Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

aileyi motorda ikna etmek ... yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 18 yaşında liseyi yeni bitirmiş bir gencim.Üniversiteyi bu sene istediğim bölümü kazanamadığımdan dolayı bir sene daha hazırlanmayı düşünüyorum fakat küçüklükten beri hayalim supersport motor sürmek.Buna küçük cc lerden alışmak istiyorum fakat ailemdekiler tehlikesinden dolayı hiç istemiyorlar.Her türlü yolu denedim.Para işini kendim halledicem diyorum fakat konu para değil deyip tekrar tehlikelerinden bahsediyorlar biz seni ölüm için yetiştirmek falan filan.

Acaba onları nasıl ikna edebilirim,ilk motorumu nasıl alabilirim arakdaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Daha yakın zamanda ikna etmiş biri olarak cevap veriyim.Anne babanın kişiliğini senden iyi bilen yok.Ona göre sularına git.Otur bir gün sakin sakin konuş.Tüm ekipmanlarını giyip riski en aza indireceğini söyle.Çılgınlıklar yapmayacağına onları güvendir.Ne kadar hevesli ve ciddi olduğunu belirt.Yavaştan ekipmanları alarak kararlılığını hissettir.
    SweentLy bunu beğendi.

16 yaşındayım uzun bir süreçten sonra ikna ettim ailemi.
    Onların güvenini sarsmayacağını zaten küçük cc alacağını,ekipmansız binmeyeceğini taahhüt et bir nebze rahatlatmış,sıcak baktırmış olursun.

Eşşeklik yapmayın dikkatli sürün ekipmansiz artçı almayın 3 kişi de binmeyin. Yolda gereksiz gazlamalar yapmayın. Ben 29 yaşında evliyim annemi hala ikna edemedim ama motorum var

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Merhaba öncelikle ailenin huyunu en iyi sen bilirsin benim ikna gibi birşey söz konusu olmadı fakat senin yerinde olsam yavaş yavaş deli taklidi yapmaya başlardım
    Odanın heryerine motorla alakalı birşeyler asmak, sürekli ailenin motor videolarını izlediğini farmettirmekle bilinçaltlarına bu fikri sokman lazım :D
    Varsa arkadaşlarının motoruna full ekipman binip ailenin seni görmesini ve bu güvenlik konusunu ne kadar ciddiye aldıgını göstermen gerek
    İleri sürüş eğitimine gidip sertifikayı da annene babana göster ki senin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu görsünler.
    Git bi kask al evin içinde sürekli tak vs vs.
    Umarım senin için hayırlısı olur ama annenin babanın rızasını almadan motor işine girişme derim

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evlendirsek çocuğun olacak yaştasın, lütfen paranı kazan ve istediğini al

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendi paranla ekipmanlarını al önce ufaktan, aldığın ekipmanları göster. Güvenliğe önem vereceğine bir nebze ikna olurlar.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    dersine çalış inek gibi 1 sene daha, üniversiteye yerleş hele; seneye konuşuruz ikna konuyu.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kask al koy odana, 1 ay dursun... objeler zamanla fikirleri saglamlastirir kiz arkadasim once kaski aldi, artci seklinde bi sure takildik, simdi baya baya istekli, aile de zamanla alisicak, birde senden buyuk abi abla oturakli kisiler motor kullanan varsa ailenle kapi onunde ufak bi yerde ufak konusmalar yapmasini goz onunde olmasini sagla...
    Mesela ehliyete yazil, motor almiyosun sonucta ehliyet aliyosun, bunların hepsi ikna etmeye alismaya yonelik seyler.. egitim al fotograflarini cektir ailene goster buda olabilir.. yavas yavas ama seri sekilde arka arkaya hepsini icraata gecir..

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    18 yaşında hele istanbul da kimseye önermiyorum motosiklet. Eğer iş amaçlı - ulaşım amaçlı kullanmıyor iseniz sadece zevk için biniliyorsa aşırı gereksiz risk alıyorsunuz. 18 yaş için.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu forumda en çok açılan iki başlık aileyi ikna etmek ve sigorta fiyatları.
    Aileyi ikna edersen sigorta fiyatına şaşkınlığın için de bir konu bekliyoruz
    Romedon, linkinpark20, Yasin D ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Motoru alırsan istediğin bölümü bi unut, dikkatini sadece sınava vermezsen bu iş olmaz
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda en çok açılan iki başlık aileyi ikna etmek ve sigorta fiyatları.
    Aileyi ikna edersen sigorta fiyatına şaşkınlığın için de bir konu bekliyoruz
    😂😂😂😂😂😂😂😂 sabah sabah hönkürdüm

öncelikle hepinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Ailemi ikna etmek sizin tahminlerinizden çok daha zor olucağına inanıyorum yada sizin ailenize nazaran.Çünkü babam gençken en yakın arkadaşı gözünün önünde ölmüş.Ama o kask işini deniyebilirim bir kask alıp evde onunla dolaşabilirim mantıklı geldi ))))

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ailen haklı. Yerlerinde olsam ben de izin vermem. Amaçları seni engellemek, sana köstek olmak olmayabilir. Seni sevdikleri ve önem verdikleri için izin vermiyorlardır belki de.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Kardeşim tek çare başlarına çökmek ikna edene kadar artık ne kadar sürer allah bilir. Ben 3 güne motoru aldırdım

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Düşük CC diye ailene yzf r125 gösterip bunu istiyorum dediysen o iş olmaz :D Git bi tane scooter bak, ona bin biraz ailenin gözü kulağı motosiklete alışsın daha sonra aldirirsin istediğini

scooter tarzı motorla başlamak istemiyorum açıkcası çünkü hadi aileyi geçtim izin alsam bile daha sonra elimden çıkartıp yeni motor alabilmem çok sıkıntı duruyo en azından benim için.Siz daha iyi bilirsiniz tabi ama araştırdğım kadarıyal başlangıç için cbr125 öğrenilebilir gibi duruyor

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    O şekilde düşünüyorsan bence baştan sağlam bişeyler aldır ki en az bir kaç sene götürsün seni

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alırsan istediğin bölümü bi unut, dikkatini sadece sınava vermezsen bu iş olmaz
    Usta katılıyorum... Sınavı geç ondan sonra...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)