Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İLK MOTOR İÇİN YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YOK
    Merhaba Değerli Arkadaşlar.
    Ben Sivas Şarkışla da yaşıyorum 41 Yaşındayım Mali Müşavirlik Mesleğim. Yaklaşık 2 senedir çocukluğumdan beri heveslisi olduğum motosikletler ile ilgileniyorum. Hemen hemen her forumda başlangıç için nasıl bir motor alınması gerektiğini tecrübeli biniciler ve eğitmenlerden okudum. Tavsiyeleri dinledim. Hatta eğitim videolarını bile izledim. 150 cc - 250 cc motosiklet kullanmışlığım var ama sadece birkaç km. Boyum 1,90 Kilom 95 kullandığım motorlar MZ ve Kanuni Seyhan. Aktif araba kullanıcısıyım yürürken bile yavaş yürüyemiyorum bu sebeple hız tutkum var yalan değil. Ancak kendimi ve trafikteki diğer sürücüleri riske sokmadan yol alırım. Güvenmediğim hiçbir şey ile hız yapmam.
    Sizlerden yardım ve tavsiye istiyorum naçizane. Öncelikle racing tarzı çok hoşuma gidiyor fakat bu boy ve kilo ile sürüş konforuna ulaşırmıyım. Motorun yüksek cc olması benim için sorun olurmu? 200 ve üzeri hızlara arabada alışığım tabi ama motor farklı dediğinizi duyabiliyorum. Honda 1000 rr , Kawasaki z1000sx , yada Suzuki Gsxr-600 (R6 da olabilir.) bu motorları kullanmış olan arkadaşlarım bana ne tavsiye edersiniz? Bir de bu motorlar yavaş gidildiğinde hararet yapar mı? Sonucunda su soğutmmalı değiller mi?
    Çok çok teşekkür ederim şimdiden
    Saygı ve Sevgilerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    rezerve...

Motosikleti
    YOK
    Merhaba..
    Rezerve ? Anlamadım kusura bakmayın?

Fırtına öncesi sessizlik
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK
    Tamam Anladım Galiba
    Hiç tecrüben olmadan heves ettiğin motorlara bak diye üzerime şimşekler çakıcak birazdan sanırım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı TOLGABERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba..
    Rezerve ? Anlamadım kusura bakmayın?
    akşama anlarsın
    TOLGABERK bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK
    Naapalım Başa gelen çekilirmiş. Korkutmayın beni bir hevesim motor var ondan da soğutmayın acıyın bana.

1000lik değilde 600lük olur. Bence yaşınız genç uzun yıllar yaşamak istersiniz diye düşünüyorum
    TOLGABERK bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK
    Teşekkür ederim öncelikle. Tavsiyenizi dikkate alacağım sadece doğru karar verebilmek için aktif kullanıcı yani sizlerden bilgi ve tavsiye edinmeliyim.Hani motor bilgisi olmayan biriyim kabül. Bazı forumlarda 1000 cc ile 600 cc nin tepkileri aynıdır deniyor. Ağırlık vs gibi değerler de hemen hemen aynı fakat beygir gücü farkı 2 katı gibi. Benim ağırlığım hangisi ni daha kolay tölere eder sizce?

Alıntı TOLGABERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim öncelikle. Tavsiyenizi dikkate alacağım sadece doğru karar verebilmek için aktif kullanıcı yani sizlerden bilgi ve tavsiye edinmeliyim.Hani motor bilgisi olmayan biriyim kabül. Bazı forumlarda 1000 cc ile 600 cc nin tepkileri aynıdır deniyor. Ağırlık vs gibi değerler de hemen hemen aynı fakat beygir gücü farkı 2 katı gibi. Benim ağırlığım hangisi ni daha kolay tölere eder sizce?
    36 bg den fazlasına(Yamaha R25) bakmayın henüz gençsiniz.
    TOLGABERK bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Sivas da değil misin al bir gs1200 hem gez hem lazım oldumu hız yap. Hem gezmeye hem hiza gelir
    TOLGABERK bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK
    Teşekkür ederim pek te genç sayılmam artık ama yinede sağolun.
    Genelde trafik yoğunluğu olmayan ve bölünmüş bir yolda kullanmak için (Haftasonları) motosiklet almak istiyorum. Daha önce kullandığım da motosikletin vermiş olduğu özgürlük hissi hiçbirşeye benzemiyor. Bir de neyle başlarsan onunla gidersin deniyor yani bence de bunu söyleyen haklı değil mi? Sırasıyla 150 - 250 - 500- 600 - 1000 -1300 cc ye ulaşıncaya kadar ömür biter. Burada toplamda 3 ay yaz var sadece.. Bir de BMW r1200 gibi motorlar bana büyük geliyor yani daha çok kolayca hükmedebileceğim (vücut ağırlığımla) racing tarzı bana uygun olmaz mı?

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    47.000 TL Suzuki 650 scooter alin,Scooter un mersedesi diyorlar gerek tasarım gerek genişlik hızlanma hosunuza gider.
    Otomatik kullanmak size daha fazla rahat konfor verir bence

Motosikleti
    YOK
    İbrahim Bey baktım 650 Suzuki ye güzel motor ama inanın ehliyet sınavında da scooter ile sürüş yaptım ortası boş iskeleti olmayan motor beni öldürür gibime geliyor.
    ibo8316 bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    40 yaşından sonra bırak ss motor kullanmak, düşük cc li motor kullanmak bile riskli benim gözümde. Bu iş çekirdekten olacak çocukluktan. Vazgeçmenizi tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    YOK
    Haklısın bir bakıma katılıyorum sana çevremdeki herkes öyle diyor. Ama benden daha yaşlı insanların olimposa kadar motorla gittiği bir ülke burası. Yeteneğime ve kendime güvenirim sadece tek eksiğim sizin gibi aktif motor kullanan birisiyle 2-3 gün beraber sürüş yapmak ve tavsiyelerini dinlemek , öğrenmek.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Cruiser düşünmediniz mi hiç?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    xmax sym kymco piaggio gibi markalaradan bir scooter alın keyfinize bakın
    TOLGABERK ve ibo8316 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Her yaşta motora başlayabilir , binebilirsiniz , her motorla uzun yola çıkabilirsiniz ve her motorla kaza yapabilirsiniz.

Sizden daha yaşlı insanlar olimposada fizanada motorla giderler ancak supersport motorla gitmezler , altlarında cruiser yada enduro hadi en hızlı touring motorla giderler.

+200 hızlar arabadan farklıdır dediğimizi duyuyorsunuz ama biz ne desek boş. Sizin önce bir +100 km rüzgarı yemeniz lazım önce. hissedeceksiniz ki kapalı kutunun içindekiyle aynı değil his. 100le giden motor 200le giden arabadan fazla adrenalin üretir. Demem oki hız tutkunuzu tatmin etmek için illa spor motor almanıza gerek yok . Hiç kaza yapmasanız bile 2 saat sonra vay oram var buram demeye başlarsınız : yaşla birlikte konforda artmalı.

Bence vazgeçin spor motor sevdasından, dediğiniz motorlar ilk motor olmaz , olursada son motorunuz olur. Gidin 600cc altı bir enduro yada cruiser alın 250de olur. Devirin 10.000 km sonra isterseniz büyütürsünüz motorunuzu
    TOLGABERK bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK
    Sport Touring Düşündüm ama cruiser düşünmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Peki tamam sizin söyledikleriniz boş değil kızmayın hemen Motor ile 140 yaptım hatta Kanuni 150 seyhana bile bu ağırlıkla 100 dedirttim yani o hızları biliyorum bunda sorun yok. Süper sport motorların konforlu olmadığını ve benim de aslında boyutlarım olarak o motorlara uygun olmadığım belli. Söyledikleriniz üzerine aklıma ilk gelen motor Kawasaki Z1000SX. Agresif değil sport touring 124 bg. Sizce bu motor ile başlamam abes olur mu? Yoksa illa 600 cc yi geçmeyeyim mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)