Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye turu projesi ve merak edilenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mekskalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu beklenen cevap sonunda geldi.Hesaplayamadığım tek şey toplamda kaç km gideceğimdi bu durumda 2 yılda çıkma durumu olumsuz gibi görünüyor.O halde Belirli bölgelere gitme fikri ile bu olaya devam edilebilir balkanrider'ın dediği gibi ege gibi bölgelere gidilebilir.
    Şöyle düşün bu o şehire hiç girmeden yaptığın kilometre şehire girdiğini düşünürsen +30 bin daha kat bu kilometreye o şehir içinde tatmak girmek gezmek istediğin yerlerde ayrı ücret. Güvendiğin motosiklet ve cebinde kafadan 50 bin tl olmadan bu 81 il fikrini ele. Bi nokta belirle oraya git ve sınırı olan illerini gez geri dön böyle böyle 5 yılda gez 81 ili hem sürekli yeni gezeceğin yerler kalır hemde bir kere de her yeri gezmemiş olursun
    AWESQME bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    troll boşverin geçin. 81 il gezemezsin.

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    troll boşverin geçin. 81 il gezemezsin.
    Belki gerçekten gezmek isteyip bu konuya rastgelecek olan kişiler için yazdım hocam
    AWESQME bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha eline geçmesi muhtemel olmayan paralarla plan yapıyorsun.Yok burs yardım etmek isteyen aile bireyleri falan diye.Ben elimde olan paranın bile nereye harcanacağını kestiremiyorum.Anladık hayalperestsin istediğin şeyde çok güzel ama ne üniversite de o kadar para biriktirebileceksin ne de üniversiten bitince o geziyi yapabileceksin.Burası Türkiye.Üni bitince zaten bir işe kapak atayım derdinden başka gözün hiç bişeyi görmeyecek.Ey Türk genci titre ve kendine gel.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Büyük projeler önce hayal etmekle başlar. Eminim 2teke ye de kimse ybr125 ile japonya ya gidemezsin demiştir ama adam gitti. Benimde benzer planim var. Ama ben plan yaparken en çok görmek istediğim iller ve bölgelere göre bir rota buldum. Ik önce kendimi ve ekipmanlarimi test etmek için istanbul da gormek istedigim yada uzun zamandır görmediğim yerlere gideceğim. Sonra eksiklerime bakıp kendimi hazır hissedince kocaeli sakarya bolu zonguldak turu. Ardından biraz batıya trakya turu. Sonra bursa balıkesir çanakkale. Sonra ic anadolu turu. Sonra ege ve karadeniz. En sona da doğu ve güneydoğu. Başkası sorsa tavsiyem bu olurdu.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Şimdi "forumda konu kirliliği yapıyorsunuz forum çöplüğe döndü." cüler gelir.

•81 il çok fazla hocam.

Hocam ac google haritayi kendi yol haritani ciz bak kac km. Sonra bir milyon insan bir milyon blog acmis onlari oku.
    Hakli oldugun teksey eger 10-20 bin km yol yapacaksan arastirmaya en az 1 sene once baslaman lazim.fakat bu forumda sorulup cevap alinacak konu degil.Once bol bol arastitman lazim ne yerim nerde kalirim hangi ilde nereyi gezerim.
    61.000 km gidecekmisin yoksa gezecekmisin arada fark var.
    Bence uzun yol yapan abiler ve kardesler var.onlardan bilgi almak daha iyidir.Guney doguyada gidebilirsin neden gitmeyeceksin orasi baska bir dünyamı? Guneydoguda basina gelebilecegini dusundugun sey istanbulun gobegindede basina gelebilir.
    Su soruya yorum yazan tum arkadaşları kutluyorum boyle arastirilmadan dusunulmeden ihtimaller uzerine kurulmus bir hayal icin emek ve zaman harcayip yorum yazmislar.
    Bence siz once bir rota cizip arastirin sonra sorunuzu sorun.
    Kusura da bakmayin soylediklerim icin.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    yanlış anlamayın ama neyse şimdi yanlış anlarsınız
    Onurhan D bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kardeş benim de böyle çok planım var ama baktığın zaman 2500 3000 tl verip bi ybr almak bile çok zorluyor şu yaşımda. 19 yaşındayım üniversite 2deyim ki yozgat gibi hiç para harcayamayacağım biyerdeyim. Ama afedersin de günlük ...ksen 30 tl atamazsın kenara. Ayrıca burs da öyle herkese dağıtmıyorlar bak ben sadece 2 yerden burs alabiliyorum o da 200 ve 250 tl olmak üzere 8 ay alıyorum ki verenler de tanıdık olan yerler. Bunun içinde yurdu yemeği de içinde. Ha baban patrondur zengindir diyicem niye aile bireylerinden veya burslardan bahsedesin? Baban verir aylık 1000 1500 yer içersin o zaman sözüm yok koyarsın günde 30 tl kenara ama valla hiç de planlandığı gibi olmuyor. 350 tl para koydum kenara gittim a2 ye yazıldım 600 daha borcum var yazın ne iş yapsamda kazanıp ödesem diye kara kara düşünüyorum. O yüzden fazla plan kurma ben de çok kurdum baktım hiçbiri gerçekleşmiyo üzülüyosun sonra. Eğer okulu bitirebilirde makina müh. olursam o zaman güzel bi makina alıp dünya turu yapma planlarım bile var. Kısaca kardeşim baban zengin değilse hiç öyle günde 30 tl atarım kenara diye düşünme. Bok gibi para gidiyor üniversitede. Üstüne kitabıydı defteriydi vize tatili eve gitmesiydi biletiydi zartuydu zurtuydu bi dünya para. Uzattıkça uzattım daha konuşmayayım ben

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e

Hayalin Olmayani Makbul

Konuyu acmadan evvel sorma sekli önemli..
    Bende ATV ile turkiyeyi gezmek istiyorum
    1)Atv almak gerekli, varmı?= yok (15.000-45.000tl)
    2)Kamp malzemeleri tulum cadir ısıtıcı enerji kaynakları gerekli,Varmı? =YOK (500-1000tl)
    3)yedek parca gerekli lastik debriyaj,fren teli,patlamayi durduran köpük gerekli, Varmı?=Yok (500-1000tl)
    4)Yeme içmek: diyelim yola ciktin 1hafta veya ayda bitmez haliyle ya surekli lokanta cafe ye veya tost döner yemekle olmaz,ormanda kampta hergün ne yiyeceksin..Bütçe =belirsiz?
    5)benzin=arac rodaji bitmis (1000 km) 100km de kac litre yakıyor bilmek gerek sonra gidilecek yol/litre cevirirsin ona gore nakit ayarlarsin ornek 100km de 4litre harcasa yolun 10000km olsa 400litre eder litresi 5tl olsa 100litre 500/2000tl bulur tabi kilometre daha fazla olacak
    Yani senin motorun fiyati 6000tl olsa bi 3000tl benzin 1500tl kamp malzemeleri +yedek parcalar 10,100tl tutar yeme icme hariç
    Motor aksesuar alda plan kolay is guc yoksa motor aldigin kadar hatta daha fazlasi nakitin varsa al plan;
    -once motor al karadeniz turu
    Istanbul-zonguldak-bartin-sinop-samsun-giresun-trabzon-rize-artvin gibi
    -sonra marmara-ege kiyilar
    Istanbul-tekirdag-canakkale-balikesir-izmir-aydin-mugla-antalya
    -en son haritayi yandan tamamla
    Edirne-Tekirdag-Canakkale-Balikesir--izmir-Aydin-Mugla-Antalya-mersin-adana-hatay gibi

Hayal kur ama ben ucan kaykaya atlayıp bi avrupa ordan mısır Japonya'ya ugrayip sony alip geleyim deme

#Kaliteli motor al en azindan 200cc adi belli birsey olsun..
    -aksesuarlarini kamp malzemeleri al
    -zincir nasil gerilir degistirilir,patlak lastik yama/tubless lastik fitil koymayi ogrenin sonra vay kac km tutar vay maliyeti ne olur diye gel konu ac sor
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Goldwing yada gs al gerisi gelir.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    81 ili gezebilirsiniz fakat tek seferde bunu yapmak çok mantıklı olmaya bilir. değişik zamanlarda belli rotalar belirleyerek gezmek daha doğru olabilir. Geziler 1-2 haftadan sonra yorucu olabiliyor. Bide doğu ve güneydoğu illerinde başınıza bir şey gelmezse bile çok tedirgin ve huzursuz olursunuz. Güneydoğuya gidip te Diyarbakır a uğramamak olamaz Diyarbakıra gidip te Dağkapı'ya uğramamak olmaz. Malesef şuan Dağkapının durumu içler acısı
    Size tavsiyem bu planınızı 3-5 yıla yayın ve yavaş yavaş sindire sindire gezin. Ben şahsen öyle yapıyorum. Mesela Bayramdan sonra 2 hafta orta ve doğu karadenizin kıyı kuşağını gezeceğim.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Motor sahibi olmayan ama forumda yazılan herşeyi ki özellikle içimde yara olduğu için tur yazı ve resimlerini devamlı takip eden biri olarak nacizane fikrim Ümmet abiyle iletişime geç o sana en güzel fikri verir...

Merhaba. Güzel ülkemizin 74 ilini bitirdim. Hedef 81 il. Son 7 il kaldı. En son gezimin videosu: https://youtu.be/Ko8xno_-1v4 Keyifli sürüşler.
    biseduda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)