Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sigortasında ki kaçamak bir yöntem.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Öncelikle herkese merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce sıfır olarak teslim aldığım hero karizma R ile aranıza katılmıştım. Motosikleti almadan önce yaklaşık bir kaç aylık araştırma yapmıştım. Bu süreçte çevremde çok motosiklet sürücüsü olmadığından sigorta konusunda yanlış bilgilendirildim. Bana sigorta hakkında söylenen 700-800 TL tutar ne olacak ki sanki dendi. Sigortacılara da sormak aklıma gelmedi açıkcası. Motosikleti aldığım ilk gün ilk işim bir sigortacıyı aramak oldu ve ilk şokumu o an yaşadım. 2 bin küsür TL dedi üstelik indirim de yaptırdık dedi. Motosiklete 6500TL vermiş birisi olarak bi an duraksadım ve içimden geçirdiğim küfürler eşliğinde o bana bilgi veren yakınlarımı yaad ettim.
    Yaklaşık 1 ay kadar motosikleti sigortasız kullandım tabi kaçak göçek ve sanki bir vatan haini edasıyla, üstelik yanlışlıkla lüks bir araca dokunsam bile başıma geçecekleri düşünerek motosiklet keyif olmaktan çıkıp işkence olmaya başladı. Bu 1 aylık süreçte alabildiğim en ucuz sigorta fiyatı 1600 TL idi. Bu araştırmalar sırasında birde bana yanlış bilgi olarak motosikleti teslim alırken kesilen fatura adresim olan İSTANBUL/BAĞCILAR adresinden başka adreste sigorta yaptıramayacağım şeklinde oldu.
    Neyse bu işinde yanlış olduğunu da anlayınca çevremdeki sigorta konusunda en ucuz illeri araştırdım ve Kırklareli en ucuzlarından bitanesiydi. Motosikletime atladığım gibi kuzenimin yanına kırklareline gittim, ikametimi nüfus müdürlüğünde kırklareline aldım. Ardından malum sigorta sitesinin çağrı merkezi numarasını aradım. Sigortam kırklarelin de yapıldı ve 525 TL tuttu. Ardından hemen emniyete koşturdum ve bir şekilde plaka mı da aynı gün içerisinde çıkarıp aynı gün içinde tekrar geri istanbula döndüm. Bu yaşanan olay sırasında sadece sigortaya 525 TL git gel toplam yakıt 60 TL masrafı yaptım. Plaka işlemleri haricinde, üstelik bir güzelde gezdim toplam masrafım 600TL yi geçmedi. Bu işten karım 1000TL birde gezmek oldu.

Not: Bilgi amaçlıdır. Tekeriniz düz bassın, iyi forumlar.
    A.ŞIK, antilop_skul, MotoGlock ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Beyin bedava
    berkcigdem, Enes Bakır ve antilop_skul bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    motoru vukuati olmayan bir pederin utune yapip benim gibi 230 liraya yaptirmakta mumkun.

Motosikleti
    Forza 250
    Seçim zamanı da gidip orada oy kullanacaksiniz heralde.
    berkcigdem ve Diver07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Evet bunu da söylediler. Ama hep sonradan söylediler . Galiba iyi araştıramadım fatura bir kere benim adıma kesildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

20 gün sonra ikametimi aldırabiliyomuşum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru vukuati olmayan bir pederin utune yapip benim gibi 230 liraya yaptirmakta mumkun.
    siz yine pahalı yaptırmışsınız 112 tl ye yaptırdım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz yine pahalı yaptırmışsınız 112 tl ye yaptırdım
    motor da pek ucuz degil ama?

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Şöyle bir sıkıntınız olabilir, ben öğrenciyken rahatsızlandığım bir an sağlık ocağına gittim bana ikametgah adresimi oraya aldırmadığım için bakmamıştı doktor böyle bir durum başıma gelmişti bilginiz olsun.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Acillerde değil aile sağlığı merkezlerinde o sıkıntı yaşanıyor diye biliyorum.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    imiş ikamet olayı bende izmite aldırayım ev var orda

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor da pek ucuz degil ama?

sigorta ile motorun pek alakası olmuyor risk faktörü yaş yaşadığın şehir benim bildiğime göre hata olduysa kusura bakma

Mertrocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakanız Kırklareli üstüne mi? Oranın plakasıyla başka şehirde gezmek hoş değil gibi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ikametimi alın deyince almazlar. Ya size ait dogalgaz, telefon, elektrik faturasi olacak ya evinizin tapusu olacak yada kefiliniz olacak.

Ayrıca bundan sonraki emniyet islerinda oraya gitmeniz gerekecek.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Alıntı Mertrocker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakanız Kırklareli üstüne mi? Oranın plakasıyla başka şehirde gezmek hoş değil gibi.
    Nasıl bi hoşnutsuzluk oluşabilir ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikametimi alın deyince almazlar. Ya size ait dogalgaz, telefon, elektrik faturasi olacak ya evinizin tapusu olacak yada kefiliniz olacak.

Ayrıca bundan sonraki emniyet islerinda oraya gitmeniz gerekecek.
    İkametimi alın dedim aldılar. Kuzenim orada öğrenci onunla birlikte gittik ve onun ikametine yaptırdım kaydımı tekrar diyorum ikametimi 20 gün sonra tekrar istediğim yere alabiliyormuşum. Sigorta açısından sorun olmayacağı konusunda araştırma yapıyorum şu an ikametimi tekrar aldırıcam istanbula

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta ile motorun pek alakası olmuyor risk faktörü yaş yaşadığın şehir benim bildiğime göre hata olduysa kusura bakma
    motorla doğrudan alakalı. Eğer kazaya fazla karışan bir marka model sahibiysen risk faktöreünden doları bu da fiyatı etkiliyor.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    İkamtgahı buyuk ihtimal emniyet 1 ay içinde kontrol edecek, muhtara bilgide vermen gerek. İkametgah değişimi çok önemli ve üzerinde durmanız gereken ve emniyetin bu hareketlere çok dikkat ettiği bir husustur.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Sigorta olmadan motor satılabilir mi? Geçtiğimiz aylarda satılabildiğini öğrenmiştim, şimdi sigortacı satılamaz diyor, ayrıca başka araç varsa motorun sigorta primi diğer aracın sigorta primine eklenir diyor. Biri beni kekliyor mu?

Motosikleti
    MT-10 SP
    motorla doğrudan orantılı diye biliyorum. 600cc bir makina ile 125 cc bir makinanın kaza riski aynı değildir.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Ben 1400 tlye yaptırmıştım ybr mi.Heralde gelecek sefer daha farklı bir yol izlicem arkadaş gibi.Kafiyeli oldu

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ogretmen arkadasim var beş senedir istanbulda. ikameti ankarada hicbise olmaz ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)