Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi 250 CC?

Katılımcı sayısı
164. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda CBR 250R

43 26.22%
  • Kawasaki Ninja 250SL ABS

17 10.37%
  • Yamaha R25

59 35.98%
  • KTM RC250 ABS

58 35.37%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sizin 250cc SS tercihiniz nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana 15000 tl eder mi bu motosikletler? Ucuz olanı alıp binerdim diyebilirim ancak . ( çalınması da olası bunların)
    Açıkça CBR sahibi olarak bu motorların hiçbirisine bu aralar verilmez.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150 (şimdilik)
    ktm rc250de iyi fakat ben rc390 nını alıp bi ömür binmek istiyorum hayalim ucuk kaçık değil mantıklı bi hayal kurdum bu motora ömür boyu binerim farklı ve şekil onuda geçtim güvenli ve çok fonksiyonlu hadi onuda geçtim çokmu kapışmak istiyosun kulvarında şuanda en iyisi 250 lileri tokatlıyo bu beni tatmin eder şahsen he kawasaki 300 ile kapışır sonunu bilemem ama onla kapışır vardır bi kaç numarası onlarıda yaptırırsın performans artırırsın bi 5 veya 6 beygir 600 lü abilerinle zor bela gezersin edersin ama yeri geldimide akıllı uslu kullanırsın 100 110 felan az yaktırırsın güzel fotolar çekinirsin güzel anılar kasarsın. karı kızsa derdin sana gelmez motoruna gelir eğer motoru alan bayansa (aldıysa ki begenmeden alacagını sanmam) o kendisi motora aşık olur onla gezer takılır erkeğe bakmaz. hani demek istediğim şu ağalar toplanın herkes 1 tl versin bana bi rc390 alalım beaaaa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    YZF R25
    ses desen ses güç desen güç tasarım desen efsane

Daha ne olsun

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YZF R25
    ses desen ses güç desen güç tasarım desen efsane

Daha ne olsun
    r25 te 3 buji yok
    Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    r25 gerçekten çok güzel ve özel bir motor,ben çok seviyorum fakat üst üste çıkan üretim hataları nedeniyle moralim bozuk, eğer üretimi devam ederse sorunların minumuma ineceğine düşünüyorum. her yıl gittikçe daha hassiyet ve özen gösteriyor üreticiler ürünlerine.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçeneklerde Japonlarımız+KTM var.Görsellik dışında Fiyat/Performans bazında olarak eleştiri yapalım.Benim gibi kararsız kalan arkadaşlar için de faydalı olacaktır.
    2016 Temmuz ayı itibariyle güncel fiyatlarıyla beraber yazıyorum.
    1)Honda CBR 250R - 14.700 TL
    2)Kawasaki Ninja 250SL ABS - 4800Euro(15.500 TL)
    3)Yamaha R25 - 16.000 TL
    4)KTM RC250 ABS - 16.500 TL

Dipnot: KTM Rosso II , Kawasaki ise Dunlop lastikler ile satılmaktadır.
    2017 Suzuki gsx-250R ABS
    efendy06 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Aralarında ss sınıfına en yakını ktm rc dir!
    efendy06 bunu beğendi.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor

KTM RC 250 ABS

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    daelim roadwin 250

Ktm nin bakim araliklari daha uzun. Cbr 4 yil garanti veriyomus sifir motosiklete. Ktm nin parca kalitesi cok ust duzey. R25 r serisinin kaliteden yoksun birakilmis motoru grenajlar cok dandik. Yag pompasi soru isaretlerine neden oluyor. Ktm nin silindir gomlek nikasil kapli oldugunu okumustum. Nikasil kaplamayi bmw de kullaniyomus sanirim. Ayran gonullu kisiler icin ikinci elinin az olmasi biraz tedirgin ediyor. Su an insani her yonden tatmin eden bi 250cc yok malesef

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Listede alınabilecek tek motor var oda R25..

- 16.700TL + 1000TL lastik + 300Tl Ruhsat pilaka işleri: 18.000 (rodaj hikayesi ve masrafı saymıyorum bile)

Listende olmayan ama r25 ile kıyas edilebilecek tek motor ninja 250r bak derim. 11-12'ye düşük km temiz bulabilirsin. Resimde çirkin çıkıyor yakından git gör derim. 250cc'ye 18.000 verme derim... Al bide benimkinden resim ekleyim :D

efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Herkese Merhaba. Aranıza yeni katılmış, yakın zamanda 250cc seçimini yapmış biri olarak bişeyler yazmadan duramadım. Alacağım motoru seçerken tıpkı otomobil alırken uyguladığım kriterleri satınalma bedeli, yakıt, ikinci el, bakım-yedekparça vs. göz önünde bulundurmaya gayret ettim fakat gördüm ki otomobilden ayrılan en önemli kriter motorun içinize sinmesi! Üzerine oturduğunuzda size verdiği his çok önemli, tavsiyem her birini ayrı günlerde sürün ve kendinizi en iyi hissettiğiniz makineyi alın. Saygılarımla.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Parça ve ikinci el sıkıntısı var Fatih. Güzel motordur, ama bizim ülkede ne sebeple olduğunu anlamasak da, tutulmadı. Halbuki bir dönem baya uygun fiyattan satışmıştı.

http://www.motosiklet.net/forum/mark...0r-vs-r25.html

R25 ile CBR250 kıyaslaması yukarda. Tercih konusunda yaşadığınız şehir de önemli. Mesela Ankara'da KTM alınabilir, servisi var, üstelik iyiler. Markanın kalitesi de üst düzey. Moptor donanımlı. Üstelik lastikleri eklerseniz, pahalı da olmadığını görürsünüz ilk alımda.
    Kawasaki 250SL küçük motor. Bu klasmanda değil bence. Benim boy 1,80 olmasına rağmen, cücük gibi kalıyor. Onun yerine, keşke eski Ninja250R getirilmeye devam ediyor olsaydı. Ama boy kurtarıyorsa kawasaki iyidir. Şekil iyi, kalite iyi, lastik iyi, fiyat iyi. ABS'de var.
    Ama misal çorumda yaşıyorsanız, tek seçeneğiniz CBR250. Diğerlerinin servisi yok çünkü.

Bu arada, bu 4 motorun arasında bariz bir performans farkı beklemeyin. Mesela top speed tek haneli rakamlarla oynayacaktır (SL hariç, onun kesici erken devreye giriyor bildiğim), kalite anlamında, lastikleri dışarda tuttuğumuzda hiçbiri kalitesiz değil. Ancak donanım, grenaj vb. konularda ktm ve kawa açık ara önde.

Parça fiyatları olarak, en ucuzu CBR. KTM için pahalı diyorlar, kawa zaten hep pahalıydı. Yamaha ise ortalarda biyerde. Ucuz diyemeyiz, ama karşılanabilir parça fiyatları var. (Filtrelerden bahsetmiyorum, kaza, düşme vb. durumlar için grenaj ıvır zıvır.)

Bunların arasında kalsaydım, ki kaldım, idip CBR250 alırdım, ki aldım. Sebep mi?

Gidon topuzum düşmüş/çalınmış. Herhangi bir fikrim yok, bir baktım, topuz yok. İnternetten aradım falan, en ucuz topuz alsam 50 liraya maloluyor. Tabi ağırlık topuzu olup vibrasyona karşı koyacak işlevsel topuzlar. Sonra orjinalin yan sanayisini buldum, 25 tl topuz + 10 tl vida + kargo dediler. Servise gittim, 26 tl'ye taktılar orjinalini

Çakmasından uzuza parça satıyor adam, daha ne yapsın.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 te 3 buji yok
    Bizde 3 buji varda ne oluyor
    Motorun her yeri kronik sorunlu dökülüyor
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listede alınabilecek tek motor var oda R25..

- 16.700TL + 1000TL lastik + 300Tl Ruhsat pilaka işleri: 18.000 (rodaj hikayesi ve masrafı saymıyorum bile)

Listende olmayan ama r25 ile kıyas edilebilecek tek motor ninja 250r bak derim. 11-12'ye düşük km temiz bulabilirsin. Resimde çirkin çıkıyor yakından git gör derim. 250cc'ye 18.000 verme derim... Al bide benimkinden resim ekleyim :D

http://i.hizliresim.com/ZZd2Wz.jpg
    Hastasıyım, ama cesaret edemedim. Keşke etseydim diyorum zaman zaman. Ninja250R'nin o çirkin, asabi, aksi güzelliğine hastayım.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    KTM RC250 ABS
    Özellikleri nedeniyle KTM RC250 ABS

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastasıyım, ama cesaret edemedim. Keşke etseydim diyorum zaman zaman. Ninja250R'nin o çirkin, asabi, aksi güzelliğine hastayım.
    Modelin artık eski olmasındanmıdır nedir parça fiyatları eskiye göre hem daha bulunabilir hemde daha uygun. Ben alırken parçasıydı servisiydi diye düşünmeden aldım ve her anlamda memnunum.
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Tamam iyi motor ama Cbr nin cazibesi kalmadı ya eskidi artık herkesde var
    Ktm ve yamaha daha az görülen ve şekilli makineler
    Yamaha özellikle hız olarakta diğerlerinden üstün ama yakıttada üstün ))

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde 3 buji varda ne oluyor
    Motorun her yeri kronik sorunlu dökülüyor
    dalga geçmek için yazmıştım zaten

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    SS alacak olsam bu motorlar arasında ABS'li olanları seçerim. Hepsinde ABS olsaydı R25'i seçerdim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)