Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 yıldır motor kullanan ben artçı olunca motordan korktum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bugün bir arkadaş, uzun süredir motor kullanan bir arkadaş motoru istedi, biryere gitmemiz gerekiyordu, sen sür dedim. Demez olaydım. Takip mesafesini, aralara girişini, sağa sola dönergen hafif yatmaları resmen korkuttu beni. Motordan korkacağım hiç aklıma gelmezdi. Bu aleti İnsan sadece kendi kontrol ettiğinde güvenli görüyor, artçı olmak hakikaten zor işmiş arkadaşlar. Bir arkadaşım da aynı şekilde artçı olmaktan pek hazzetmiyor, motor da sürmez ve ben artık onu anlıyorum. Peki benimki gibi bir durumu yaşayan var mı aranızda ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arabada da aynı şekilde insan kontrol kendinde olmayınca tedirgin olabiliyor özellikle arabada sağda oturan şoförle birlikte ayağını pedala götürür ;)
    senolas ve SweentLy bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Buna artci piskolojisi denir sizi. TexrubeniZe yakin olmadigini dusunuyorsunuz cok normal bir durum
    senolas bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR
    Bende yıllardır kullanmama rağmen artçı olduğumda arkadaşlara aşırı bi şekilde tırsıyorum, hemen kurtulmak istiyorum o durumdan ara sıra mecbur kalıyo insan işte
    senolas bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Sürücü bayansa alet ne olursa olsun uzaklaşmışımdır.Uzaklaşma şansım yoksada korkuyla bekliyoruz
    senolas bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Olay nasil gelisti icerik vermeyeyim okuyorsa buralari beni tanimasin ayip olmasin

Bir abimin arkasına binmistim. 1200 gs vardı. Açıkçası doktordu bilinclidir, eğitim de almis diye onun arkasına bineyim dedim ) Abim resmen apaci çıktı.. iki racing motorla yarıştı. Resmen arkadan ucabilirdim 47 kiloyla.. motora sıkıca nasıl tutunmaya çalıştığımı hatırlamak bile istemiyorum
    . Bir de gelmiş kusura bakma abim. Galeyana getirdiler ağızlarının payını vereyim dedim diyor. Ben o gun arkadan ucabilirdim

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    bende artçı olmaya korkarım hep. onu yapma, o araya girilmez, hızı biraz daha düşür, takip mesafesini koru, bak araba sinyal verdi hala yavaşlamıyon, arabanın önünden çocuk fırlıcak dursana dur lan. yazarken stres oldum ama kendin sürünce öyle mi ohhh mis mis :D

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Artçı olmak, artçıyı rahat ettirmek zor zanaattir maalesef herkese de artçı olunmaz.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Eeee işte kimse motorumu iyi tanıyorum demesin, terkisine binip yolculuk yapmadığın motoru tanıyamazsın..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben bak o kadar yıldır motorcuyum ama hayatımda daha 250cc ve üstü artçı kimseye binmedim. scooterde ise mecbur bir yere gitmek gerekiyordu 3 4 kere bindim. binemiyorum yapamıyorum.. değişik bir duygu anlatamıyorum ama para verseler yine binemem heralde

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Benim de soyle bir durumum olmustu, Bostanci-Kadikoy arasi E-5'te giderken kardesimi artci olarak motoruma bindirmistim, o da yolu videoya kaydetmis. Seyrettigimde korkmustum, ben nasil gidiyormusum boyle diye. Biraz alakasiz ama, artcinin gozunden gormek belki kim kullanirsa kullansin korkunc oluyordur diye dusundum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayan olması şartıyla artçı alınır. gaza falan asla gelmem, nasıl bulduysam aynı şekilde bırakırım

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen üç senedir yaşıyorsun o duyguyu, ben ise 23 senedir. Bir tek babamın artçısı iken pek tırsmıyorum, çün ki artık yaşlandığından mıdır nedir, vitesli motoru otomatik gibi, 2 veya 3 te sabit hızla sürüyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hayatımda en korktuğum dakikalar crf 1000 africa twin ve mt 09'a artçı olduğum dakikalardır.

Sizi şikeli şahine yolcu olmaya davet ediyorum... Bir hata yapıp binmem sonucu şoförün kulaklarını hâlâ çınlatırım. 200de ibre kesildi devir artıyor o tenekede korku nedir öğrendim.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Dün artçı olduğumda bu motor olayının ne kadar sakat olduğunu öğrendim. Artçılık zor iş arkadaş hele bir de sürücü tecrübesizse dabbe serisini izlemiş gibi olursun artık

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Artçı alan olsada binsek, tepeden seyretmek güzel oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)