Adanalı, Batmanlı fark etmeden, bu tarz araba kullanan, tercih eden insanların genel bir profili olduğuna kanaat getirdim.

Tavsiyem, bu tip araç kullanan eş, dostunuzu arabasına binmeden tanıyorum demeyin. Şimdiye kadar bir ağabeyim var merso kullanıp kendini bozmayan. O da zaten büyük ölçüde prestij meselesinden kullanıyor, bursada bütün güney marmaraya çalışan büyük bir şirket sahibi.

Motosikletli tabi ki hatalı bu arada, ama mersocu ziyan.
    HaktanAksu bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Klasik görgüsüz bir gurbetçi örneği işte ne bekliyon. Turkiyede şahine binemez orada mercedese biniyom diye gözü (görme organı) kalkar kendini bib cacık sanar.
    NOT:Yormumdan ötürü tüm gurbetçiler böyle diye söylediğimi düşünenler olucaktır kesinlikle bir çoğu oraya alnının teriyle para kazanmaya gidiyor yanlış anlaşılmasın lütfen...

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu konuyla çok alakalı değil belki ama geçen gün bir büfede yemek yiyordum motoru da büfenin hemen önüne çektim.Kadının biri motorun dibine kadar yanaştı.Kapıyı açıp inmeye çalışıyor.Kapıyı benim motora dayadı, inmeye kalksa kapıyı itip devirecek motoru.Hemen koştum 'hanımefendi napıyorsunuz kapınız motorumu çizecek görmüyor musunuz' dedim.Böyle şaşırarak küstah bi tavırla 'Benim arabamın kapısı çizilcek çizilirse size ne' dedi.Orda sinirlendim tabi terbiyemi bozmadan bir iki laf ettim çıktı gitti sonra arabasından inmeden.Sanki bizim motor sokakta bedava dağıtılıyor, bizim motor çizilince bişey olmuyor, biz emek harcayıp almıyoruz bu motoru.

Konuyu bağlamak gerekirse böyle dallamalar çok var.Sadece kendi malını düşünüp, başka bişey umrunda olmayan.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    1.Hata araba sürücüsünde,sinyal vermeden dönüyor.
    Araba frene bastığında motosiklet sürücüsü,aracın tamponuna neredeyse yapışmış,takip mesafesini neden korumuyorsun
    Sigortacı yada trafikçiler bu kaza hakkında net bir cevap vereceğini düşünüyorum
    DAR BİR YOLDA TAKİP MESAFESİ ÇOK ÖNEMLİ

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla çok alakalı değil belki ama geçen gün bir büfede yemek yiyordum motoru da büfenin hemen önüne çektim.Kadının biri motorun dibine kadar yanaştı.Kapıyı açıp inmeye çalışıyor.Kapıyı benim motora dayadı, inmeye kalksa kapıyı itip devirecek motoru.Hemen koştum 'hanımefendi napıyorsunuz kapınız motorumu çizecek görmüyor musunuz' dedim.Böyle şaşırarak küstah bi tavırla 'Benim arabamın kapısı çizilcek çizilirse size ne' dedi.Orda sinirlendim tabi terbiyemi bozmadan bir iki laf ettim çıktı gitti sonra arabasından inmeden.Sanki bizim motor sokakta bedava dağıtılıyor, bizim motor çizilince bişey olmuyor, biz emek harcayıp almıyoruz bu motoru.

Konuyu bağlamak gerekirse böyle dallamalar çok var.Sadece kendi malını düşünüp, başka bişey umrunda olmayan.
    Oturduğum yerden gerilip sinirleniyorum bunları okuyunca. Bir insan nasıl bu kadar gerizekalı olur? Evrime inat primata koşan mongollar tayfası. Ve hiç az değiller.

Motorcunun bir hatasi yok, egzozlari sokun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    %100 %100 motorcu haksız ,ama hangimiz o motorcunun yaptıgını yapmıyoruz ki o da ayrı konu orada bir şerit bile yok neyin sollamasını yapıyorsun...Öküz oğlu öküz geçmiş olsun diyeceğine araba kaç para muhabbeti yapıyor ...

Almancılar için iki üç sene önce zaytung da haber çıkmıştı sonra almacılar buna bozulmuştu, Ne bozuluyorsunuz Arkadaş çoğunuzun durumu işte video daki gibi zaytungda az bile yazmışlardı..

Zaytung yazısından bahsettim paylaşam dan hatırlatmadan olmaz..

Yazın gelmesi ve okulların tatile girmesiyle birlikte Avrupa’dan gelecek olan gurbetçileri karşılamaya hazırlanan Türkiye, bu kez gerçeği tüm çıplaklığıyla dile getirmek için tek ses tek yürek oldu. Vatandaşlardan gelen yoğun talebi değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, senelik izinlerini Türkiye’de geçirecek olan gurbetçi vatandaşlarımıza yönelik hazırlanan bir bildiriyi bu sabah düzenlenen bir basın toplantısıyla duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı müsteşarı Ferit Kurtel tarafından basına duyurulan bildiride özellikle Almancı vatandaşlarımız muhatap alınırken, Türkiye’nin yıllardır ayıp olmasın diye açıkça dile getiremediği, içine attığı birçok mesele de samimiyetle dile getirildi.

İşte o bildiriden bazı satır başları:

“Değerli gurbetçi kardeşlerimiz, özellikle Almancılar,

Yıllardır yurt dışında, gurbet elde çalışarak ülkemize hatırı sayılır miktarda döviz kazandırdınız, kazandırıyorsunuz. Öncelikle bunun için bir kez daha teşekkür ederiz. Çok makbule geçti. Ayrıca şimdi artık pek bir anlamı kalmamış da olsa, senelerce sizin getirdiğiniz çikolatalar, walkman’ler, VHS videolar sayesinde birçok vatandaşımız da Avrupa’nın nimetleriyle ilk kez tanışma şansını yakaladı. Onun için de eksik olmayın gerçekten.

Bütün bunları söylüyoruz ki nankörlük ettiğimiz düşünülmesin. Bize kazandırdıklarınızın farkındayız, hakkınızı teslim etmiyor değiliz. Lakin şu var değerli Almancılar: Çok açık konuşmak gerekirse yani, nasıl desek tam da bilemiyoruz ama biz Türkiye’de yaşayan vatandaşlar olarak size epey bir süredir biraz gıcık oluyoruz. Açıkçası sizi pek sevmiyoruz, seviyor görünenler de yarı hor görme, yarı kıskançlık hissi içerisinde. Size tam anlatamıyoruz o hissi şu an... Bi görmemişlik mi desek, bi şey var sizde tam adını da koyamıyoruz. Neyse, durum bu yani. Şimdi yanlış anlamazsanız senelerdir içimize dert olan birkaç husus var onları dile getireceğiz:

Bir kere burada biz dururken, sizin istediğiniz gibi elinizi kolunuzu sallayarak seyahat edebiliyor olmanıza çok büyük gıcık oluyoruz. Göz var izan var, elimiz yüzümüz sizden düzgün. İki çift laf etmekse, muhabbetin kralı bizde. Hayır yani, sırf sizin yüzünüzden vize alıp Avrupa'ya gidebilsek bile bize de bir acayip bakıyorlar. Artık orada biz yokken napıyorsanız, Almancı olmadığımızı anlatmak için kırk takla atıyoruz.

Bir de o saçın sakalın, o kıyafetin hali ne öyle değerli Almancılar? Almanya’da kimse ikaz etmiyor mu sizi ‘Abi böyle olmaz, komik görünüyor’ demiyor mu? Sonra 'Vay efendim Türküz diye Müslümanız diye Alman bizi hor görüyor!’ Hadi Neonazisini falan geçtik ama yani normal Alman da haklı bir yerde arkadaşlar. Durmadan beyaz body’le, fener alayı gibi fosforlu spor ayakkabıyla dolanan adamı hor görmesin ne yapsın? Ki yani Almanlar büyük ihtimalle dünyanın en çirkin giyinen milleti, düşünün artık. Lütfen şu görünüşünüze bir çekidüzen verin yahu. Bak kaç nesil oldu, artık bunu da biz söylemeyelim size...

Aslında mesele cahil olmanız falan olsa neyse. Zaten bizim burada da o açıdan durum çok parlak değil. Yalnız sizde, artık nispeten daha iyi para kazandığınız için midir, Avrupa görmüş olmaktan mıdır nedir bir de lüzumsuz kibir gibi bir şey var o cehaletin üstüne. Esas ona çok gıcık oluyoruz galiba. Hele o kendi aranızda Almanca konuşurkenki ‘Batı Avrupa Medeniyeti benim omuzlarımda yükseliyor’ havanız yok mu, o iyice deli ediyor bakın. Bir de iki lafın arasına lüzumsuzca sokuşturduğunuz Almanca sözcükler var tabi. O ‘ah zoo’ ne gözünüzü seveyim? Kaç sene oldu, kaç sene dalga geçtik, hala anlamadınız.

Aksanınıza falan bir şey demiyoruz bakın. Hatta onda bir sevimlilik olduğu bile söylenebilir ama yani o aksanla şarkı söylemeye kalkmak? Ne olduğu da belli değil, arabesk rap map karışık bir şeyler. Bakın yıllar önce Cartel’i çıkardınız bağrınızdan. Biz de çok sevdik, bayıla bayıla dinledik söyledik, eyvallah çok teşekkür ederiz. Ama ondan sonra gelenlerin hali ne değerli Almancılar? Sizden görüp burada da MC Hüseyinler, Yaralı Staylalar falan türedi, yok yere Youtube’da aleme rezil olduk. Lütfen o işi de bırakın artık. Dikkat ettiyseniz İsmail YK konusunu hiç açmıyoruz bile. Çok ağır konuşacağız çünkü bir başlarsak.

Son olarak birkaç husus daha var onları da belirtelim hazır laf açılmışken: Birincisi o arabaların çoğunun kiralık olduğunu biliyoruz. Böyle şeylere hiç gerek yok inanın. İkincisi, anladık orada bira 1 euro bile değil. Napalım burada pahalı işte. Şimdilik aklımıza gelenler bu kadar. Umarız bizi yanlış anlamadınız, yani gelmeyin demiyoruz tabii yine gelin, ama bunları bilerek, biraz dikkat ederek olursa yani. Teşekkür ederiz.

Sonsuza kadar sizin,

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı“

(P.S.: Bi de, yaz sonu dönüşte Rafet El Roman'ı da yanınızda götürebilirseniz gerçekten çok makbule geçer. Biraz da sizde dursun.)
    sey_47, Mamba09, oggomoggo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı kazayı gurbetçimiz yapsa kolunda ki altın saati bırakırdı ama.. öyle de iyi adamlar. sadece yanından geçmesine sinirlenmiş çünkü kendi olsa geçmezdi. arabaları da audi,bmw gibi station wagonlar oluyo genelde, 1000 lik makinaya kafa tutarlar gurbetçilerimizi sevelim sayalım. birbirimizi kırmayalım. arkadaşda ucuz atlatmış ekipmanın önemini bir kez daha görmüş olduk
    oggomoggo bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    500binlik o.ç.
    fz6_fazer bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    büyük gecmis olsun, yine ucuz atlatmisin kazayi. allah korumus..

fakat..
    cekirge bir ziplamis, iki ziplayamamis cakilmis..
    mersonun solundan uzayim dediginde, neden mersonun düz gidecegini düsünüyorsun ama dönebilecegini düsünmüyorsun? sinyal vermedi verdi muhabbetini bosver.. mersonun önü bos ve fren yapiyor, önüne atlayan birsey yok, birtek yan sokak var görünürde. fren yapmasi tuhaf degil mi orda? bir kelek olabilecegi hic mi aklina gelmedi?

ben o sekilde motoru kullansaydim aklimdan sunlar geciyor olurdu herhalde; lan ne seksi sürüyorum, heyyt, bakin kizlarrr.. asik olun lan bana.. huoop suv'ye sagdan tokat, mersoya soldan tokaaaahhh dizim...
    senin ne geciyordu bilmiyoruz tabii ki, ama sanki aklindan gecmesi gerekenler sunlar olmaliydi; lan dönüs var, merso sinyal vermedi ama fren yapti belki dönebilir, uzamim ve yavaslayim, kaza yaparim, ayagimdaki zaten ayakkabi degil, elimde eldiven filan yok, kicimda birde bermuda var, dizimi carpar ortopedilik olurum, allah korusun, vayyt, iyi süzmüsüm lan, merso döndü sola, ben yola devam, ama lan dikkat edeyim, yol zaten dar, maceraya ne gerek var, kiz bombaydi gerci ama bu mal mal kullanmama hayran kalacaksa sttrrsn gitsin lan..

tekrar gecmis olsun, dikkat et kardesim, yolu oku..

motosiklet sürmekten cok güzel birsey, bu zevkten yoksun kalmak, bilhassa kendi dikkatsizligimizden ve böyle mallar yüzünden, kimse istemez.. dikkatli olalim, 70'imizie kadar sürelim motorumuzu..
    Mengu16 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Hangi e Class 500bin lıraymıs merak ettım acıkcası .. O arac amg degıl zaten hadi herseyı gectım arac yabancı plaka kaza yaptıgınız kısı kendını ezık gormus ve zamanında cok ezıldıgı ıcın dayanamayıp yurtdısından kednını tatmın etmek ıcın araba alıp gelmıs taş çatlasın 80bin lira vermıstır o arabaya :D:D Geçmiş olsun kardeşim korumasız bınıyorsun bence kaza yapman ıyı olmus sevındım acıkcası ufak bı kaza ıle zararsız bı ders almıs oldun bıdaha korumasız bınmezsın Yanlıs anlamazsın umarım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu videoları izleriz sonra deriz trafik sigortası 600 lira oldu işte görüyosunuz motosikleti düzgün süremeyen bir kişi daha. Yorumlarda en başta şu var "telefoncu bi esnaf abimiz kazaya kendi gözleriyle şahit oldu adamın tavırlarına karşı bizi savundu 1:22dede herif gebercek gitcek ne arabasından bahsediyon falan diyor" böyle işte herkes motorculara geberecek gidecek gözüyle bakıyo. Kask kamerası takmaya utanıyorum artık. Kask kamerası takıp da motoru doğru düzgün kullanan neredeyse yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Mercedesçiyi bulup dövdürecekmiş. Seviye, medeniyet falan iyice yerlerde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)