Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çok pis kararsızım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Motorları gormusssunuzdur üzerlerine oturmussunuzdur diye temenni ediyorum.
    Usenmeyin artı ve eksilerini beklentilerinizi belirledikten sonra tabiki , üç motor için belirleyin. Hangisi ağır basiyorsa alın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Çok pis daha da kararsız olacaksın bu konunun cvplarini okudukca

Senin ihtiyacın onemli başkasının seçim tercihiyle senin seçim tercihlerin aynımı olacak ben xmax derdim bi kask bagaja atardım bi montda alırsa ne ala benim için zincir de alıyorsa üstüne bi çay gider

Niye ktm ye yamahaya çanta takmak saçma olsun, bence viteslinin tadı ve depoyu bacaklarla tutmanın güveni başka. Ktmnin çantalı halide gayet iyi duruyor : https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...TgrbwZikGGNylm

Bu 390 ama cok benziyorlar sonuçta

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Kesinlikle xmax.. Her işini görürsün.. 2. el piyasası da çok hareketli.. İlerde baktın ki seni tatmin etmiyo o zaman satar istediğin motoru alırsın..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknoloji, özellik, kalite, şekil dersen ktm
    diğer geri kalan şeyler için xmax
    ne idüğü belirsiz bir şey dersen mt25 derim

benim zihnimde canlanan kare bu

ktm ciler ile mt ciler arasındaki tartışma sanırım böyle olur

ktmci bizde ters ön maşa var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde abs var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde kaliteli lastik var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde kaydırmalı debriyaj var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizimki gerçek naked - mt ci bizde çift silindir var

mesaj şahsi görüşleri ve sadece kagıt üstündeki verileri içerir
    ikisinide sürmedim bilmiyorum
    süren adam farklı düşünebilir
    aslında noktayı koymuş arkadaş. sürende farklı şeyleri hissedemez bu dediklerinin dışında. hala çift silindir var diyorsa inan motordan anlamayan kişidir zaten.

bende ktmciyimdir ama oyumu xmax ten yana kullanırdım. sebebi şu okula gidip geliceksin eşyan olacak , arkadaşınla çıkışta bir yere gitmek isticeksin artçı konforun olacak , ikinci eli peynir ekmek gibidir. servis yok demişsin istanbuldan veya en yakın yetkili servisten evine sipariş verirsin bütün parçalar gelir ktm çok basittir , yamahada basit her usta bakımını becerebilir.

fakat işin bazı gerçek noktalarınıda söylemek lazım. ktm de motor sürüyorum dersin. ayrıca xmax 3000 km de bakıma giren bir motor. 3000 km de fren balatası değiştirirsin ( kullanımada bağlıdır ama maks 5 gider ) şimdi anladığım kadarıylada öğrencisin xmax in her bakım masrafı yorabilir bütçene göre. örneğin 3000 bakımı 250 lira tutar 6000 bakımıda 250 tutar toplamda 500 tl ama ktm 6000 de bakıma girer 350 tutar ( servis fiyatları evde kendin yapsan daha ucuzlar ) fakat şunu demek istiyorum her ne kadar evdede , servistede yaptırsan ktm 1 kere bakıma girerken xmax 2 kere girer. çok sayıda kişi buna bu gözle bakmadığı için hep ktm servisi pahalı der. bmw içinde aynı şeyi söylerler ama bmw motorlarını 5 te değil 10 da çağırıyor veya ktm büyük endurolarını 15 te çağırıyor. yamaha , honda 5 te çağırıyor zaten sen 2-3 kere girerek bmw de veya ktm de ödediğin paranın aynısını ödüyorsun taksit taksit

farkındaysan mt hakkında hiç bir şey demedim , dememde ama yinede oyum xmaxten yana kullanım amacından dolayı.

Motosikleti
    ktm 200 duke ABS
    aynı kararsızlığı bir kaç gün önce yaşayan biri olarak KTM aldım rahatladım tavsiye ederim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Xmax iyidir

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aralarında en iyi motosiklet tartışmasız KTM ancak titreşimini ve rahatsızlığını düşününce direk eliyorum, geriye Xmax kalıyor. MT25'i geç. Bu arada X-Max'ta şekil, şemal on numara, bagaj altı selesi dev gibi, ikinci eli de kuvvetli ancak en iyi 250 cc scooter değil. Konforundan şikayetçi olup satan çok kişi var. Yukarıdaki avantajlarından vazgeçersen SYM GTS 250, Joymax ve Suzuki Burgman 200'e de bak derim.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Xmax'ımı sattığım günden beri o kadar pişman oldum ki kelimelerle anlatamam mesela artık hafta sonları motorun bagajına iki tane açılır kapanır sandalye atıp sahilde kız arkadaşımla keyif yapamıyorum. Disk kilidi, halat kilit, buff, eldiven, dizlik, yedek tshort, don, atlet hepsini sırt çantamda taşımak zorunda kalıyorum.

Bu saydıklarımın hepsini duke ve mt ye extra çanta takarsan üstesinden gelirsin ancak o zamanda görünüş ve kullanım açısından hoş olmuyor. Benim tavsiyem Xmax'dan yana hem olur da biraz kullandıktan sonra beğenmeyip satmak istersen elden rahatça çıkartabilirsin. 23 bindeki motorumu satmam 4 gün sürmüştü..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax'ımı sattığım günden beri o kadar pişman oldum ki kelimelerle anlatamam mesela artık hafta sonları motorun bagajına iki tane açılır kapanır sandalye atıp sahilde kız arkadaşımla keyif yapamıyorum. Disk kilidi, halat kilit, buff, eldiven, dizlik, yedek tshort, don, atlet hepsini sırt çantamda taşımak zorunda kalıyorum.

Bu saydıklarımın hepsini duke ve mt ye extra çanta takarsan üstesinden gelirsin ancak o zamanda görünüş ve kullanım açısından hoş olmuyor. Benim tavsiyem Xmax'dan yana hem olur da biraz kullandıktan sonra beğenmeyip satmak istersen elden rahatça çıkartabilirsin. 23 bindeki motorumu satmam 4 gün sürmüştü..

kafayı taşlara vurma anlarını yaşadın yeniden
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    X max almaman için sebep kalmamış. Kullanım amacın yani okula gidip gelirken pacaların kirlenmez, su çamur sıçramaz, takım elbisenle kırışmadan biner kırışmadan inersin gibi. Ne alırsan al pişman olmayacaksın, çünkü bu iki tekerli demir atların yokluğu pişmanlık varlığı değil.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...... 3000 km de fren balatası değiştirirsin.....3000 bakımı 250 lira tutar......

yok hocam ne yaptın sen yanlış kalmış hatırında sanırım

3000 de sadece yağ değişir oda 1,3 lt 30 tl ederi ayrıca yağ filtresi de yok 250 lik xmax da..

arka fren balatası kullanana ve taktığın markaya bağlı çabuk biter ama 3000 değil yahu min 6000-7000 km gider

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafayı taşlara vurma anlarını yaşadın yeniden
    Aynen öyle xmax'ın verdiği rahatlağı şu zamana kadar sahip olduğum motorların hiç birinde yaşamadım. Önümüzdeki hafta yeniden bi xmax alacağım inşallah
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Ktm derim hocam xmax rahat falan ama yani skuter bir ihtiyaç günde en az 100 ü aşkın km yapmanız lazım diye düşünüyorum. KTM en kaliteli motosiklet üreticilerinden biri ve her motoruna onem gosterıyor. Çift silindir yapıp lastikleri naylon koymakla olmuyor o işler.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teknoloji, özellik, kalite, şekil dersen ktm
    diğer geri kalan şeyler için xmax
    ne idüğü belirsiz bir şey dersen mt25 derim

benim zihnimde canlanan kare bu

ktm ciler ile mt ciler arasındaki tartışma sanırım böyle olur

ktmci bizde ters ön maşa var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde abs var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde kaliteli lastik var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizde kaydırmalı debriyaj var - mt ci bizde çift silindir var
    ktmci bizimki gerçek naked - mt ci bizde çift silindir var

mesaj şahsi görüşleri ve sadece kagıt üstündeki verileri içerir
    ikisinide sürmedim bilmiyorum
    süren adam farklı düşünebilir
    Aradaki fiyat farkına 1 çift diablo rosso alırsan mt25 ve ktm arasındaki gözle görülür tek fark ABS'dir. Kimse kaydırmalı debriyaj hede höde demesin. Piste çıkıp derece kovalayan yok. Bisikletten hallice boyuyla 2 kişi binemiyorsun bile o motora.

Sonuç olarak elde kalan ABS mi, çift silindir mi kıyaslamasına göre de versusun sonucu belirlenir. Acemiysen KTM alırsın panik frende ölmezsin, tecrüben varsa MT25 alırsın canın sıkılınca gaz açarsın. Sonuçta mutlu mesut binersin ikisine de.

Soran arkadaş için ise en uygunu xmax'dir.
    sven stands ready.

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki fiyat farkına 1 çift diablo rosso alırsan mt25 ve ktm arasındaki gözle görülür tek fark ABS'dir. Kimse kaydırmalı debriyaj hede höde demesin. Piste çıkıp derece kovalayan yok. Bisikletten hallice boyuyla 2 kişi binemiyorsun bile o motora.

Sonuç olarak elde kalan ABS mi, çift silindir mi kıyaslamasına göre de versusun sonucu belirlenir. Acemiysen KTM alırsın panik frende ölmezsin, tecrüben varsa MT25 alırsın canın sıkılınca gaz açarsın. Sonuçta mutlu mesut binersin ikisine de.

Soran arkadaş için ise en uygunu xmax'dir.
    bak mesela binen adam mt demiş

size bir kaç sorum olacak, bilmediğim için cevaplarsanız sevinirim

soru 1 kaydırmalı debriyaj sadece pistte mi işe yarar?
    soru 2 tecrübeli sürücüler abs den daha mı iyidir?
    soru 3 ters ön maşanın motora katkısı nedir?

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    bak mesela binen adam mt demiş

size bir kaç sorum olacak, bilmediğim için cevaplarsanız sevinirim

soru 1 kaydırmalı debriyaj sadece pistte mi işe yarar?
    soru 2 tecrübeli sürücüler abs den daha mı iyidir?
    soru 3 ters ön maşanın motora katkısı nedir?
    Kaydırmalı debriyaj sadece pistte işe yaramaz sokakta gazlarkende işe yarar kaydırmalı debriyaj vites düşürdüğümüzde devir yüksekse veya hızlıysak arka tekeri kitlemekten kurtarır

Ve tecrübeli sürücüler abs den iyi midir orası tartışılır ama her tecrübeli panik frende tekeri kitleyebilir

Ters maşanın bir yararı vardı ama unuttum onuda diğer arkadaşlar cevaplarsa

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    silindir sayısının fazla olması yüksek teknoloji değildir,

yüksek teknoloji iyidir o da bu listede sadece KTM de var..

tarz olarak xmax bu arkadaşa uygundur yok ben teknolojiyle önce emniyet arıyorum derse KTM güzel lastikleriyle de tercih edilebilir..

KTM traktöre benziyor yahu diyorsa MT tercih edilebilir,ee gönül bu akada konar moka da

hepsi güzel motor arkadaşlar,para yetiyorsa daha iyisini daha farklısını alın kullanın deneyin,bir kere geliyorsunuz kavanoz dipli dünyaya

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Bu amaçlar için maxi scooter daha iyi bir tercih olur ..
    Bağajı sık sık kullanırsınız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)