Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Commuter sürmekten zevk alan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Biri var;
    Param yok fakirim, ama gel gör ki motosiklet aşkı içimi yiyip bitiriyor diyor, diyor ve ucuz bi motor almak istiyor ucuza da commuter harici bi motor yok. Adam ne yapsın. Üzerine biraz daha koyup büyük bi motor aldı (ybr değil), adam o motora nasıl gidip lastik alsın, nasıl gidip benzin alsın çünkü çok yakıyor, nasıl bakım yaptırsın. vs.

Yani o motorlar bi üretim hatası değil, büyük bir nimettir. Nede olsa herkes zengin değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    java 250 commutermi sayılıyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    ooo mikser muhabbeti
    yerimi çekirdeğimi alayım , akşama şenlik var )

Ankara ,İstanbul şehir içi bile YBR zayıf gelir son hız için değil 100 KM ne kadar sürede çıktığı 80 den 100 ne kadar sürede çıktığın önemli , Tem ,E5 ,ankarad eski şehir yolu YBR için tehlikeli olur..
    (izmir bursa hakkında yorumun yok bilmiyorum)
    Trafigin nispeten tenha ve yavaş aktıgı diger 75 il için ise YBR fazla bile gelir.

İst ve Ankara için en az 15 HP olan şehir içi motoru lazım olduğunu düşünüyorum.

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    Şehirlerarası zayıf kalsada şehiriçi düşük cc candır.
    Olurda bi kaza parayı bulursam ve CC yükseltirsem CBFim şehiriçi kullanıma hazır olur.Yani yeni motor alsamda CBFimi satmam (Bi yerlere girip perte çıkarmazsam tabi).
    Arkadaşlarında dediği gibi devletimiz tarafından kaz olarak göründüğümüz sürece 250ccye kadar olan makineler ve çin mallarına ancak gücümüz yeter.Öyleki 300lük makine almaya kalkınca vergi dilimi diye başka makinelere yönelmek durumunda kalıyoruz.Varmı daha ötesi arkadaş
    Haklımısın? haklısın! (Belli bi deneyimden sonra CC yükseltme muhabbetine girmeden)

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    gün boyu şehir içinde 125cc motorunla bolca dolaş, değişik yerlerde durakla, park et falan, başka bir gün bunu otomobille yada toplu taşımayla yapmayı dene
    bu arada şehir içi hız sınırları malum tamam büyük şehirlerde bazı 125 cc ler yetmeyebilir ama 600cc ye de gerek yok
    zevk almak viraj yapmak gazlamak ise zaten şehir içinde olmaz

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bir haftadır işe motorla gidip geliyordum, dün arabayla geldim ve 110cc'lik cub'ı bile aradım. Motorumu sürmekten zevk alıyorum. Kişisel zevklere göre değişir tabiki bu yüzden tarzıma göre racing, cruiser, enduro yada maxiscooter gibi bir tarzda daha yüksek cc'li bir makinam olsa da commuter (cub) dan vazgeçeceğimi sanmıyorum. (bütçem oldukça) Şehir içinde 15km civarı (İzmir içi) bir yerden bir yere gideceksem önceliğim:
    1-bisikletim,
    2-acele durumu, giyinip soyunma durumu, park durumu bisiklete elverişli değilse commuter (cub)
    3-daha kötü hava şartlarında yada çok yolcu var ise araba.
    bu şekilde.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Olsada binsek... Su an cup olsa agzım kulaklarımda sürerim çünkü sattım motorumu :(

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    tırrın tırrın 35-40 serinliği hissede hissede. İyidir commuter.
    iki teker olsun da çamurdan olsun. Cruiser harikadır. SS çılgındır. Touring, cub. hiç farketmez hepsine itina ile keyif ala ala binilir.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Motorda zevkli olan viraj yapmak, sen güzel lastikle virajlı yollara çık, iyi ki 125'lik kullanıyorum dersin. Dümdüz yolda 100'le gitmek ile 200'le gitmek arasında zevk açısından fark yok, basıyorsun gaza ve gidiyor o kadar. Linkler'de ufak cc ile güzel vakit geçiren tipler var. Çok paran varsa bir ss, bir gs bir de sm alır hepsinin tadına bakarsın ama aksi durumda ufak cc japon cep yakmadan motor sürmenin tadına varabileceğin güzel bir alternetiftir.

https://www.youtube.com/watch?v=2XZzC1CsG0E
    https://www.youtube.com/watch?v=X9ZOda2pRrw
    https://www.youtube.com/watch?v=Jm5oBwHVFnk
    GezeGeze bunu beğendi.

serhanex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR '11
    Sırf bu yüzden, o araçların pire gibi aynada ufalması olayından dolayı kendime ufak motor alma arzumdan vazgeçip, yine elim 600 cc üzerine kayıyor (ufak motor olarak).

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 ile memlekete geldim. Motoru evin ambarına kilitledim ve mondial 100 mg ye bindim. hafifliğinden kaynaklı sürmesi o kadar zevkli ki...
    Motoru su kanalından karşıya atlattım geçen, ön tekerinden tuttum asıldım bıraktım. arka tekerinden de kaldırıp itekledim ve motoru karşıya geçirdim... CBR nin ön tekerinden tutup kaldırmaya çalıştığımı düşünüyorum...
    çok tehlikeli işler yapıyorsun jimi

Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri var;
    Param yok fakirim, ama gel gör ki motosiklet aşkı içimi yiyip bitiriyor diyor, diyor ve ucuz bi motor almak istiyor ucuza da commuter harici bi motor yok. Adam ne yapsın. Üzerine biraz daha koyup büyük bi motor aldı (ybr değil), adam o motora nasıl gidip lastik alsın, nasıl gidip benzin alsın çünkü çok yakıyor, nasıl bakım yaptırsın. vs.

Yani o motorlar bi üretim hatası değil, büyük bir nimettir. Nede olsa herkes zengin değil.
    ama onu alabilmen için yinede zengin olman gerekiyor az daha koysak mt-7 alırdık

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tehlikeli işler yapıyorsun jimi

ama onu alabilmen için yinede zengin olman gerekiyor az daha koysak mt-7 alırdık
    yok hocam 100 mg yi ön taraftan kaldırıp götürürken CBR yi kaldırmaya çalıştığımı hayal ettim. Ne güzel abi 85-90 kg lik motor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Hocam merhabalar sözlerinizin bazılarına katılıyorum bazılarına katılmıyorum
    aynen bende ybr kullanıcısyım ve dediğiniz çok doğru uzun yola cıktıgımda bos yolda allah ne verdiyse gitmeye calısıyorum ibre 110 u gecmıyor gele bide ruzgar varsa ınsan deliriyor. Ama ögreticilik kısmına gelirsekte ben motoru ybr de öğrendim ama viraş çalışması olsun fren çalışması olsun öyle ögrendim bir çıft lastık yaktım eğitim sürecinde ve ben bunları güclü bir motorda yapabilceğimi de düşünmüyorum ybr hafıf bır motor öyle yada boyle motoru kurtarıyorsun ama yeni başlayan biri olarak bunları buyuk motorda yapabilceiğimi düşünmüyorum .

Ama geri kalan düşüncelere katılıyorum uzun yol yapıp zevk almaya calısıyorum deliriyor insan bu yuzden maddi olarak en alabileceğim olan pulsara bakıyorum bende bu aralar

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Güzel kardeşim herkes senin gibi düşünmek zorunda mı?

Öyle motorcular biliyorum ki senin donup yüzüne bakmayacagin eski kırık dökük motor onun için can parçası
    O yüzden senin için gereksiz olabilir ama dusuk bütçeli motor candır.

Ayrıca levent arkadaşa katılıyorum önemli olan amacın

Keyifli surusler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Tipik ybr kullanıcısıyım,ister kurye ister paketçi olarak görün umrumda değil
    Geçenlerde 32000kmde debriyaj balata ve sacını değiştirdim,yüklü kullandığımdan bence erken bittirdim(not:Kullanıcı hatası) yağla beraber 50 lira
    Yeri gelir en büyük cc bile yolda yetmez,altındakinin değerini bilin
    Teldeki kuş,evdeki kuştan iyidir
    kurye13, Darkcity2000, SweentLy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Commuter'ın neresine oturduğuna bağlı..
    KaskReis ve Zell bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuter'ın neresine oturduğuna bağlı..
    ahahaha bu cevabı verecek başka birini tanımıyorum.

Cup'tan bile keyif alırım,bize motosiklet olsun ..

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kursta surdugum kuba cgden aldigim zevki kendini motorumdan ya da arkadaslarin japon motorlarindan alamiyorum, ben kendi kafamda ciplaktan ya da sumotodan motordan gitmem gerektigini anladim mesela.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    İki iyi arkadaş iki ybr ile ara yollardan marmara ve ege'yi dolaşmıştık.Hayatımın en keyifli gezisiydi.Sonrasında daha yüksek hacimli motorlarla da yaptık benzer bir gezi, ne kadar yakıyor şurasından ses mi geliyor diye motorları düşünmekten geziden tat alamadık, çevremize odaklanamadık, geçtiğimiz yerlerin içinde olamadık.Eğer para sıkıntın varsa ucuz motor alıp hiç düşünmeden gezersin. Büyük motor alırsan da gezecek paran kalmaz, motor öylece yatar.Büyük ve otomatikman ağır motorlarla hemen her şey sıkıntılı.Bir yere oturuyorsun yemek yemeye, fiyatları şişiriyorlar, otele gitsen böyle, kamp kurmaya kalksan böyle.O büyük motor hep başına bela oluyor.Hiç sorunsuz sağlam falan da değiller.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Hem büyük motorla gazı kökleyemezsin,bununla köklemenin verdiği zevk bir başka

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)