Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    http://m.haberturk.com/gundem/haber/...e-korkunc-kaza

Detaylarınu bilen varmı kazanın bu gün bi kazaya da ben şahit oldum. Servis minibüsünün aynasını kontrol etmeden sağ tarafa doğru girmesi sonucu bir motosikleti bariyerle minibüs arasına sıkıştırmış hemen arkasından gelen motosiklette minibüse arkadan çarpmıştı. Arkadan çarpan motosiklet sürücüsünün görünürde başında kanamalar ve el bileğinde büyük bi kırık vardı. Trafikteki insanların dikkatsizliği yüzünden bir sürü arkafaşımız sakat kalıyor yada hayatımı kaybediyor trafikte lütfen dikkatli olalım. Tekeriniz düz bassın iyi forumlar.
    shadowybr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    bu saatten sonra yorum yapmak istemiyorum. Yasaların değişmesi lazım. Özellikle kazaya sebep olan dikiz aynası kullanmıyorsa ve ölümlü kazaya sebep olduysa müebbet ceza alması lazım. Yoksa sinek gibi ezmeye devam edecek bu davarlar.
    shadowybr bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu minibusculerde ve taksicilerde ortak bi sikinti var. Konya'da otobusler belediyenin olunca sikinti pek olmuyor ama diger sehirlerde otobuslerde aynidir. Arkadasin dedigi gibi yasanin degismesi lazim.

Allah rahmet eylesin.

Kağıthane'de D-100 karayolu üzerinde 3 otomobil ve bir motosikletin karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada bir kişi hayatını kaybetti
    D-100 karayolu Edirne istikameti Perpa mevkisinde meydana gelen olayda seyir halindeki iki otomobil, maddi hasarlı kaza yaparak sol şeritte durdu. O sırada arkadan gelen Hidayet Kumuz yönetimindeki otomobil, duran araçları görüp orta şeride geçmek isterken, orta şeritte ilerleyen motosiklet Kumuz yönetimindeki otomobile sağ tarafından çarptı.

(Bu satirda ne denmeye calisilmis? Bide carpan motorcu olmus. Ulan sen benim seridime bakmadan gir bide bwn carpayim. Haberi yazanlar motosiklet dusmani olunca demekki boyle oluyor.)

Çarpmanın etkisiyle savrulan motosikletin sürücüsü Fırat Yıldırım aracından düşerek bariyerlere doğru sürüklendi. Kaza sırasında ağır biçimde yaralanan Yıldırım'a ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan ambulans ekipleri yaptı.

Düştüğü yerde bir süre kalp masajı yapılan 33 yaşındaki Yıldırım, daha sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Yıldırım'ın, hastaneye götürüldüğü sırada ambulansta hayatını kaybettiği öğrenildi.

AA

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Allah rahmet eylesin. Benim okuduğumdan anladığım araç sürücüsü birden şerit değiştirmiş. Ama her zamanki gibi haberde motosiklet çarptı olmuş. Yazık..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorcunun hiç mi suçu yok ? Emniyet şeridinde gitmeyin gidecekseniz de duramayacak yada kaçış manevrası yapamayacak kadar hızlı gitmeyin.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcunun hiç mi suçu yok ? Emniyet şeridinde gitmeyin gidecekseniz de duramayacak yada kaçış manevrası yapamayacak kadar hızlı gitmeyin.

Emniyetten gitse kazaya karismayacakti, üstünkörü okudun heralde.

Kazan yapan araçlar Sol şeritte duruyor. Solda ilerleyen arkadan gelen araç orta şeritte ilerleyen motosiklete vuruyor.

taediumvitae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF600
    Yazılanı okuyamadın galiba? "orta şeritte ilerleyen motosiklet"

Motosikleti
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyetten gitse kazaya karismayacakti, üstünkörü okudun heralde.

Kazan yapan araçlar Sol şeritte duruyor. Solda ilerleyen arkadan gelen araç orta şeritte ilerleyen motosiklete vuruyor.
    Alıntı taediumvitae adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılanı okuyamadın galiba? "orta şeritte ilerleyen motosiklet"
    İlk mesajda xepenias'ın yazdığı ben de kaza gördüm dediği kazaya yorum yaptım. Emniyet şeridinde sıkışmış

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    İlk mesajda xepenias'ın yazdığı ben de kaza gördüm dediği kazaya yorum yaptım. Emniyet şeridinde sıkışmış
    Bi bitmediniz artık yeter ya! Emniyet şeridinden gitme! Sol şeritten gitme! Arabaların arkasından gitme! Nereden gidicek bu millet havada mı gidicek! Anladım ki artık motorcular bile kendilerini iyi birer sürücü olarak göstermek için ölüp giden insanların arkasından bile "suç" aramaya başlamış.

Servis minibüsünün aynasını kontrol etmeden sağ tarafa doğru girmesi sonucu bir motosikleti bariyerle minibüs arasına sıkıştırmış
    Okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz, servis sağ şeride geçiyor yani motosiklet sağ şeritte ilerliyor. Üstüne gelen servis yüzünden emniyet şeridine geçmek zorunda kalımış ve büyük ihtimal dengesini kaybedip bariyerlere çarpmış.

Sizin gibiler ise motorcuyu suçlama ön yargısı ile daha okuduğunuzu idrak edemeden hemen yargılamaya geçiyorsunuz!
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Her gun kac tane boyle kaza oluyor, biri dur demeli.

Motosikleti
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bitmediniz artık yeter ya! Emniyet şeridinden gitme! Sol şeritten gitme! Arabaların arkasından gitme! Nereden gidicek bu millet havada mı gidicek! Anladım ki artık motorcular bile kendilerini iyi birer sürücü olarak göstermek için ölüp giden insanların arkasından bile "suç" aramaya başlamış.
    Gideceğim yeri biliyorum heralde ki 35 bin km tecrübeme rağmen hiç kazam yok. Emniyet şeridinde gittiğini de söylemedim emniyet şeridinde sıkışmış ben de onu yazdım.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Gideceğim yeri biliyorum heralde ki 35 bin km tecrübeme rağmen hiç kazam yok. Emniyet şeridinde gittiğini de söylemedim emniyet şeridinde sıkışmış ben de onu yazdım.
    Emniyet şeridin de gitmeyen adama neden emniyet şeridinde gitmeyin diyorsun o zaman? Forumda vefat edenlere bi gir bak senin 10 katın insanlar bile kaza yapıyor kendini bir şey sanma bence.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Servis minibüsünün aynasını kontrol etmeden sağ tarafa doğru girmesi sonucu bir motosikleti bariyerle minibüs arasına sıkıştırmış

Burdan motosikletin sağ şeritte gittiğini nasıl çıkardığınızı da açıklamanızı istiyorum. Taraf kelimesinin diğer anlamı şerit mi ? Yoksa sağ şeritteki araçlar emniyet şeridine hamle yaptığında mı sağ tarafa doğru girmiş olurlar ?

Bu ulkede trafik kurallari mi var yada kim uyguluyor bunlari.İnsanlar saygisiz cahil her yil binlerce insan kazalarda hayatini kaybediyor yada sakat kaliyor.

Gerceklerden fizik kurallarindan bi haber yasayan milletiz..

1) surwkki serit degistirmek kaza ihtimalini yukseltir.Herjes ayni dikkatte arac kullanmaz.

2) Yuksek hizda seyir sehir trafiginde sacma sapan birseydir.Bunu iararla yapiyor insanimiz.

3) Trafikte herkes hakli ..Bu nasil is herkesin hakli olmadi demek trafik denen matematigi opmasi gereken birseyin hic anlasilamadiginin gostergedi degil mi?

4) Ticari arac suruculeri ne kullandigi arabanin teknigine nede surus dinamiklerine hakim.Sacma saoan isler yaoiyorlar.

5) Motosiklet kullanan arkadaslarin %70 i kontrolsuz hareketleri cok sik yapiyor.Araba kullanirken hergun sahit oluyorum.

Ozeti bircok konuda oldugumuz gibi trafikte seyir ve mantik isletme konusunda berbatiz..

Bubkazalar bu kafayla azalmaz..
    yasinusak bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Talihsiz bir kaza olmuş. Bana göre trafik kuralları açışında bakarsak otomobil %100 suçludur. Motosiklet sürüş tekniklerini de işin içine katarsak, motosiklet sürücüsünün yoldaki kazayı otomobilden çok önce görüp adamın üzerine kıracağını tahmin etmesi gerekirdi. Edemezdi falan demeyin edemiyorsa motosiklete binmeyecek.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH rahmet eylesin..

Sol şeritte kaza oluyor, araba sağ şeride geçiş yaparken, motosiklet sürücüsü orta şeritte ilerlemesine rağmen, şerit değiştiren arabaya sağdan çarpıyor.

Bu AA gene ne saçma bir haber yapmış. Motosiklet düşmanı.. Araba hatalı şerit değiştirse bile; şeridinde giden motorcu mu suçlu oluyor?..

Yazdıklarını okurlarsa motosiklet kullanıcıları hakkında saçma sapan ve asparagas haber yaptıklarını anlayacaklardır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Haberi hazırlayan andavalı, onu kontrol eden editörü, onu geçiren öğretmeni.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)