Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motosiklet sürmekten korkmaya başladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Biraz kaderci olun ya, bu kadar kafaya takmayın herşeyi sinir hastası olursunuz. Ölürüz diye evden dışarı adım atmayın ozaman öyle saçma şey mi var? Geçen bi video seyrettim adam sandalyeye oturuyor sandalyenin bacağı kırılıyor adam yere düşüp ölüyor. Olacağı varsa olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çekiniyorsan, endişeleniyorsan binme. Gerektiğinde soğuk kanlı davranamaz, başına iş açarsın.

Bir kaç hadise sonrası ben de korkar oldum. Ara verdim beş sene. Kendime gelince aldım yine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bir yaşam felsefesi. Herkesin benimsediği hayat çizgisinde bazı riskler olur. Bu riskleri almaz ve korkup geri dönersen hayatında 1 adım bile atamazsın. Motor senin için bir tutkuysa korkunla yüzleşmeli ve o korkuyu kullanıp hayatta kalmalısın. Korkusuz ol, korkunu yen demiyorum o korkuyu kullan ve motora öyle bin ki gereksiz riskler alma. Motor zaten kendi başına bir risk extra risklere hiç gerek yok.
    Hayat felsefesi falan değil motorsiklet bence. Zevk alınan bir hobi. Yaşam felsefesi olarak tanımlayacağınız ne ilişki yaşadınız motorsikletle merak ettim doğrusu 26 yaşında bir öğrenci olarak...

Bir senin mi ailen var bir sende mi can var, olmemek icin motosiklet kullanmiyorum diyen hasan bey bok cukuruna duserek can verdi
    Hepimiz olucez knks bosversene hayat korkak yasamak icin cok kisa

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Oldu o zaman ailenin tel oglu olan motosiklet almasin,Kullanmasın böyle saçma seymi olur..

-otomatik al (scooter) 125-150cc yolun en sağından gidin fren nerde bilin yağını zamanı geldiğinde bakımı aksatmayin tamam...

-Araba-tren-ucak-otobus dahil hepsi kaza yapıyor çevriliyor yoldan firliyor..

-siz güvenlik onlemlerinizi alin Kask mont tamamdır gerisi sizde..
    #aradan makas atarak hızla giderseniz kaza riski tabiki yüksek

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekiniyorsan, endişeleniyorsan binme. Gerektiğinde soğuk kanlı davranamaz, başına iş açarsın.

Bir kaç hadise sonrası ben de korkar oldum. Ara verdim beş sene. Kendime gelince aldım yine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Hayat felsefesi falan değil motorsiklet bence. Zevk alınan bir hobi. Yaşam felsefesi olarak tanımlayacağınız ne ilişki yaşadınız motorsikletle merak ettim doğrusu 26 yaşında bir öğrenci olarak...
    Ne yaşamamı istiyorsun? Dünya turuna mı çıkmış olmam lazım? Yoksa düz duvara kafa atıp hatta kalmış olmam mı lazım? Benim içimden hissettiklerim bunlar. Benim için motor hobi değil senin için öyle olabilir. "Canım sıkıldı motorla iki tur atayım" kafasında değilim ben motora binmek için bahane uyduran insanlardanım. 15 dakika turlayıp motoru garaja kapatanlardan değilim. Üstünde zamanın nasıl geçtiğini anlayamanlardanım.

Sizin için hobi olabilir benim için ise bir yaşam tarzı.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    250-300 kadranı var diye araba da mı kullanmayalım ,250 cc 180 basıyor diye 180 basmak zorunda değilsin. Emin ol 250 cc daha güvenlidir makul hızlarda

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Valla en cok benim endiselenmem lazim 7 aylik kizim var istanbuldayim ve dogduktan 1 hafta sonra motosiklet sahibi oldum ustelik istanbuldayim.

Herzaman elimden geldigince kask mont eldiven geziyorum hemde bu sicaklarda.. cevremde benim gibi ekipmanla binene rastlamadim henuz.

Her zaman azami dikkat trafigi okumak ekipman falan onlari saymiyorum bile.esegini saglam kaziga baglayacaksin ondan sonra Allaha emanet edecksin demisler.gerisini Allah c.c. ya birakacaksin..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaşamamı istiyorsun? Dünya turuna mı çıkmış olmam lazım? Yoksa düz duvara kafa atıp hatta kalmış olmam mı lazım? Benim içimden hissettiklerim bunlar. Benim için motor hobi değil senin için öyle olabilir. "Canım sıkıldı motorla iki tur atayım" kafasında değilim ben motora binmek için bahane uyduran insanlardanım. 15 dakika turlayıp motoru garaja kapatanlardan değilim. Üstünde zamanın nasıl geçtiğini anlayamanlardanım.

Sizin için hobi olabilir benim için ise bir yaşam tarzı.
    Açıkçası evet. Pılını pırtını toplayıp herşeyi arkanda bırakıp kendini yollara vurmanı, gece gündüz yağmur kar demeden yollarda olmanı falan bekliyorum. Veya yine herşeyi bırakıp profesyonel olarak kendini spora adamanı falan bekliyorum. Yoksa nasıl yaşam felsefesi anlamadım doğrusu. Yazdıklarınıza göre siz motorsiklet kullanmayı çok seviyorsunuz. "yaşam felsefesi" gibi büyük kelimeler kullanacak bir durum söz konusu değil yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldu o zaman ailenin tel oglu olan motosiklet almasin,Kullanmasın böyle saçma seymi olur..

-otomatik al (scooter) 125-150cc yolun en sağından gidin fren nerde bilin yağını zamanı geldiğinde bakımı aksatmayin tamam...

-Araba-tren-ucak-otobus dahil hepsi kaza yapıyor çevriliyor yoldan firliyor..

-siz güvenlik onlemlerinizi alin Kask mont tamamdır gerisi sizde..
    #aradan makas atarak hızla giderseniz kaza riski tabiki yüksek
    Evet, hepsi kaza yapıyor ama seyehat edilen km başına uçak en güvenli olanı. Avrupa ve Amerika'daki kaza istatistiklerine göre motorsiklet üzerinde ölümlü kazaya bulaşma oranı arabaya göre 20 ila 35 kat daha fazla. Mesele "kask mont giydim, motorum bakımlı, dikkatli kullanıyorum" ile bitmiyor. Burada yazdıklarınızı yapan kaç tane bilinçli kişi ölü şu an.

Tehlikeyi olduğundan az göstermenin kimseye faydası yok. Tehlike var. Bilin, ona rağmen kullanma sizin tercihiniz. Ama küçümsemek doğru değil. Realist olmakta, doğru bilgilenmekte fayda var.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    adam troll beyler ciddiye almayın şu adamı artık. alma abi sen motor falan. her gün milleti keklemek için başlık açıyorsun. ayıptır artık yahu. ne zevk alıyorsun boyle boş işlerle uğraşmaktan.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Katılıyorum.
    Bi süre önce bajaj alıyordu
    To daki sordu
    Şimdi farklı motosiklet ve sürekli saçma konular. Trol olduğunu düşündüğüm için bisey yazasım dahi gelmiyor

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Korkanın çocuğu olmaz. Yapıştır gitsin..
    shruikan bunu beğendi.

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam troll beyler ciddiye almayın şu adamı artık. alma abi sen motor falan. her gün milleti keklemek için başlık açıyorsun. ayıptır artık yahu. ne zevk alıyorsun boyle boş işlerle uğraşmaktan.
    bu konunun nesi kekleme? kararsız kalmanın nesi troll hocam? durumu anlatıyorum ailem vitezsiz istiyor ben vitesli vs. çok defa karar değiştirdik ailecek. okuyorsun da anlamıyor musun? konularda tutarsızlık nerede tam olarak? boş laflarla itham etmeyin insanı.

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor alma bence senin gibi tıp öğrencilerine memleketin ihtiyacı var. Doktor olup hayat kurtaracaksın.

Doktor olupta motor süren abilerimiz de var ama

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    ne zevk alıyorsun boyle boş işlerle uğraşmaktan.
    Little things amuse little minds...

İngilizce bilmeyenler Yandex'te çevirisini yaptırabilir (https://ceviri.yandex.com.tr/).
    Bu arada, Bu cümleyi sadece Yandex'in düzgün şekilde çevirdiğini gördüm, şaşırdım. Daha uzun metinlerde ne yapacağını bilemem, ama Yandex çok başarılı geldi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konularda tutarsızlık nerede tam olarak?
    İlk olarak, bu son mesajında yazdıkların ile konunun başlığı arasındaki abuk ilişkiyi açıklamak istersin belki.

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak, bu son mesajında yazdıkların ile konunun başlığı arasındaki abuk ilişkiyi açıklamak istersin belki.
    motor almak istiyorum ama sürmek beni korkutmaya başladı? ee tutarsızlık?
    yorum yazmak için yorum yazıyorsunuz. troll sizsiniz gibi gelmeye başladı. Eğer beni troll gibi görüyorsanız girmeyin arkadaşım konularıma.

Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor almak istiyorum ama sürmek beni korkutmaya başladı? ee tutarsızlık?
    yorum yazmak için yorum yazıyorsunuz. troll sizsiniz gibi gelmeye başladı. Eğer beni troll gibi görüyorsanız girmeyin arkadaşım konularıma.
    Bende muglada yaşıyorum ve mt-07 kullanıyorum. DİKKATLİ olduğun surece muglada motor kullanırken sorun yasamazsınız. Vitesli motor surunce illaki hız yapacaksın diye bir durum yok. Ben mt-07 kullanıyorum ama 90-110 km/s hizlarda suruyorum en fazla...
    supersamo48 bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    açtığın başlıklara bakınca troll olduğun belli oluyor. ben de ilk zamanlar sana insan gibi cevap yazmışım sana.

-bi başlık bütçe 3000 tl diyor, sonra Sym Gts 250i alayım mı , pulsar 150ns sıfır alsam mı diyorsun
    -iphone u servise vermek için muğladan istanbula geleyim mi diye soruyorsun ama ehliyet yok, tecrübe yok

motor ile ilgili açtığın başıklar; "Vitesli motor mu scooter mı?", "150cc scooter kullanıcısı 250 cc vitesliden başlamalı mı?",
    "Sıfır mı almalı , İkinci el mi?", "0 150 ns mi 2. el cbr 125r mı?", "Tozlu yerler scooter tavsiyesi", "Pulsar 150ns mi sym gts 250i evo mu?",
    "pulsar 150ns vs apache rtr 150?", "araba mı motor mu??", "mondial servisinde bu para çok mu?", "motosiklet sürmekten korkmaya başladım" (bu başlığın aynısı 3-4 gün önce başkası tarafından açıldı, muhtemelen ondan araklamışsın)

-bir hafta arayla 2 mesajından örnek "Babam iki seçenek sundu ya cbr pulsar gibi motor alıcak şuan yada yazın sonunda 20-22 k civarı araba alıcak." ve "durumu anlatıyorum ailem vitezsiz istiyor ben vitesli" (baban cbr pulsar diyor ama vitessiz istiyor aynı zamanda!!!)

bunların dışında oturayım mı? kalkayım mı? bekleyeyim mi? su içeyim mi? tuvalete gideyim mi tadında açtığın bir sürü başlığı hiç söylemiyorum bile.

başka tutarsızlık istiyor musun?
    sabah bi konu açmışsın gelen mesajlara cevap yazmayıp akşamına aynı konuyu bi daha açmışsın,

2 defa plakasız yakalanır mıyım, polis durdurur mu? ruhsatı başkasının üstüne alabilir miyim diye 2-3 defa başlık açmak, birinde babam yanımda olmucak diyip, birinde babamla gidip alıcam diyorsun.

Ruhsat başkası adına sigortayı ben yaptırabilir miyim? başlığında ise yazdığın;
    Köy yerinde aldık arkadaşlar motoru direk el değiştirdi yani parayı verdik motoru aldık.

açtığın konuların hiçbirine bi daha cevap vermemişsin.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    açtığın başlıklara bakınca troll olduğun belli oluyor. ben de ilk zamanlar sana insan gibi cevap yazmışım sana.

-bi başlık bütçe 3000 tl diyor, sonra Sym Gts 250i alayım mı , pulsar 150ns sıfır alsam mı diyorsun
    -iphone u servise vermek için muğladan istanbula geleyim mi diye soruyorsun ama ehliyet yok, tecrübe yok

motor ile ilgili açtığın başıklar; "Vitesli motor mu scooter mı?", "150cc scooter kullanıcısı 250 cc vitesliden başlamalı mı?",
    "Sıfır mı almalı , İkinci el mi?", "0 150 ns mi 2. el cbr 125r mı?", "Tozlu yerler scooter tavsiyesi", "Pulsar 150ns mi sym gts 250i evo mu?",
    "pulsar 150ns vs apache rtr 150?", "araba mı motor mu??", "mondial servisinde bu para çok mu?", "motosiklet sürmekten korkmaya başladım" (bu başlığın aynısı 3-4 gün önce başkası tarafından açıldı, muhtemelen ondan araklamışsın)

-bir hafta arayla 2 mesajından örnek "Babam iki seçenek sundu ya cbr pulsar gibi motor alıcak şuan yada yazın sonunda 20-22 k civarı araba alıcak." ve "durumu anlatıyorum ailem vitezsiz istiyor ben vitesli" (baban cbr pulsar diyor ama vitessiz istiyor aynı zamanda!!!)

bunların dışında oturayım mı? kalkayım mı? bekleyeyim mi? su içeyim mi? tuvalete gideyim mi tadında açtığın bir sürü başlığı hiç söylemiyorum bile.

başka tutarsızlık istiyor musun?
    sabah bi konu açmışsın gelen mesajlara cevap yazmayıp akşamına aynı konuyu bi daha açmışsın,

2 defa plakasız yakalanır mıyım, polis durdurur mu? ruhsatı başkasının üstüne alabilir miyim diye 2-3 defa başlık açmak, birinde babam yanımda olmucak diyip, birinde babamla gidip alıcam diyorsun.

Ruhsat başkası adına sigortayı ben yaptırabilir miyim? başlığında ise yazdığın;
    Köy yerinde aldık arkadaşlar motoru direk el değiştirdi yani parayı verdik motoru aldık.

açtığın konuların hiçbirine bi daha cevap vermemişsin.
    açıkcası ne düşündüğünüz çok önemli değil. Ama madem o güzel zamanınızdan boşluk bulup teker teker konuları açıp tekrar okumuşsunuz troll olduğumu kanıtlamak adına bende siyahlı yerlere 2 laf edeyim.

iPhone konusunu açtığım zaman, 1 ehliyetim yoktu almama 2 gün vardı (konuları okuyorsun ama bu ayrıntıyı vermiyorsun?)
    Bütçe 3000 tl olduğu zaman babamların almaktan nerdeyse vazgeçip kendi çabalarımla alacağım zamandı?
    Araklayarak trollük mü oluyormuş? troll'ün orijinal olması gerek bence. Argümanınızı iyi araştırın.
    Evet parayı verdik aldık 3 yıl önce çinli bir motosiklet, yan komşumuzun üstüne ve sigortası bitmek üzere? burdan nereyi anlamadınız onu anlayamadım.
    2-3 defa polis durdurur mu diye konuyu okuduysanız farklı durumlar. Biri normal şehir içinde biride emniyet önünde olandan bahsediyorum.
    Evet ben cbr istiyordum veya pulsar babam alıcaktı ve arabada alabiliriz dedi. Sonrasında arabadan vazgeçtik ve vitesli vitessiz olayına döndü durum.

Elimden geldiğince açıkladım. Troll falan değilim. Açıkcası troll falan demeniz umrumda da değil. Sadece konuya normal cevap yazan arkadaşlara saygımdan yazıyorum bunları. Akıllarında bir soru işareti kalıp, boşa mı yazıyoruz diye düşünmemeleri için.

Trol de neymiş, yeni yeni çıktı bu da. hakaret içeren yorumlari yazan kişileri kaile almayin, 1-2 cümle ile cevabını verin sonrasında şikayet etdin geçin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam olarak arabacılar ve bizi anlatan bir video. izleyenler, arkadaşın korkmasına hak vericektir.

Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)