Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Yağı Kaza Yaptırıyordu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Würth HHS2000 kullanıyorum, hiçbir yere sıçramıyor neden?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Garajda direk yağladıysanız olmaz. Zira zincirin biraz ısınması gerekiyor yağın yapışması için. Anlattıklarınıza bakılırsa heryer yağ olmuş. Yani o kadar yağı nereye sıktınız anlamadım. Zinciri ne kadar yağlarsan yağla fazlası dışarı giderde o kadarını ancak blok patlamalarında gördüm . Geçmiş olsun .

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı bugs buny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok egsoz bilyası sarmış.
    ilahi kuzen çok güldürdün beni
    Yok lan ikiside başıma geldi ondan söylüyorum :D

O zamanlar bi süpermotom var. Gezilerden birinde bacağıma arada bi sıcaklık geliyor. Olacak ya bende en arkadayım. Epey bi dolandık bi ara arkadaşın birini geçerken bu asıldı kornaya durduk. Ulan bi baktım benim arka teker yağ içinde, dedim nerden gelir bu kadar yağ. Motorun saplaması kırılmış. Üst kapaktan foşurt foşurt atıyor yağı
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    HHS2000 kullanıyorum.
    Ama zinciri yıkarcasına yağlamıyorum.
    Hatta dün yine kullandım.
    İlk kullanımda biraz hoyrat davrandıysanız jantları batırmıştır. Evet sağlam tutunduğu için bir hayli zor çıkar.
    Arka dişli üzerine hiç sıkmam ben.
    Ayrıca yeni yağladınız ve akışkanlığı üzerindeyken motoru kullanmayın.
    Akşama doğru yapıyorum bu işi ben sabaha kadar zaten gresleşip kalıyor.
    Sağı solu batırmıyor.

Biraz zaman tanıyın ve zincire tutunmasına izin verin.
    Henüz likit haldeyken kullanımlardan kaçınmak gerek.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Aldığınız yağ Motosiklet zinciri için miydi? FOR MOTOBIKE v.b bir ibare varmıydı?

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Dün gece işe gidip sabah geldiğimden, gündüz yatıp yeni kalktığımdan dolayı cevaplar yazılamamıştır. Yazılan cevapları tek tek okudum. Kimine gülümsedim, kimine birazcık kırıldım diyelim.

Arkadaşlar; ben tecrübeliyim, yağlama prosedürümü zaten açıklamışım, halen daha yağlayıp binmişsindir, yağı boca etmişsindir diyen arkadaşlar var.

Diğer husus; başka arıza yok, motoru temizledikten sonra 100 kilometre işe gidip geldim. Motorun içinde 3,3 litre yağ olduğu gibi duruyor, hidrolikler de yerinde. Benzin deposunda kaçak yok. Yani başka bir yağ arka tekeri yağlamadı.

Ben konuyu açarken şunu özellikle belirtmek istedim. konulara bilip bilmeden yorumlar yapılıyor ve insanlar yanlış yönlendiriliyorlar, bunun bilincinde olun demek istedim. Yazımda kırıcı, hakaret edici, özellikle bazılarını hedef alan bir ifade yoktu.

Bazen açılan konuları, konulara yazılan cevapları okuyunca gerçekten dehşete düşüyorum. Cevap yazanlar trol değil ise, ya bilmeden insanları yanlış yönlendiriyorlar, yada bilerek ve isteyerek bunu yapıyorlar ve kendilerince tatmin oluyorlar.

Çok değerli vaktinizi böyle saçma sapan bir konu ile harcadığım için özür dilerim. Herkese kazasız, belasız, sağlıklı günler diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bak sevgili kardeşim bu forumda tecrübe sökmez ne kadar tecrübeli olursan ol öyle yagi nasıl zincire siklamyim diye bi başlık açamadan forumdaki üstün bilgili kişilerden oneri almadan zincir yaglama işlemini yapamazsin yaparsan iste boyle eline yüzüne bulastirirsin.bu işlerde teknik önemlidir.ilk önce okuma yazma bilmen bunun için ilkokul diplomani bi göster bakalım okuma yazma bildiğini bi kanıtla ki yanlış yunluş bir marka alipta bizi uğraştırma.sonra doktor raporu gözün görüyormu?malum son kullanma tarihleri çok ufak yazılıyor tarihi geçmiş ürünü alırsın mazallah o kadar teknik boşa gider.

Yağlama tekniği:
    Malzemeler
    1)açı ölçer
    2)yağlama spreyi
    3)göz için doktor raporu
    4)diploma
    5)biraz bez
    6)kayıt cihazı
    7)tecrübe

İlk önce bismillah diyerek yağlama spreyini sağ eline al,aci ölçer ile sağ el ile zincir arasındaki acıyı 45 derece ayarla ve spreyi çalkala şimdi heyecan yapmadan pissss sesi gelene kadar basınç uygula yavaş yavaş heyecanlanmadan zincire doğru püskürtme işlemini gerçekleştir. korkma sağa sola sıçrayan yağları bezle silersin.tüm bunları yaparken işlemi kayıt altına al sonradan inceleyip nerde yanlış yaptığını bulursun.

Tecrübe: yazmışsın 35 yıllık tecrübe diye şöyle bir düşün 35 yıl önce internet yok çoğu yerde elektrik yok kaynak yok.zaman içinde öğrenmişsin yanlış yunluş bilgileri burada bize tecrübe diye yutturacaksin bak bu zamanda bu forumda bir yıl gibi kısa zamanda tecrübenin alasini ÖĞRENİRSİN
    Tavsiye;bu tür mevzuları burada paylaşma böyle özür dilemek zorunda kalırsın. Daha derin bize faydası olan kapuz kabuğunu kimler yer,lastigime muz kabuğu gelirse kayarmi motoruma benzin koymadan gidermi,aküyu çıkardım neden motorun çalışmıyor gibi gibi aydınlatıcı konularla gel başımızın üstünde yerin var.

Özrün kabul edilmiştir

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    senelerdir kullanırım Wurth drylube 1 gr bile şıçrama yaptığını hatırlamam
    Ama yanlış yağlama sonucunuda atlamamak lazım

Motosikleti
    R25
    Würth yağ aldım bu ay zinciri yağladım yag oldugu belli bile değil bi gram sıçrama olmadı siz aldığınız ürünün fotoğrafını koysanız iyi olurdu

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaşadıklarınıza ilgili; son zamanlarda vizyona çıkardıkları filmlerden yola çıkarak sinema sektöründen ilham alıp 3hARFlilerden şüphelendiğimi itiraf etmek isterim, nefesi kuvvetli bir hocadan yardım alabilirsiniz yada sadaka verin

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Würth hayalet yağlayıcı ile ilgili bir iki şey eklemek istiyorum :
    Üç tane farklı ustadan aynı yorumu duymak beni oldukça şaşırttı.
    Biri Antalya da Bajaj servisi ,biri İstanbul da Yamaha servisi, biri de yine İstanbul da Suzuki servisi.
    Üçü de ortak olarak Würth ün , zinciri uzun vadede kuru bırakıp zarar verdiği ,onun yerine birinci tercih olarak Motul kullanmam gerektiği idi.
    Bu arada bende würth kullanıp temiz kaldığı içinde kendilerinden çok memnundum .Kafam karıştı ...

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Motulden Michelin yağa geçince benimde başıma gelmişti, yağ kötü olduğu için degil, fazla siktigim için olmuştu. Yine de dediklerinde haklisin, herkesin sözüne guvenmemeli.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Arada, 300-400 km'de bir, ustaya gidiyorum; hem sohbet edip hem zinciri yağlatıyorum... Vakti müsait olan çalışanlardan biri elde fıs fıs yağdanlık ile orta sehpaya kaldırıp boşa aldığı motosikletin arka tekerini çevirerek zinciri yağlıyor...

Ne ne yağ kullandığını sordum, ne de ne yağı kullanmadığını ...

Bi sakıncasını şimdiye kadar görmedim ...

Bende zinciri 1 tur ustten 1 tur da arka disliden yagliyorum. Yaklaşık 15 dk lık ( kademeli olarak hızımi arttiriyorum) bir surus yapıp , tekere gelen yağları temizliyor ve tekere yagin gelmediği yolculuguma başlıyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bende wurth kullandim zerre sicrama yoktu sanki hic sikilmamis gibi duruyor sıkıyorum sıkıyorum sanki hic yaglamamisim gibi ve hic memnun kalmadim sattim
    En guzeli disli yagi dökme yagdir ben 20000 km onu kullaniyorum nc 700 de kullandim
    Simdi de 660 tenere de kullaniyorum sikinti yok 1 lt 10 tl 5 yil gider

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    ipone kullanıyorum bende şu 60 liralık olan, 750 ml'lik. Kesinlikle öneririm, tam f/p ürünü.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak sevgili kardeşim bu forumda tecrübe sökmez ne kadar tecrübeli olursan ol öyle yagi nasıl zincire siklamyim diye bi başlık açamadan forumdaki üstün bilgili kişilerden oneri almadan zincir yaglama işlemini yapamazsin yaparsan iste boyle eline yüzüne bulastirirsin.bu işlerde teknik önemlidir.ilk önce okuma yazma bilmen bunun için ilkokul diplomani bi göster bakalım okuma yazma bildiğini bi kanıtla ki yanlış yunluş bir marka alipta bizi uğraştırma.sonra doktor raporu gözün görüyormu?malum son kullanma tarihleri çok ufak yazılıyor tarihi geçmiş ürünü alırsın mazallah o kadar teknik boşa gider.

Yağlama tekniği:
    Malzemeler
    1)açı ölçer
    2)yağlama spreyi
    3)göz için doktor raporu
    4)diploma
    5)biraz bez
    6)kayıt cihazı
    7)tecrübe

İlk önce bismillah diyerek yağlama spreyini sağ eline al,aci ölçer ile sağ el ile zincir arasındaki acıyı 45 derece ayarla ve spreyi çalkala şimdi heyecan yapmadan pissss sesi gelene kadar basınç uygula yavaş yavaş heyecanlanmadan zincire doğru püskürtme işlemini gerçekleştir. korkma sağa sola sıçrayan yağları bezle silersin.tüm bunları yaparken işlemi kayıt altına al sonradan inceleyip nerde yanlış yaptığını bulursun.

Tecrübe: yazmışsın 35 yıllık tecrübe diye şöyle bir düşün 35 yıl önce internet yok çoğu yerde elektrik yok kaynak yok.zaman içinde öğrenmişsin yanlış yunluş bilgileri burada bize tecrübe diye yutturacaksin bak bu zamanda bu forumda bir yıl gibi kısa zamanda tecrübenin alasini ÖĞRENİRSİN
    Tavsiye;bu tür mevzuları burada paylaşma böyle özür dilemek zorunda kalırsın. Daha derin bize faydası olan kapuz kabuğunu kimler yer,lastigime muz kabuğu gelirse kayarmi motoruma benzin koymadan gidermi,aküyu çıkardım neden motorun çalışmıyor gibi gibi aydınlatıcı konularla gel başımızın üstünde yerin var.

Özrün kabul edilmiştir
    Şu yukarıda yazılan yazı ve içeriğini, yazıya yüklenilen anlamı nasıl, hangi bilgiye, hangi görüşe göre yazdığınızı çok merak ettim şahsen.
    Ben her zaman insanların konuşma tarzının kibar, açık ve anlaşılır olmasından yanayım. Genelde de o şekilde konuşur ve yazarım. Yazdığım yazılar ortada.
    Üst perdeden, aşağılayıcı, küçük düşürmeye yönelik bir yazı. Bu yazıyı gülümseyerek okudum ne yazık ki. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın en güzel örneği.
    Siz beni tanımıyorsunuz, ben sizi tanımıyorum. Ancak yazdıklarımız ile birbirimiz hakkında fikir sahibi olabiliriz, bilmiyorum siz benim hakkımda nasıl bir fikir sahibi oldunuz, benim için ne düşünüyorsunuz, mağarada falan mı yaşadığımı sanıyorsunuz.
    İnternet icat edilmeden önce tüm insanlık nasıl bilgi sahibi oluyordu, tabi ki kitaplardan ve yayınlardan. Bol bol okuma alışkanlığınız olursa, yayınları, teknik belgeleri inceleyip bilgi sahibi olabiliyorduk. Ne güzel günlerdi o günler.
    O günler de insanlar naifti, kibardı, hoşgörülüydü, birbirlerine laf sokmak için uğraşmıyorlardı, yardımseverdiler. Hırsızlık, uğursuzluk, yolsuzluk, görgüsüzlük, çomarlık, magandalık bu kadar yaygın değildi.
    Kimse ile bilgi yarışına girmek gibi bir hadsizlik yapmam, yapamam. 52 yaşındayım, az çok birazcık tecrübemiz var. Çok para biriktirmedim, ama çok anı ve tecrübe biriktirdim hayatta. Her zaman insanlara ve insanlığa bir faydam dokunsun diye uğraştım. Tükettiğim oksijenin karşılığını vermeye çalıştım Dünya'ya.
    Umarım ve dilerim her kes tükettiği oksijenin karşılığını verir Dünya'ya ve bu Dünya azıcık yaşanabilir hale gelir.
    Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
    logicache bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahte würth olabilir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ilk defa kullandığınız bir ürün olduğu için farketmeden fazla sıkmışsınızdır
    bende de birkaç marka yağ var(şehirler arası kullanırım) mekanizmaları birbirlerinde çok farklı püskürtüyor..

madem şehir içi işe gitgel kısa mesafelerde kullanıyorsunuz sprey yağlara o paraları vermeye gerek yok..
    her sabah arka dişliye iki damla motor yağı damlatın,öyle tekeri çevirerek değil, zincirin görünen kısmına üstten iki damla yeter yürüdükçe yayılıyor..
    çok az sıktığınız için kesinlikle sıçramada yapmaz ve likit yağlar çok çok daha iyi yağlama yaparlar..

bu şekilde yağlayarak kullandığım zinciri bugün tam 51.000 km de değiştirdim..motor 2013 Suzuki Vstrom
    en az 10bin km daha kullanabilirdim,bugün uygun fiyata zincir bulunca hava güzel deyip kolları sıvadım değiştirdim

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipone kullanıyorum bende şu 60 liralık olan, 750 ml'lik. Kesinlikle öneririm, tam f/p ürünü.
    60 tl lık yağ ile yagladiginiz zincir 100 bin km mi gidiyor yav bırakın yaglamayi zincir parasından çok yağa para veriyoruz....
    20000 km de zincir değişti did marka 250 tl (nc750 x dct) geriye baktım bir o kadar tl yağa ve gaza para vermisim...
    Ben daha sprey yağa para vermem dökme yağda aynı işi görüyor usulüne göre kullanınca

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)