Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorları Farkedin!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Kb150
    Elinde trafikte motorları fark edin stickerindan olan varsa ve ulaştırabilirsebana çok memnun olurum, lütfen kulak ardı etmeyin yaşadığım şehrin bu uyarıya gerçekten çok ihtiyacı var trafikte!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet mağazalarında genelde oluyor. Hatta bazı motosiklet mağazaları ücretsiz dağıtıyor.

Motosikleti
    Kuba Kb150
    İlçede yaşiyorum ve doğru düzgün motosiklet anlayışına sahip mağaza yok ne yazıkki:(

mikail19o5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200NS
    Gerçekten bazen dalgınlıga geliyor helede trafikte..geçen gün geri geri gelirken bi düdük sesi duydum arkamda cbr125 varmış ama ne sesinin ne kendini duydum.çözüm olarak ya egzos takılacak yada haklarımızdan fedakarlık edecez çünkü motorları insan yerine koyan yok adam korumak yerine tepene çıkıyor.Yani ben o gün gerçekten olabiliyormuş dedim çünkü motorculara karşı saygım var çünkü bende kullanıyorum ama görünmüyoruz resmen

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence biz dikkat edelim yeterli. Ne olursa olsun biz suçluyuz ve insanın ailesinden, okulundan, ehliyet kursundan öğrenemediğini bir çıkartma ile öğretebileceğimizi düşünmüyorum. Bizi farkedin, bizi sevin, bizi yanınıza alın vb sloganlara bence ihtiyacımız yok.
    pea bunu beğendi.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte motorlarda pek trafik kurallarına uymuyor açıkcası. yaklaşık 2 haftadır scooter kullanıyorum, ben kırmızı ışıkta şeridimde bekliyorum başka motor geliyor, arabanın önüne kırıp makas diye tabir edilen şekilde geçmeye çalışıyor. Yada yavaş hızda akan trafikte şeridi takip etmesi gereken motor yine makas diye tabir edilen şekilde normal trafik hızının üstüne çıkarak aralardan gidiyor. Birde kullanırken ben önümde ki arabanın sol ayna hizasına geçerek kullanıyorum. Hiç bir arabanın kasıtlı olarak motorlara çarpmak isteyeceğinide düşünmüyorum. Kimse kaza yapmak istemez, fakat biz elimizden geleni yaparsak, onlarda yapacaklardır elbette.

Mesela Ankarayı bilenler için; Lozan parkını geçtikten sonra Turan Güneş kavşağına doğru giderken yol boştu karşı şeritte ise duran bir trafik vardı ve birden karşı şeritteki otomobil sahibi kişi benim şeridime dönmek istedi bir nevi yolu kapattı benim geldiğimide kendi şeridinden göremedi. Eğer hızım yüksek olsaydı otomobile yandan kesinlike çarpardım. Fakat burda motorda olsa arabada olsa yüksek hızda giden bir araç o otomobile kesin çarpardı. Böyle durumlarda maalesef 2 tekere bindiğimizi unutmayıp hızımızıda ona göre ayarlamamız gerekiyor.

Lütfen yanlış anlamayın dediklerimi, fakat inanın ben kendim motor kullanırken bile çoğu motor kullanıcısının eğitimsiz olduğunu görüyorum. 200 - 300 mt sonra kırmızı ışık yandığı halde solumdan vınn diye geçen cbrların haddi hesabı yok.

Motosikleti
    Kuba Kb150
    Haklisiniz söylediklerinizde fakat bu bahsettiğiniz suruculer kendi ve karşısındaki hiçe sayan tipler, bizler ise hepimizin güvenliği için hareket etmemizin gerektiğinin farkında olarak surmeliyiz

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    motor motoru fark ediyor mu ki arabalar motorları fark etsin...
    Nathan, MimTolga ve CompanERROR bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba arabayı fark ediyomu ki motorları fark etsin
    berkcigdem, Zell ve CompanERROR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Bence motosikleliler olarak önce aydınlanmaya kendimizden başlamalıyız. Kendimize bir soralım, ben çevreme örnek, tüm ekipmanlarını giyen, trafik kurallarına uyan, kırmızı da geçmeyen, yaya kaldırımına çıkmayan, şerit değiştirirken sinyal veren, diğer motosikletlerin sıfırından geçmeyi kabiliyet saymayan bir motosiklet kullanıcısı mıyım ? İnsanlar saygı duymadıkları şeyleri görmezden gelirler. Görünür olmak için önce insanların saygılarını kazanmalıyız. Bu konuda da trafikteki motosikletlerin çoğunu oluşturan kurye ve yemek dağıtıcı arkadaşların bir aydınlanma yaşaması gerekiyor. İyi kullanan , trafik kurallarına uyanları tabi ki tenzih ediyorum.

MT-07 kullanıcısı iken Açık Akrep sahibi idim. Motoruma Akrep'i taktıktan sonra sol şeritte seyir eden araç şöförleri sağ şeride geçiyor, şehir içinde önüme dikkatsizce çıkan mal sayısı da yok denecek kadar azalmıştı. O motoru sattım ve şuan stock egzozlu mt-09 tracer kullanıyorum. Mt-07 deki akrepten önceki halime döndüm diyebilirim. inatla sol şeritte seyir eden ve şehir içinde aramızda çok kısa mesafe olmasına rağmen önüme atlayan mallara tekrar geri döndüm. sol şeritte giden 10 araçtan 5 i yol veriyorsa kalan 5 ini de 2-3 dklık takibin ardından istemeye istemeye sağından geçme durumunda kalıyorum.
    Evet susturucusuz egzoz çevreyi rahatsız ediyor ama en çok da o motoru süren kişiyi rahatsız ediyor. Ama şehir içindeki ölümüne susamış kişilerden beni kurtaracak ise ben o sıkıntıyı çekmeye razıyım.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Motosikletleri Park Edin stickeri daha uygun olur diye dusunuyorum

Motosikleti
    Kuba Kb150
    Önce farkedilelim sonra park ederiz zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 kullanıcısı iken Açık Akrep sahibi idim. Motoruma Akrep'i taktıktan sonra sol şeritte seyir eden araç şöförleri sağ şeride geçiyor, şehir içinde önüme dikkatsizce çıkan mal sayısı da yok denecek kadar azalmıştı. O motoru sattım ve şuan stock egzozlu mt-09 tracer kullanıyorum. Mt-07 deki akrepten önceki halime döndüm diyebilirim. inatla sol şeritte seyir eden ve şehir içinde aramızda çok kısa mesafe olmasına rağmen önüme atlayan mallara tekrar geri döndüm. sol şeritte giden 10 araçtan 5 i yol veriyorsa kalan 5 ini de 2-3 dklık takibin ardından istemeye istemeye sağından geçme durumunda kalıyorum.
    Evet susturucusuz egzoz çevreyi rahatsız ediyor ama en çok da o motoru süren kişiyi rahatsız ediyor. Ama şehir içindeki ölümüne susamış kişilerden beni kurtaracak ise ben o sıkıntıyı çekmeye razıyım.
    Yasal hız sınırı kaç?
    Ben otoyolda arkama gelmis durmadan selktor yapan klakson çalan GORGUSUZLERİ ,SONRADAN GORMELERİ ,PARA KAZANİYOM DİYE KENDİNİ BİR BOK ZANEDELERİ "ki evet gerçekten boktan adamlardır" , BU MAHLUKLARA yasal hız sınırana çıkıp yol vermiyorum. Ama efendice gelip bekliyen adamlara hemen yol veriyorum. Aynı şekilde egsoz ile oynayıp ses çıkaran motor sahipleri içinde hiç iyi şeyler düşünmüyorum , hatta şu büyük harfler ile yazdığım araç sürücülerini onlardan daha çok insan olarak görüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)