Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Zincir Yağı Kaza Yaptırıyordu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İyi günler arkadaşlar.
    Her zaman yeniliklere açık, ön yargısız, bilgi ve tecrübeye saygı duymuşumdur. Geçenlerde würth'ün ucuz bir zincir yağı ile ilgili başlık açılmıştı. Kullananlar acayip şekilde övüyorlardı. Fiyat olarak da ucuz bir üründü. Fiyatının ucuzluğu etken olmasa da sıçrama yapmaması nedeniyle denemek amaçlı bir tane sipariş vermiştim. Ürün geçen hafta geldi. Hem genel temizlik, hem de zincir temizliği yaparak motoru garaja çektim. Bir haftadır aşırı sıcaklar nedeniyle motora binmedim. Araba ile işlerimi hallettim. Bu gün nispeten havanın serin olması dolayısıyla motoru garajdan çıkarıp 20 km.lik bir yola gittim.
    İlk 10 kilometre en fazla 100 km.sürate çıkarak şehir içi yolculuğu sonrası, arka frenin tutmadığı hissine kapılarak kenara çekip baktığımda;

1. Arka diskin yağ içersinde olduğunu,
    2. Tekerin yere basan kısmı hariç yağ içersinde kaldığını,
    3. Motorun eksoz dahil her yerinin yağa bulandığını,
    4. Pantolon, bot, montumun sırt kısmı dahil yağ damlacıklarının olduğunu görünce büyük bir şok yaşadım.
    Allahtan hafif bir viraja bile girmemişim.

Fark edene kadar kaza yapmadığıma, olumsuzluk yaşamadığıma şükrederek 2.vites yavaş yavaş eve gelerek garaja park ettim. 7 saattir 4 litre gaz ile sıçrayan yağları en ince ayrıntısına kadar titiz çalışarak motoru temizledim. Kıyafetler kuru temizlemeye gidecek.

Buradan çıkartılacak sonuç;
    1. Forumda bilgi ve tecrübe seviyesi ne olduğu belli olmayan insanların yazdıklarına kesinlikle itibar etmeyiniz.
    2. İlk defa kullanılacak ürünün önce küçük bir denemesini yapın, memnun kalırsanız deneyin.
    3. Ürün alırken genel kabul görmüş, tüm kullanıcıların çoğunluğu tarafından onaylanmış ürün kullanın. Bilinmeyen ürünleri almadan önce çok iyi araştırın, maceraya girmeyin.
    4. Bizim milletimizin genel olarak abartma huyu vardır. Her kesin kullandığı araba en iyi arabadır, motor en iyi motordur, telefon en iyi telefondur, kıyafet en iyisidir. Kendisi en iyi sürücüdür. Kimse objektif değerlendirme yapmaz. Yazarken iyi ve kötü yönlerini belirtmez.
    5. Forumun yaş ortalaması, tecrübesi ve üslubu giderek kötüleşiyor. Bu gün açılan bir konu; EGZOST PATLATMAK ÇOK ZEVKLİ, yorumu siz değerli kullanıcılara bırakıyorum.

Şimdi belki birileri; sen yağlamasını bilmiyorsun, çok fazla yağlamışsındır, hemen yağlayıp kullanmışsındır, tecrüben eksik falan yazabilir, yorumlar yapabilir. Bunu söyleyenlerin ağzına kürekle vururum )))

35 yıllık motosiklet tecrübeme, teknik bilgime her zaman güvenmişimdir. Uzunca bir süredir motul zincir yağını kullanırım. O üründe bile, yüksek hız ve devirlerde yağ sıçraması olayı vardı. Bu ancak 8-10 minik damla olarak yan maşada, çamurluk içinde görülürdü. Bu üründe belki o sıçrama da olmaz diyerek denemiştim. Ama yanılmışım.
    larnon, fkambay, krd ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    yağın tarihi geçmiş olabilir mi?

hiç zincir yağını kullanmadım ama würth kaliteli markadır.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    sen yağlamasını bilmiyorsun, çok fazla yağlamışsındır, hemen yağlayıp kullanmışsındır, tecrüben eksik falan

Bana vur banaaaa vur ki hırslaniiim ))

Geçmiş olsun

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Zincire su döksen o kadar sıcramaz. Sana wurth diye yan sanayi malzeme satmış olabilirler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çıkma motor yağı kullandım ondan bile böyle sorun olmamıştı
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Şimdi çok fazla yağlamışsın diyeceğim, kızacaksın. Disk, lastik, eksoza kadar her yerin yağ içinde kalacağı kadar miktarda yağı zincire boca etmişsin işte şeker abim.
    yusufozugenc, metinkilic ve etarhan bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    motor üst kapak contasını yemiş yada sapmala kırmış olmasın?
    bugs buny bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yanık yağ bile sıçramıyor okadar zincir muhafaza sı yokmuydu üstüne vs atmış würth kaliteli marka diye biliyorum

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Akşam akşam güldürdünüz beni. Ürünün son kullanma tarihi geçmemiş, alındığı en büyük yerli sipariş sitelerinden bir tanesi, faturası duruyor, ürün çakma değil.
    Ayrıca, motor kısmında kaçırma, conta yakma, kırılma vb.yok. Taş gibi maşallah.
    O kadar yağın nasıl meydana çıktığını ben de anlamadım. Ancak, zincirin oringlerinin içinde ki yağ bile dışarı çıkmış demek. Başka da bir anlam veremedim.
    Würth'ün ürünleri çok kalitelidir. Onda hemfikiriz. Ancak bu ürünü motorsiklet için değil sanırım. sanayide kullanılmak üzere tasarlanmış. Motorcu arkadaşların kullanmasını ben şahsen tavsiye etmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Zincir muhafazası var. Ancak zincir dönünce yağ o kadar incelmiş ki, dönü hızıyla beraber sprey ile sıkılmış gibi her yere bulaşmış . Görünüş itibari ile o şekildeydi.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben zincire yanık yağ kullanıyorum en ufak olumsuzluk bile yaşamadım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kullanmadım, bilmiyorum; yapışkan bi yağ değil miydi? nispeten motosikletin hacmi büyüdükçe, hızlı gidiyoruz. yüksek hızda zincirde kalması için yapışkan özellikli bi yağ kullanılmalı, diye düşünüyorum.

belki farklı kullanım tarzına hitap eden bi zincir yağıdır. kullandığım motul benim, ondan örnek vermek gerekirse, 4-5 çeşit zincir yağı var: c2, c2+, c4, paste... hani belki o würth de size hitap eden bi çeşit değilmiştir?

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    zinciri temizledikten sonra üstünde gaz yağı,mazot falan bırakırsanız oda yağın tutunmasını engeller.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Yukarıda da belirttiğim gibi, bu yağ motosikletler için değil. Farklı zincirler için tasarlanmış. Sırf fiyatına bakarak alınmaması gereken bir yağ.
    Zincir temizliği önemli. Benim garajda tüm ekipmanım mevcut. Temizlik sonrası, zinciri kurutmak için basınçlı hava kullanıyorum. Zincirde ne yağ, ne su bırakıyor. Tamamen kuruduktan sonra yağlarım. O gün kullanmam. Bu yağı kullanmadan öncede aynı prosedür uygulandı.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Siz o spreyi bana kargolayın birde biz test edelim özelden adresimi yolluyorum

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Doğrudur o zaman dandik yağ. Bende 600rr'da iphone kullanıyorum ama oda yüksek hızlarda jantı batırıyor. Motuluda denemek lazım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böyle bir konu açılıyorsa, yağın modelini de yazmak lazım ki herkese faydası olsun. Eğer söz konusu olan yağ Würth Drylube ise (ki hiç de ucuz değildir) yanlış kullanım vardır, sonuna kadar da bu söylediğimden geri adım atmam (ben bir kürek rica edeyim ). Ya da yağın tarihi falan geçmiştir bir sorun vardır. Ayrıca da Würth gayet bilinen bir markadır.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir konu açılıyorsa, yağın modelini de yazmak lazım ki herkese faydası olsun. Eğer söz konusu olan yağ Würth Drylube ise (ki hiç de ucuz değildir) yanlış kullanım vardır, sonuna kadar da bu söylediğimden geri adım atmam (ben bir kürek rica edeyim ). Ya da yağın tarihi falan geçmiştir bir sorun vardır. Ayrıca da Würth gayet bilinen bir markadır.
    Aynı fikirdeyim bahsedilen yağın modelini söylerseniz daha faydalı olur . Ben de würth ün hhs drylube modelini kullanıyorum hiç sıçratma yapmıyor .

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Wurth drylube kullandım bir damla saga sola yayıldığını hatirlamam

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bahsettiğin yerler yağ içindeyse zincire fazla sıkmışsındır(Yağ damlacıklarının mitoz bölünmediğini varsayarsak).

Hepi topu 1 metre zincir yağlayacaksınız girdiğiniz triplere bak.. Sanki uçak yağlıyorsunuz..
    oyunageldim bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ipone yarış yağı kullan
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)