Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250CC yerine FZ6 almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Herkes olaya 600 cc boyutunda bakip tehlikeli patlarsin demis.
    Yalniz cbf600 de o sinifta fz6 da ki aralarinda daglar kadar fark var/

Makul olani ehil bir 600 cc ile gecis yapmak bu segmente derdim ben.Misal cbf600 abs cidden guven veriyor fz6 ya gore cok daha dengeli kullanimi kolay,fz6 fazer kullanmadim fakat naked olanini kiraladim gidisi durusu cbf600 kadar dengeli degildi ve cidden amatorun patlayacagi turden hircindi.Aklima gelenler bunlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    hocam işin gücün varmı gelirin nedir bilmiyorum ama 150 cc nin bakımı desen kuş gibi yakıtı desen koklar, FZ6 bakım desen kol gibi yakıt desen yakmaz içer,150 liğin komple motor yaptırma parasına FZ6 ya anca rutin bakımı yaptırırsın..

Şimdi diyeceğim o ki ben hiç bir zaman aldığım araçların ilk maliyetine bakmam işletme maliyetine bakarım araba veya motor ha çok mu dolaşıyorsun dersen çok da dolaşmam ama yaw ne gerek var şu kadar yakacak piskolojisi yaşamayı sevmiyorum..

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker, sürat, viraj yapacak bir insan değilim sakin kullanmaktan yanayım.

Hacı abi yanlış anlama ama; hadi diyelim sürati ve tek tekeri anlarım da viraj yapmıycaksan motor alma arabaya yönel.
    abi ben bu viraj olayını anlamadım gitti ya viraj da yatsan ne yatmasan ne 150 km hızla viraja girmek yerine 100 km hızla girilmiyormu.
    uzaklar yolcusu.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker, sürat, viraj yapacak bir insan değilim sakin kullanmaktan yanayım.

Hacı abi yanlış anlama ama; hadi diyelim sürati ve tek tekeri anlarım da viraj yapmıycaksan motor alma arabaya yönel.
    Yukarıda tam olarak kendimi ifade edememişim. Aslında yazmak istediğim aldığım gibi yapmayacağımdı. Yoksa bende oturup tüm gün viraj nasıl yapılır diye videolar izliyor, yazılar okuyorum. Tecrübem arttıkça bende yapacağım zaten.

Motosikleti
    Forza 250
    Türkiye gibi ülkenin yollarında viraja daha ne kadar hızlı giderimin provası yapılmaz, onun yeri pisttir. Gidin piste delirene, kudurana kadar gazlayın, viraj yapın, diz,dirsek deydirin, burun deydirin felan ama cadde de bunları yapmayın. Bana sorarsanız 150cc tek silindir makinadan 600cc 4 silindir makineye geçilmez. Olay sadece gitmek değil bir de bunun durması var, gaz tepkileri var. 500 cc bir makina alabilirsiniz 2 silindirli çok istiyorsanız. Cb 500 f gibi mesela. Dikkat edin kendinizi imha etmeyin, uzun seneler motorun keyfini sürün. Selamlar.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı bukonuyauye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane konuya yazmıştım cbr650f ile başladım diye, eğitimde sadece cbf150 vardı, son kurda 1 saat kadar cbf1000 verdiler. Tecrübem bu kadar fakat çok şükür 50 bin km ye yaklaştım. Birileri çıkıp artık firmalar mı, eğitmenler mi kandırmış yüksek cc başlanmaz diye onlarda yıllardır gelmiş her yerde yazar olmuşlar. Almadan önce yurtdışı forumları araştırdım adamlar daha objektif, 600rr ile başlayanlar, 600f ile başlayanlar fazerler falan derken aldım. Güç sizin kontrolünüzde, durduk yere sağa sola atlayan bir alet değil, teknolojisi malzeme kalitesi düşük cc aletlere göre daha yüksek. Virajda dönerken eliniz gazı fazla açarsa arka tekeri kaydıracak kadar tork üreten aletler bunlar, debriyajı bırakmadan gazı verip debriyajı hızlı bıraktığınızda şaha kalkabilecek kadar güç üreten cihazlar. Ben aracımı alıp 2 günümü pistte geçirdim neyi yaparım neyi yapamam diye. Kursa, kıyafete, lastiğe neredeyse motorun yarı parasını harcadım ama canımdan kıymetli değil.
    Gaza gelmezse başlanır hocam. cbr250 almadan önce amcamın er-6'sını kullanıyordum ben de Anamur'da... Ama istanbul anamur gibi değil trafik bilgisi olmayan adam çakılır. Büyük cc ile çakılma ihtimali de katlanıyor, çünkü adam "aldık basalım" diyor sonra da maslak büyükdere caddesi gibi bir yerde biri bi ani fren yapınca yapışıyor yere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu belirtiyim düşüncen çok önemli ve karekter yapın. Dediğin gibi apaçi biri değilsen manyaklık yapmıyorsan sakin sürüyorsan hızı sevebilirsin yapabilirsin ama gerektiği yerde, virajda yap öğren işine yarayacak ama limitler dışında değil her an durabilecek gibi gir virajlara.

Teker falan onlara bulaşırsan aylık 3 bin tl kenara at habire bir şeyler çıkar.

Sakin kullanacaksan manyakça atraksiyonlara girmeyeceksen bence mantıklı.

Şimdi çoğu kişi ufaktan büyült derler ama ufaktan büyültmekte seçilen motorlarda önemlidir.

Yani 150 ile aynaları kullanmayı düşmeyi kalkmayı falan öğrenirsin, 250cc ile motorsiklete binmeye başladığını hissedersin süratli gidişlerini geliştirirsin, 110 max 2 dakikada çıkıyor, r25 150lere saniyeler içerisinde çıkıyor. Aralarda baya fark var ve 250 lik ile süratli gitmeyi virajlarını geliştirmeyi öğrenirsin.

Hızı sevmiyorum diyorsun kontrollü hız yaptığında scooter kullananda fz6 yı kontrol edebilir.

Kısaca tamamen düşüncede bitiyor hepsi, sakin kullanıcam dersen al güvenmiyorsna kendine çok pis patlarsın.
    r25 demişsiniz de yaw motorun devir çevirmekten canı çıkıyor... Ortalama 120 130 gidiyorum diyenler var. 130 ile giderken 10.000 devir atıyor makina; her an biryeri kopacakmış gibi ses geliyor.
    Bu arada FZ6 Almak isteyen arkadaş Er-6 ya bakabilir 2 silindirli ve güzel bir sesi var, çok devir çeviren bir makinada değildir. Yalnız ağırdır tam 200 kg dir. 100 ile giderken 4.000 devir çeviren pata pata gideceğiniz bir makina...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    ben hiç tecrübem olmadan fz6 ile başladım. aslolan kendinizi bilmenizdir.
    daha sonrada cbf 600 aldım. işin gerçeği cbf 600 daha mantıklı bence.
    hem fazer kadar agresif değil, hem de daha dengeli. abs için bişey diyemeyeceğim. hiç ihtiyacım olmadı...

Alıntı SessizGezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben bu viraj olayını anlamadım gitti ya viraj da yatsan ne yatmasan ne 150 km hızla viraja girmek yerine 100 km hızla girilmiyormu.
    Bu sizin anlayabileceğiniz bir şey değil daha doğurusu bir duygu değil. Neden sizin diyorum? çünkü anladığım kadarıyla tam bir motosikletçi değilsiniz yada motosiklet aşkı yok içinizde.

Motorun bütün zevki virajda çıkar zaten, en zoru en adrenalinli ve en fazla zevk alınan yerdir virajlar, ne kadar hızlı ve yatırarak girersek o kadar heycanlı olur ve kendimizi daha çok geliştiririz.

Virajlara yavaş gir hızlı gir ne olur ki diyen kişi araç şöförüdür gözümde benim nokta

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sizin anlayabileceğiniz bir şey değil daha doğurusu bir duygu değil. Neden sizin diyorum? çünkü anladığım kadarıyla tam bir motosikletçi değilsiniz yada motosiklet aşkı yok içinizde.

Motorun bütün zevki virajda çıkar zaten, en zoru en adrenalinli ve en fazla zevk alınan yerdir virajlar, ne kadar hızlı ve yatırarak girersek o kadar heycanlı olur ve kendimizi daha çok geliştiririz.

Virajlara yavaş gir hızlı gir ne olur ki diyen kişi araç şöförüdür gözümde benim nokta
    türkiyede bu kazaya yol açandan çok çok daha fazla kasis var... Kot farkından bahsetmiyorum bile...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık mizah kaynıyor. Durmayın devam

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Tenere 660 falan al,sonra ona geçmek daha mantıklı.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Alıntı SessizGezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abi 100 le motoru yatırmadan viraj nasıl dönülüyor tahayyül edemedim kusura bakma ama, motosiklet lastiklerinin tabanları görüntü olsun diye yuvarlak değil yatırmadan nasıl döneceğiz kafam basmadı. Ben bir tek garajda ileri geri manevra yaparken yatırmıyorum hani o da mecburiyetten. Bildiğini var sayarak konuşuyorum alınma olmasın.

Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda tam olarak kendimi ifade edememişim. Aslında yazmak istediğim aldığım gibi yapmayacağımdı. Yoksa bende oturup tüm gün viraj nasıl yapılır diye videolar izliyor, yazılar okuyorum. Tecrübem arttıkça bende yapacağım zaten.
    Hocam ben senin 250den devam etmen yönünde oyumu kullanıyorum. Dediğin gibi tecrübe lazımsa sert mizaçlı motorlardan uzak durucaz. Mesela ben ybr 125 devam.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hadi 4 silindire taktınız o zaman başka soru sorayım XL 700 Transalp'e ne diyorsunuz? Çift silindir, 60 beygir bir makine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Honda cbf600, 600 Hornet, BMW F 650 GS olmaz mı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)