Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei Neotec mi shuberth c3 pro mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Arkadaşlar hayırlı günler, forumda googleda falan epey araştırdım ama sağlıklı bilgiler alamadım, yardımınız lazım.

Şu an kullandığım kask nolan n86 içindeki kırmızı kumaş yüzümde alerjiye neden oluyor, balaklavayla buffla falan 1 sene idare ettim ama artık onlarda işe yaramıyor, özetle acilen bu kasktan kurtulmam lazım yüzüm yara bere içinde kaldı.

Gözlük kullandığım için takıp çıkarması pratik olur düşüncesiyle, güvenlikten biraz taviz vererek çene açılır kasklara baktım, ayrıca ikisindede güneş vizörü mevcut, ikiside sessizmiş galiba, en kalitelisi bu ikisi görünüyor, fiyatlarıda birbirine yakın, ödemesi biraz zor olacak ama maden çene açılır alıyoruz bari kalitelisini seçelim.

Sonuca gelirsek kullananlar veya bilenler yardımcı olabilirmi, hangisini alayım? Dediğim özelliklere sahip farklı markalarda tavsiye edebilirsiniz 1800tlyi gözden çıkardım.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İkisi de aşağı yukarı aynı kasklar.. C3 Yeşil görünürlük açısında da başarılı..

Ben yekpare fullface kask kullanıyorum. Belki anlatacağım sıkıntı açılabilir kasklarda olmuyordur ama yine de işaret etmek isterim. Ben Schuberth'e meylediyordum mesela ama kafama uygun olan bedeni giydiğimde fazla kilolarım yüzünden çene ve boyundan çok rahatsız etmişti beni. Boğulma hissi yaşamıştım. O yüzden Shoei'ye kaydım. Kazam sonrası da Arai'ye geçtim. Ulusan'a, Tansu Bey'in Mototan'a ve HD dükkanına gidip denemenizi tavsiye ederim. Her ikisi de kafada rahat olursa hangisini canınız çekerse ona yürürsünüz. İkisi arasında yanlış seçim yok.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Tansu Beyin orda shoeyi denedim kafama çok rahat oldu, shuberthide bugün deneyecem, kalite konfor yönünden farkları varmıdır aceba.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    bende c3 var bende c3 ve neotec arasında kalmıştım. neotec 1 gün kullandım. c3 ise şu an kullanıyorum ve uzun yol da yaptım.

neotec daha sessiz geldi bana ama vizörünü açmak için baya kaba kuvvet gerekiyor o bnm hoşuma gitmemişti. çünkü ülkemizde o vizorun az bişi de olsa açık olması lazım 5-6 ay.

c3teki sıkıntım ise ağır geldi bana. ama konforu ve sağlamlığı gayet iyi.

bu arada yazın c3 inanılmaz terletiyor kış için 10 numara olacak muhtemelen.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    1700 gram çok ağır geldi bana,ama ben olsam schubert alırdım

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende c3 var bende c3 ve neotec arasında kalmıştım. neotec 1 gün kullandım. c3 ise şu an kullanıyorum ve uzun yol da yaptım.

neotec daha sessiz geldi bana ama vizörünü açmak için baya kaba kuvvet gerekiyor o bnm hoşuma gitmemişti. çünkü ülkemizde o vizorun az bişi de olsa açık olması lazım 5-6 ay.

c3teki sıkıntım ise ağır geldi bana. ama konforu ve sağlamlığı gayet iyi.

bu arada yazın c3 inanılmaz terletiyor kış için 10 numara olacak muhtemelen.
    Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, cuma günü schubertide deneme fırsatım oldu, şansıma ellerinde bir tane varmış oda benim bedenim, denedim çok rahat ettim, sadece rengi biraz cafcaflıydı, herhalde onu alacam, motorada çoğunlukla yazın biniyorum ama bu sıcakta montun terletmesine katlanıyorsak onada katlanacaz artık, ama benim gibi sürekli gözlük kullananlar için çeneden açılır kasklar büyük rahatlıkmış onu farkettim, güvenlikten taviz veriyor ama konfor müthiş.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İmkan ve tıbbı olarak mümkün mü bilmiyorum ama, gözlükleri lense çevirip, güvenlikten de ödün vermemek daha doğru bir yaklaşım olmaz mı?

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kontak lens kullanıcısı olarak bir süre sonra aşırı sulanma veya ufak toz parçalarından batmaya maruz kalınabiliyor.

lens ilk kullandığım yıllarda yoktu ancak son 2-3 yıldır ciddi batma ve sulanma/yanma sorunları yaşıyorum

bu yüzden bu kış lazer tedavi düşünmekteyim

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, cuma günü schubertide deneme fırsatım oldu, şansıma ellerinde bir tane varmış oda benim bedenim, denedim çok rahat ettim, sadece rengi biraz cafcaflıydı, herhalde onu alacam, motorada çoğunlukla yazın biniyorum ama bu sıcakta montun terletmesine katlanıyorsak onada katlanacaz artık, ama benim gibi sürekli gözlük kullananlar için çeneden açılır kasklar büyük rahatlıkmış onu farkettim, güvenlikten taviz veriyor ama konfor müthiş.
    güle güle kullanın... inşallah sağlamlığını test etmek durumunda kalmazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler