Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stratovarius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Öncelikle merhaba abilerim;
    Ben bugün motorla ufak bi kaza yaptım da daha yeni yeni tradiğe çıktığımdan dolayı ben mi yoksa karşıdaki sürücümü hatalı tam kara veremedim eğer bende ise hatamı düzeltmek istiyorum. olay şçöyle gelişti; Dümdüz tek şeritli yanda arabaların park ettiği bir yol, trafik durmuştu önümde bayan bi şöför vardı bu bayan aniden arabayı kaldırdı o ilerleyince bende ilerledim 1.vitesle kaldırdım 2. vitese geçtim yaklaşık bi 20km hıza ulaşmışken bu bayan şöför ilerdeki kavşaktan sağa dönücekti sanırım ancak sinyal falan yoktu.. Sanırım bu bayan sürücü yolu kaçırınca aniden durma kararı verdi ve aramızdaki takip mesafesi trafikten dolayı kısıtlı olduğu anda çok ani bi fren yapıp hafif sola doğru kırdı bense o girişi geçtikten sonra durucağını tahmin edemedim hemen yavaşlamaya başladım ön ve arka freni aynı anda kullandım. Duramıycağımı anlayınca hem fren yapıp hem kontra yapmak zorunda kaldım bu sırada da ön freni bırakmayı unuttum tabi acemilikten daha sonra ise motor altımdan kaydı neyseki hiçbirşeyim yok motorda da ufak bi cizik bi de ön sperlik camı kırıldı.Benim tek merak ettiğim şey benim hatam nedir ve burada kim haklıdır? (düşünce bekleyip, kalktığımı görünce bişeyin varmı demeden basıp giden o sürücüye burdan selam olsun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hata sende, araba kullananların şuğursuz olduğunu öğrenmeden yola koyulduğun için benzer bir durum ben yaşadım. ben takip mesafesini korurken arkadan gelen range rover önüme atlamaya çalıştı ve ben arayı kapatıp kornaya bastım yapma bidaha dedim ama adam yine anlamadı ne var dercesine el işareti yaptı.

takip mesafeni koru ve kimsenin önüne geçmesine izin verme.

geçmiş olsun her kes hata yapar. kadın ve sen hatalısınız, durum eşit. durup nasılsın diye sorabilirdi ama insanlık yokmuş kadında, şuursuz işte
    Stratovarius bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

1)Trafik sıkışık dahi olsa her zaman takip mesafesi bırakmaya çalış.

2)Durabilecegin hızda sür.

3) önündeki sürücünün cinsiyetine önem ver. Hatta onun önündeki sürücünün cinsiyetini aracın camından ileriye bakarak kestirebiliyorsan muhakkak belirle . Yas durumu dahi dikkat konusu bence... yasli ise bayan ise ani frenlemeler serit degistirmeler yasanabilir bir olasiliktir..Ancak ne olursa olsun bayan erkek farketmez, ekstra temkinli olman gerekir. Önümdeki arac aniden durabilir, aniden şerit değiştirebilir bilincinde olmak demek bunu beynine gönderiyor olman sen farkinda olmadan daha probleme çözüm üretmeye baslamana sebep olur.

4) limitlerini biliyor motoru tanıyor olman önemli. Motorun frenleme de verecegi tepkileri kestirmek icin çalışmalar frenleme çalışmaları yapabilirsin.

5)Yolları , çevreyi analiz etmelisin. Kavsaklara, yol ayrimlarina gelirken " lan bu onumdeki donebilir" diye içinden geçirmiş olman bile senin bu durumda temkinini arttıracak.. olası şerit degistirdiklerinde kacis planına gerek kalmasa bile, hazır olmuş olursun. Olası kazaların önüne gecersin.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

1)Trafik sıkışık dahi olsa her zaman takip mesafesi bırakmaya çalış.

2)Durabilecegin hızda sür.

3) önündeki sürücünün cinsiyetine önem ver. Hatta onun önündeki sürücünün cinsiyetini aracın camından ileriye bakarak kestirebiliyorsan muhakkak belirle . Yas durumu dahi dikkat konusu bence... yasli ise bayan ise ani frenlemeler serit degistirmeler yasanabilir bir olasiliktir..Ancak ne olursa olsun bayan erkek farketmez, ekstra temkinli olman gerekir. Önümdeki arac aniden durabilir, aniden şerit değiştirebilir bilincinde olmak demek bunu beynine gönderiyor olman sen farkinda olmadan daha probleme çözüm üretmeye baslamana sebep olur.

4) limitlerini biliyor motoru tanıyor olman önemli. Motorun frenleme de verecegi tepkileri kestirmek icin çalışmalar frenleme çalışmaları yapabilirsin.

5)Yolları , çevreyi analiz etmelisin. Kavsaklara, yol ayrimlarina gelirken " lan bu onumdeki donebilir" diye içinden geçirmiş olman bile senin bu durumda temkinini arttıracak.. olası şerit degistirdiklerinde kacis planına gerek kalmasa bile, hazır olmuş olursun. Olası kazaların önüne gecersin.
    5 i yaparsan 3 un ilk yarisina gerek kalmaz 3un ilk yarisi bildigin psikopatlik ötesi sürüş keyfini,kaçırır öndeki kimdi diye bakarken boynun ağrır onu geç alışana kadar yolu kaçırırsin,herkes böyle söylüyor ama ben farklı düşünüyorum(ama diyelim ki kavsaktasin sagdan gelen arac icindeki kisiyi kolaylikla görebilirsin ona bak mesala)her araç icin bu şöyle durabilir bu saga doner dersen yeterli gelir bence, icindeki adama bakip yas kilo boy karakter analizi yapma derim...ayrica diğer maddeler için de +, ekstra sanirim senin merak ettiğin kaza olsaydi arabaya carpsaydim kim sucluydu diye düşünüyorsun arkadan carptigin icin büyük oranda sen suclu olurdun diye biliyorum yamulmuyorsam

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    20km hız için fazla olay yaşamışsın. Neyseki yüksek hızda bir kaza yapmamışsın. Tecrübeni artırmaya ve kendini geliştirmeye bak. Altındaki motor gayet yeterli bir fren sistemine ve yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    matematik problemine döndü olay :D sadece arabalardan uzak dur

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Kadınsa 8 kat yaşlı bir kadınsa 32 kat daha dikkatli oluyoruz

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    böyle şeyler trafikte cok sık oluyor sen arkadan carpsaydın suclu bulunurdun boyle bi durumda ne yazık ki . Olayın özü her zaman önündeki araç her an durabilecekmiş gibi varsayarak seninde tetikte olmandır.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kadında da suç var ama. öyle yol ortasında tereddüt etti diye kafasına göre sinyal vermeden yavaşlayamaz ki yada sağ sol yapamaz.

kadın dörtlüleri yaksaydı bence motosiklet garip bir durum olduğunu erkenden anlar ve daha dikkatli olurdu. kadın tutarsız davranmış trafikte.

gerekirse yanlış yola girmeliyiz ve başkalarını riske atmamalıyız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)