Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da trafik cezaları hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar merhaba,

Malum son yıllarda İstanbul'da birçok yolda sürücülerin yaptıkları ihlaller kameralarla tespit edilir hale geldi. Birçok yolda EDS var. Bazı yollarda hız limiti aşıldığı takdirde anında cezayı gönderiyorlar eve.

Arabalar için sistemin baya iyi çalıştığını biliyoruz. Ya motosikletler için? Bana o kadar emniyet şeridi kullanmama ve hız limitinin üzerinde gitmeme rağmen hiçbir ceza gelmedi. Fakat ürküyorum biraz açıkçası... Ceza gelen var mıdır?

Umarım trafik kurallarına uyulmalı tartışması alevlenmez. Peşinen söyleyeyim; hız limit aşımından kastım apaçilik değil, güvenlik için trafik akışından bir miktar daha hızlı gitmek. Ne var ki; bu şekilde de hız limitinin üzerine çıkmış oluyoruz.

Cevaplar için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Zaman zaman geliyor ceza, birde semt göre değişiyor EDS olsa bile ceza gelmiyor. Bazı yerde de ummadığın yerden Polis çıkıp cezayı yapıştırıyor.
    Nathan bunu beğendi.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    ben 2 tane yedim biri park cezası diğeri ise sağ şeritten orta şeride orta şeritten sol şeride geçmişim insanları tehlikeye düşürmüşüm memur beyde eve cezayı göndermiş
    Nathan bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    EDS konusunda İstanbul'a çok özeniyorum. EDS tabelasının olduğu yerlerde taksicisi, dolmuşçusu kuzu gibi.

Ankara Emniyeti sanırım trafikte serbestlikten yana. Hiç bir kırmızı ışıkta kamera yok. Trafik kurallarına uyup uymamak tamamen kişisel tercihe bırakılmış durumda. Kavşaklardaki kameralar trafik ihlallerini tespit için kullanılmıyorlar(Ostim göbekteki kameranın altında öyle ihlaller yapılıyor ki, bütçe açığı kapanır bir bakan olsa). Ortalıkta bir trafik polisi görmeyeli aylar oldu. Kim kime dum duma...

Darısı Ankara'nın başına...
    essegesse ve Nathan bunu beğendiler.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    yollardaki hız kameraları daha çok ön plakayı görecek şekilde yerleştirilmiş. dolayısıyla hızlı da geçsen çoğu plakanı okuyamıyor
    Nathan bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yollardaki hız kameraları daha çok ön plakayı görecek şekilde yerleştirilmiş. dolayısıyla hızlı da geçsen çoğu plakanı okuyamıyor
    İşin kötüsü devlet bu işe uyanırsa Hindistan'daki gibi motorun önüne de plaka koydururlar.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Çin, Hindistan ve benzer uzak doğu ülkelerinde ön tarafta da plaka var.

Ama bizde ve Avrupa ülkelerinde bu uygulama yok.Ancak bizde de bazı yerlerde önlü arkalı kameralar var.

Onun için trafik kurallarına uyarak kullanmalısınız.

Hatta bunu can güvenliğiniz için tercih etmelisiniz.
    Nathan ve smiles bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)