Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlangıç---Ekipman önerisi (Bana ve Artçıma)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Yakın zamanda ehliyet kursuna ve ileri sürüş teknikleri kurslarına gidip, ilk motorumu almayı planlıyorum.
    Tricolor veya siyah cbr250r alıcam ilk motor olarak.
    Kız arkadaşımla nerdeyse beraber yaşıyoruz ve haftasonları devamlı beraber bineceğiz motora.
    Tarzan gibi bindirmek yada kaskımı ona verip, kendim tarzan gibi gezmek istemiyorum. Bu yüzden ikimize de gerekli ekipmanları almayı planlıyorum.

Genel olarak yazın ve bahar dönemlerinde bineceğim motora, dolayısıyla ceket yazlık+çıkarılabilir astarla ufak soğukta da kullanılabilir olsun istiyorum.
    Kız arkadaşımın ekipmanları çok fazla özellikli mükemmel olmasına gerek yok, optimum düzeyde güvenlik önemli olan. Fiyat/performans kısacası.

Benim ekipmanlar için ise, kask mümkün olduğunca terletmesin ses yapmasın vs gibi dertlerim var. Ama genel olarak tüm ekipmanlar fiyat/performans olacak, sonuçta yeni başlıyorum ve extreme şeyler denemicem.

Aklımda alacağım ekipmanlar olarak kendime: Kask, ceket, eldiven kesin alınacak. Dizlik ve botu belki uzun yolda takarım diye alabilirim, ama küçük eskişehirde sabah işe giderken dizlik ve bot takmam çok da kullanışlı olmayacak.

Kız arkadaşıma da kask ve ceket kesin, diğerlerinin gerekli olup olmadığını bilemedim.

Uzun uzun yazdım ama kendimi açıklamak istedim. Bütçe için net bir şey yok, gerekli güvenliği sağlayana kadar bütçe artabilir ama kesinlikle lükse girsin istemiyorum, çünkü 2500 tl den sonrasında her ekstra harcamam için zorlanmaya başlayacağım. Mümkün olduğu kadar fiyat/performans olsun istiyorum.

Önerilerinizle yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Kendimden örnek vereyim,

Kendim için
    1 Marushin 999 kask
    1 Dainesse D-Strom Mont ( sert sıcaklarda giyilmiyor genel olarak kullanışlı)
    1 Dainesse Dizlik
    1 Çift Dainesse Eldiven

Yolcum için
    1 Marushin 999 kask
    1 Ls2 Yazlık Mont
    1 Çift Orta Karar Eldiven
    1 Çift Orta Karar Dizlik

Motorla yaptığım km nin %95 ini yalnız yaptığım için yolcu ekipmanlarını daha uygun fiyatlı seçtim gene de kaskla beraber 1.500 tuttu bilgine

1 sene boyunca artçı alma, sonra durumu değerlendirisin , eğitim meğitim, yeni başlayıp artçı ile sürüş için romantizm, tekrar ediyorum 1 sene pişene kadar artçı alma.

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimden örnek vereyim,

Kendim için
    1 Marushin 999 kask
    1 Dainesse D-Strom Mont ( sert sıcaklarda giyilmiyor genel olarak kullanışlı)
    1 Dainesse Dizlik
    1 Çift Dainesse Eldiven

Yolcum için
    1 Marushin 999 kask
    1 Ls2 Yazlık Mont
    1 Çift Orta Karar Eldiven
    1 Çift Orta Karar Dizlik

Motorla yaptığım km nin %95 ini yalnız yaptığım için yolcu ekipmanlarını daha uygun fiyatlı seçtim gene de kaskla beraber 1.500 tuttu bilgine
    Teşekkürler öneriler için, 999 kask yerine Bell qualifier, nolan n64 gibi 400-500 aralığındaki kasklar artçı için iş görmez mi?
    Bir de kendinize aldığınız montu bulamadım, link atma şansınız var mı?

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene boyunca artçı alma, sonra durumu değerlendirisin , eğitim meğitim, yeni başlayıp artçı ile sürüş için romantizm, tekrar ediyorum 1 sene pişene kadar artçı alma.
    Teşekkürler uyarılar için, zaten artçıyla uzun yola gitmeyeceğim, en fazla yapacağımız haftasonu bi yerlere oturmaya gitmek. Bu da düşük hızlarda, tabi önce kendimi test edeceğim, yeterli görmediğim noktada almayacağım artçıyı.
    Carbondioxid bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı xenopbia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler öneriler için, 999 kask yerine Bell qualifier, nolan n64 gibi 400-500 aralığındaki kasklar artçı için iş görmez mi?
    Bir de kendinize aldığınız montu bulamadım, link atma şansınız var mı
    Bahsettiğin kasklar hakkında bilgim yok açıkçası

Haklısın montun modelini yanlış yazdım

Bendeki budur
    http://www.mototas.com.tr/dainese-te...ry-ceket-pmu86
    Tekrar belirteyim güneş altında bunaltmasa bile süper konforlu değil, şiddetli sıcaklarda ise giyilmiyor.

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin kasklar hakkında bilgim yok açıkçası

Haklısın montun modelini yanlış yazdım

Bendeki budur
    http://www.mototas.com.tr/dainese-te...ry-ceket-pmu86
    Tekrar belirteyim güneş altında bunaltmasa bile süper konforlu değil, şiddetli sıcaklarda ise giyilmiyor.
    Anladım. Teşekkürler bilgiler için. ben daha çok sıcakta kullandığım ve çabuk terlediğim için, başka model bakayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Önerilerinizi bekliyorum.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Sol düşük bütçe, sağ yüksek

KASK: MT Revenge - AGV-K3 (Her ikiniz için de)
    ELDİVEN: Alpinestars Stella (Pembe alabilirsin kız arkadaşın için)
    ELDİVEN: Scoyco MX40 - ROSS 86 Racing
    MONT: Venom Jessy yazlık mont (Kız arkadaşın için)
    MONT: Prohel Colombia - Venom D2 Racing
    (Prohel'i almayı karar kıldıysan Scoyco Body Armor da bakabilirsin)

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçına: MT Revenge Kask
    Vexo Eldiven
    Venom Dynamic Mont

Sana: Kask Nolan n64
    IXS Evans Mont
    Richa Nasa Eldiven

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Kask alırken kafana uygun olmasına önem ver. İlk kaskımı alırken bu konuya dikkat etmemiştim, kaskı taktıktan yarım saat sonra kafamın arkası kaskın baskısından dolayı ağrımaya başlamıştı, öyle ki yolda 40 dakikada bir bu nedenle mola verip kaskı çıkarmam gerekiyordu. Kimi markaların kesimi yuvarlak kafa yapısına daha rahat olurken kimi markaların ki yumurta şekilli tabir edilen kafaya daha rahat oluyor. Hangi kask uygun diye belirlemek için mağazada en az yarım saat kask ve balaklavayla denemeni öneririm. Kask rahatsız olursa sakın bir beden büyüğünü alma çünkü koruyuculuğu azalır. Bu arada hiç denemedim ama Schubert kasklar sessizliğiyle ünlü.

Çok teşekkürler öneriler ve tavsiyeler için. Dikkate alacağım, çok güzel ekonomik önerilerde bulunmuşsunuz. Büyük bir motosiklet aksesuarı mağazına gidip, deneye deneye alacağım hepsini.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun şimdiden
    Güle güle giy

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)