Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sıfır motorda ilk mtv'yi kim öder?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Evet arkadaşlar, başlıkta da belirttim, mayıs ayında aldığım motor için şu anda iki vergi görünüyor, ilk mtv'yi bayi ödemeli mi? Yoksa herşey normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kontağı çeviren öder

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Anlaşıldı

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu iş katakulleye gelmiş durumda.. Ocak ayından sonra alınan aracın vergisi bayi tarafından ödenir. Ocak ayından sonra bilindiği üzere gecikmeye girer bu zamazingo. Ama ülkemizdeki kurnaz firmalar bunları ödemeyip müşterilere bir güzel kakalamaktadır. Ben bu güne kadar aldığım hiç bir aracın mtv'sini ödemedim..

Sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontağı çeviren öder
    Kontağı çeviren, çevirdikten sonra mükkelleftir, çevirmeden önceki borca mükellef değildir, sayın Nikk namı diğer Vstorm
    tiawern ve bugs buny bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Birazda bu anlaşmana göre değişir. ya bayiden birşeyler istersin aksesuar şu bu yada ek indirim alırsın kısacası o öderse her türlü fiyata ekleyecek ödemezsede senin düşürmen lazım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Kontağı çeviren, çevirdikten sonra mükkelleftir, çevirmeden önceki borca mükellef değildir......

bir vergi dönemi 6 ay olduğu için kontağı açtığınız dönemi bize bırakıyor motosiklet firmaları..otomobilde böyle değil adamların kar marjı daha az olduğu halde vergisini ödüyorlar sayın modum

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otomobilde mtv yatırmadan plaka çıkartamıyorsunuz ancak motosiklette nedense mtv'yi daha sonradan yatırmak mümkün.

motosiklette hiç bir bayii mtv'yi yatırmaz,ancak bunu sözlü olarak dile getirmek zorunda.

'KDV-ÖTV dahil diğer tüm vergi sorumluluklar alıcıya aittir' şeklinde baştan konuşulur yada sözleşme yapılırsa hiç bir sıkıntı kalmaz ancak bir çok bayi nedense baştan konuşmak ya da sözleşme yapmaktan ziyade müşteri ile haldır haldır tartışmayı tercih ediyor

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomobilde mtv yatırmadan plaka çıkartamıyorsunuz ancak motosiklette nedense mtv'yi daha sonradan yatırmak mümkün
    kardeş,MTV yatırılabilmesi için,maliyenin ekranına plaka düşmesi lazım.yani plakası olmayan araca nasıl MTV çıkacak ve yatırılacak ?yani önce plaka çıkar,yaklaşık 15-20 gün sonra maliyenin ekranında o plakaya ait MTV görünür.o sizin dediğiniz,trafik sigortası yapılmadan plaka çıkarılmaz,ilk olarak sigorta yapılır,daha sonra diğer evraklar tamamlanır ve plaka çıkar.bilginize.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şaşi numarasından mtv yatıran bir otomobil galerisi işletmemiş olmasaydım dediklerinizi oldukça ciddiye alırdım, sistem değiştiyse bilemiyorum.Ama 0 km 'otomobil' aldığınızda MTV'yi bayi öder,15-20 gün ekran mekran düşmesi söz konusu değil, 'anahtar teslim' denilen tabir herşey dahil anlamına tekabül etmektedir.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet araba alırken,anahtar teslim tabiri vardır ve sizin söylediğiniz gibi vergiler,plaka vs.dahildir.bayii öder.ama motosiklet sektöründe bu iş böyle değildir.gerçekten böylemidir bilmem ama böyle gelmiş ve böyle de devam ediyor.bende çok kere sıfır araç aldım,aldıktan 15-20 gün sonra o bayiye uğramamı söylediler ve gittiğimde MTV makbuzunu verdiler.ama hiçbir motosiklet satın aldığımda bayii mtv ödemedi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İşin içerisinde Mükelleflik söz konusu.. Vergi mükellefliği.. Sahibi olmadığınız bir aracın geçmiş dönem borcunu vergisini ödemek de ne demek. Der kaçarım aga

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ılgıncmıs. 15 araba 7 motor alıp sattım. gecmıse dayalı hıcbır borcu odemedım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    2sindede sen ödüyorsun motor da arabada.tek fark arabalarda anahtar teslim fiyatının yazıyor olması o yüzden plaka ruhsat mtv hesaplamıyorsun.ama zaten sen ödüyorsun

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Plaka teslim diye anlaşılmamışsa alıcı öder.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    1 temmuz da aracı alır isen ilk taksiti bayi öder. 2. taksiti sen. 30 haziranda tescil ettirirsen 2 vergi 2side sana kaçar.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bende mayista aldim. Temmuzda tek odeyecegimi saniyordum. 2sini de odedim. Ilk donemi 1 2 liralik zamla odedim...

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kawayi aldığım herif fikrimce toptu giybette yapim, ocakta aliosun sen odiycen subatta alsaydin ben odiycektim dedi.. kissadan hisse ne cikatirsaniz..

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka teslim diye anlaşılmamışsa alıcı öder.
    Valla bazilari plaka dahil bile olsa aliciya odettiriyorlar.

Maalesef alıcının kendi hakkını savunması için bilgisinin de olması gerek..satici sen ödeyeceksin diyor, aaa oyle mi benim mi ödemem gerekiyor , evet ve odettiriyor.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı ride_safe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, başlıkta da belirttim, mayıs ayında aldığım motor için şu anda iki vergi görünüyor, ilk mtv'yi bayi ödemeli mi? Yoksa herşey normal mi?
    Başıma geldiği için tecrübemi paylaşayım: Bazı şirketler size fiyat verirken MTV yi kendilerinin ödeyeceklerini söylerler. Örneğin yamaha'da durum böyledir. Oysa aracı alırken yapılan sözleşmede MTV hanesi boş ( 0 TL) görünüyor ise bilin ki bu MTV , "biz ödüyoruz" deseler de size kalacaktır. Tek yapmanız gereken MTV yada tereddüt ettiğiniz hususların satış sözleşmesinde farklı yoruma mahal bırakmayacak şekilde ifade edilmesidir. Örneğin MTV yi biz ödeyeceğiz dedilerse sözleşmede MTV bedelinin alındığına dair bir rakamın bulunmasını sağlamalısınız. Ya da sözleşmeye yazılı olarak siz ilave etmelisiniz. Bunu yaptığınızda sizin dişli olduğunuzu anlarlar.
    Ben sözleşemeye imza atarken "MTV bedeli sıfır görünüyor, bunu siz ödeyeceksiniz değil mi?" diye sormama rağmen satış temsilcisi "evet abi" dedi. Aracı aldıktan sonra e-devlet te hala borç görününce lafı döndürüp dolaştırıp "MTV yi sizin ödeyeceğiniz ben size söylemiştim" deyiverdi.Size tavsiyem, işinizi sağlama almanızdır.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla ben burgmanı aldığım da ilk dönemi onlar ödedi yarın gidip 2. dönemi ben yatıracağım :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)