Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mt 25 neden stop etmiş olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.viteste stop edince ne oluyor tekerler kitlenmiyor mu? debriyaj sıkılıyken mi stop ediyor?

Bu arada bu tarz extrem sorunlar için konu açmak yerine servise götürsen daha iyi olmaz mı? Bu yılın en çok satan motosikletlerinden biri ve bu hatayla karşılaşanlar mt-25 alanların %1'i bile değil. Fakat bu konular sayesinde insanların aklında sorunlu bir model olarak yer ediyor. İstemeden de olsa 2.el piyasasını öldürüyorsunuz kardeşim.

Bu arada daha önce de bir konu açmışsın zaten; http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/165931-mt-25-stop-etme-sorunu.html

"mt-25 sorun" yazınca ilk sayfada çıkıyor açtığın konular, çok güzel bir iş yapıyorsun. bravo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Benim burda yamahayi karalama politikası izlediğim falan yok bu motoru aldım böyle bir sorun çıktı, başkasına cikmicaginin garantisi yok. Daha 2bin kmde motor kusura bakmayın ama ben 16bin lira para verip sorunlu motor kullanmak zorunda değilim haftasonu diye goturemedim servise bugün götüreceğim. Ben ne yaşadıysam motorla ilgili onu yazıyorum. Sorunu ve servise goturdukten sonraki süreci paylaşacağım ki insanlar bilgilensin burası bir forum amacı dışında hizmet edip trolluk yapmıyorum en azından.
    kivancern ve linkinpark20 bunu beğendiler.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.viteste stop edince ne oluyor tekerler kitlenmiyor mu? debriyaj sıkılıyken mi stop ediyor?

Bu arada bu tarz extrem sorunlar için konu açmak yerine servise götürsen daha iyi olmaz mı? Bu yılın en çok satan motosikletlerinden biri ve bu hatayla karşılaşanlar mt-25 alanların %1'i bile değil. Fakat bu konular sayesinde insanların aklında sorunlu bir model olarak yer ediyor. İstemeden de olsa 2.el piyasasını öldürüyorsunuz kardeşim.

Bu arada daha önce de bir konu açmışsın zaten; http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/165931-mt-25-stop-etme-sorunu.html

"mt-25 sorun" yazınca ilk sayfada çıkıyor açtığın konular, çok güzel bir iş yapıyorsun. bravo.
    Iyide farzet senin mt 25 in yok almayi dusunuyorsun.. Ayni fikirde olurmuydun??

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyide farzet senin mt 25 in yok almayi dusunuyorsun.. Ayni fikirde olurmuydun??
    Aynı fikirde olur muydun derken? MT-25 almadan önce arkadaşın konularını görsem vazgeçebilirdim. Ama 4 aydır sorunsuz kullanıyorum ve arkadaşın bahsettiği sorunla karşılaşan 1 tane MT sahibi de duymadım.

Servise bile götürmeden önce "MT-25 SORUN" - "MT-25 STOP ETME SORUNU" vs diye seri başlıklar açmasını anlamsız bulduğumu söyledim. Ve evet bu başlıklar bu forumdan ve ya bu konuyla ilgili arama yapan insanları çok kolay etkileyebilir.

bknz: bajaj pulsar jant kırılması mevzusu

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı fikirde olur muydun derken? MT-25 almadan önce arkadaşın konularını görsem vazgeçebilirdim. Ama 4 aydır sorunsuz kullanıyorum ve arkadaşın bahsettiği sorunla karşılaşan 1 tane MT sahibi de duymadım.

Servise bile götürmeden önce "MT-25 SORUN" - "MT-25 STOP ETME SORUNU" vs diye seri başlıklar açmasını anlamsız bulduğumu söyledim. Ve evet bu başlıklar bu forumdan ve ya bu konuyla ilgili arama yapan insanları çok kolay etkileyebilir.

bknz: bajaj pulsar jant kırılması mevzusu
    Adam sorunlarından bahsediyor hangi motor hakkında sorundan bahsedilmiyor ki forumda? Herşeyi saklayan kesinlikle ikinci el motor alınmayacak tipler varya sen tamda o kişiliktesin.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Bugün servise gittim alırsak motor burda kalır bayramdan sonraya verebiliriz dedikleri için bırakmadım. Bayramdan sonra götüreceğim benzinden dolayı sorun olabileceğini söyledi depo tamamen boşalana kadar surucem sonra tekrar benzin doldurucam şişeden falan bakalım düzelecek mi her halükarda bayramdan sonra birakicam. Sonuçları çıkınca tekrar bilgilendirme yapacağım.

benzinden de olabilir mi

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Motor zırt pırt stop edince servise götürmem şart oldu avrupa yakasında hiçbir servisten randevu alamadım , bayramdan sonraya kalmasınıda istemedim.Bugun her yeri aradıktan sonra anadolu yakasında ersoy motoru aradım yalvar yakar motora en azından bakmasını rica ettim.Diğer servisler motoruma göz ucuyla dahi bakmadı.Neyse saat 4 te kardeşler yamahadan çıktım ve karşıya geçip ersoy motoyu buldum ve beklemeye başladım.Gökhan usta var orayla ilgilenen gerçekten işini hakkıyla yapan bi abimiz her neyse motoru biraz kullandı ve motorun ateşlemeyi kestiğini söyledi elektrik aksamını kontrol etti motoru söküp.Kontakta sorun olduugnu farketti ve bende sonradan bi jeton düştü.Motor üst devirlerde stop ediyordu yani fazla titreyince.Sonra sorunu halletti.Yani sorunum motor üst devirlere geçtiği zaman yani çok titremeye başladıgı zaman milisaniyelik veya saniyelik olarak ordaki elektrik aksam temassızlık yapıyor ve stop ediyormuş veya gösterge gidip geliyormuş.Benim başıma böyle bir şey geldi umarım diğer kullanıcıların başına bir şey gelmez.Ayrıca mt 25lerde sıkıntı oldugunu bayramdan sonra servisin geri çağıracağını söyledi.İsterse bende kayıt oluştur ben yağ pompasını ve debriyajla ilgili bir şey dedi hatırlamıyorum değiştireceğini söyledi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)