Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yamaha XJ6 vs MT-07 Hangisini Almalıyım, Yardımcı olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Umarım dediğin gibi olur ama bu istediğin motorların üzerine kuzuyu oturtsan kurt olur. İyi şanslar..
    Vikings96 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım dediğin gibi olur ama bu istediğin motorların üzerine kuzuyu oturtsan kurt olur. İyi şanslar..
    FZ8 Hakkında ne düşünüyorsunuz? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-fiyat-dustu-boyle-dolusunu-bulamazsin-291856891/detay

Şöyle bir ilan gördüm, çok hoş tasarıma sahipmiş baya kalıplı gözüküyor. MT 09'dan korkuttunuz beni ama vazgeçmedim geçmeyide düşünmüyorum, 23'bine mt 09b bulursam alıcam, 1 tane var oda istanbulda bende istanbuldayım, adam satmaz ise bana gelicek satarsa diğer bütün istanbulda ki mt'ler 25-26 binden başlıyor çok fazla gelir o zaman.

MT 09 nasip olmaz ise fz8 almayı planlıyorum, mt 07'ye döneceğimi sanmıyorum, şu son zamanlarda keşfettiğim motorlardan ötürü.

FZ8 nasıl bir tercih olur? 20-30bin km yapmışlar sorun yaratırmı acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Elinde patlar en az 10.000 masraf açar ben söyleyeyim

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde patlar en az 10.000 masraf açar ben söyleyeyim
    Trollüyormusun hocam anlayamadım :D

Arkadaşlar şimdi baya bir araştırmalar sonucunda son karar olarak çok farklı yerlere geldim Gittim beşiktaşa, ortaköye falan filan bütün motorcularla saatlerce konuştuk. Kimse bana mt 09 önermedi, önermeme sebepleri ise tecrube ile alakalı değil, çok salak saçma bir makina dedi herkes. Her viteste tekere geliyor, tamam teker güzel ama şehir içi kullanacağını söylüyorsun o makina şehir içi çok gereksiz bir makina yani keyif alamazsın dediler. Kimse mt 09unu vermedi tecruben az riske atamayız dediler. Mt-09'u eledim arkadaşlar almıyorum.

Kawasaki z800'e sardım yaklaşık 1 haftadır inceliyorum videolar testler kullanıcı yorumları ( çok olmasada :D ).

Sesi, duruşu, görüntüsü, dengesi, ağırlık merkezi, virajlarda yere yapışarak stabil ve baktığın yere yağ gibi kayıp gitmesi, frenlere dokunurken daha hissiyatın gelip zınk diye durması... Makina çok mükemmel.

Şimdi uygun fiyata satmayı düşünen birini bekliyorum , 23 bine 100 beygir üstü olan modelini görürsem direk alıcam. Geçen buldum ama devir göstergesi yokmuş çamurluk yokmuş tekerden dolayı kırılmış, 2750 tl istiyorlar göstergenin sıfırına sağol dedim zaten direk alındı motor.

Eğer ki kawasaki z800 bulamazsam 23 bine kesin olarak, xj6 ve Mt 07 arasında en hoş o anda bulduğumu direk alıcam.

Bizim şirketin otoparkında Xj6 var ve emre abimiz var oda yeni mt 07 almış absli gri siyah modelini.

Mt-07'ye yakından baktım üstüne oturdum tamam iyi güzel hoş ama makina biraz küçük geldi bana göre, ben yapılı büyük biriyim. altımda oyuncak varmış gibi hissettim açıkçası.

Ondan indim xj6'ya bindim, tasarım olarak mt-07 daha iyi olsada xj6 yakından canlı bakılınca cidden çok etli kalıplı kaslı uzun büyük bir makina.

Oturuşu biraz daha rahattı sanki, depo böyle kambur gibi boğalara benziyo, depo yukarda kafa aşağıda azıcık kawasaki birazda boğa tarzı var hoşuma gitmedi değil.

Motorun sahibi avukatmış, bulabilirsem 1 tur isteyecem, emre abi ile konuşup mt 07sinlede 1 tur isteyecem.

Xj6'yı 2.5 km kullandım tamam ama baya oldu, şimdi mt-07 ile xj6'yı tekrar aynı anda kullanıp karar olarak artık bunu kesinleştirmem lazım.

Hangisinin hissiyatı beni çok mutlu ve tatmin edicek? hangisi hoşuma giderse onu seçicem ve z800 olmaz ise ikisi arasında artık kalmayacam.

Uzun lafın kısası kullanmadan karar veremiyorum ikisinide yamana atamıyorum ikiside harika makinalar hayırlısı neyse o olsun.

Akşam eve geçiyim fotoğrafları atıcam motorların çok hoşlar :D ama fotoğraflarda küçük gözüküyorlar hep
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Xj6 bence daha güzell..
    Mt7 daha bir cılız gözüküyor xj6 nın yanında..

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Yakıtı aynı hemen hemen artçı alacak saniz xj6 çok rahat bende de xj6 diversion var 22 saat sürdum sigara ve yiyecek molası hariç pek durmadım 1100 km yok yapmışım 170 tl yakıt harcamisim tek başıma 22 saattttttt mt 07 olsa o yol böyle kolay bitmez di bir de kış ayı olgudundan hızlı gidememistim

Sesi bir kenara koyarsak , mt-07 biraz daha spor gorunume sahip.

Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 bence daha güzell..
    Mt7 daha bir cılız gözüküyor xj6 nın yanında..
    MT-07 cılız ama tasarım olarak Xj6'yı dövüyor, ağırlık olarak daha hafif ve çok kıvrak hayvan gibi torklu.
    Xj6 daha yapılı büyük bir motor olduğunu belli ediyor, ama tasarım olarak mt 07'ye göre kötü. Sesi desen her türlü tokatlar, bir yandan vergi muhabbeti var 300-400tl daha ucuz vergi ödüyoruz yıllık xj6 için sanırım, yakıtıda gayet iyi.

Bilemiyorum yani çünkü o gün geldiğinde z800 olmaz ise bu iki motor arasında tekrardan git gel yapmak istemiyorum, bugün mt-07'yi kullanıcam sanırım, xj6'yıda 2.5km kullandım tam hatırlamıyorum baya oldu ama bakalım bana kullandırtacak istanbul içinde biri varmıdır acaba :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı aynı hemen hemen artçı alacak saniz xj6 çok rahat bende de xj6 diversion var 22 saat sürdum sigara ve yiyecek molası hariç pek durmadım 1100 km yok yapmışım 170 tl yakıt harcamisim tek başıma 22 saattttttt mt 07 olsa o yol böyle kolay bitmez di bir de kış ayı olgudundan hızlı gidememistim
    Uzun yol sıkıntı değil, yakıtta sorun değil, artçı desen oda sorun değil :D ben motorlara kilitlendim şu anda z800 işi yatarsa acaba bunumu şunumu alsam soruları ile öyle mal mal kara kara düşünmek istemiyorum.

Şu sesi ve makinanın etli olmasına hastayım fakat bir yandan da o mt07 yani bilemiyorum çok saçma bir durumdayım param olsada ikisinide alsam :D

Şeytan diyor git R1 al 23'e :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi bir kenara koyarsak , mt-07 biraz daha spor gorunume sahip.
    Aslında görüntü, ses, tork ve hız olarak bütün ihtiyaçlarımı FZ8 karşılıyor. Fakat Fz8'in 2013 model üstünü almam gerekiyor bazı sorunları varmış alt modellerde, 2013 ve üzeri modelleride 23'e temiz bulmak öyle kolay değil o yüzden onu otomatik elemek zorunda kaldım. Hala bu iki makina arasında karar almaya çalışıyorum, z800 işi yatarsa direk birini alıcam. Alternatiflerimi kesinleştiremiyorum yahu saçmalığa bak A:SD

30 dk önce park halinde xj6 gördüm , beyaz renk. evet kalıplı bir motor ama benim sarı mt-07 im daha guzel :D

Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 dk önce park halinde xj6 gördüm , beyaz renk. evet kalıplı bir motor ama benim sarı mt-07 im daha guzel :D
    Hala otoparktalar iniyorum arada bakıyorum mt 07 böyle kocaman tekerleği yeni görüntüsü tasarımı böyle daha fik fikli geliyor :d

Xj6 da böyle bi cb900 hornet havası var yani yaşlı ama genç olmaya çalışan tiplere benziyor. Bilemiyorum :D tipi fz8 tarzı olsa düşünmeden alıcamda işte.

Akşam atarım demiştim, bugün fotoğrafladığım Xj6 ( avukatın birininmiş) diğeri ise bizim binada çalışan Emre abinin daha yeni sıfır aldı.

İkiside çok hoş makina, Mt 07 defalarca baktırıyor, Xj6 pek baktırmıyor ama yolda giderken xj6 baktırır sesten dolayı, Artık yakında ne aldığımı bu konudan açıklarım. Z800 yalan olursa ikisinden birisi ile aranıza katılıcam kısmetse.

[COLOR="Silver"]

Normal gidişattan aksi bir durum olmadığı veya trollük olduğu taktirde bir konunun kapatılması yanlıştır. Hiç bir forumda ki konular durup dururken kapatılmaz, bir tartışma olsa dahi yorumlar temizlenir yetkili kişi gerekli uyarıyı puanlama ile yada sözlü yapar.

Şimdi sizin bu uslübünüz için uyarı verileceğinin düşüncesindeyim. Ben çok kararsız biriyimdir ve kararsız olmam birilerini trollediğim yada dalga geçtiğim anlamını taşımaz. Herkes şak diye karar vericek diye bir şey yoktur.

Daha üç beş saat öncesine kadar X6'nın tasırımı hoşuma gitmezken bu rizomamı nedir elcik aynalar manetler vs ile motorun ne kadar şık olduğunu ve kuyruğu iptal edince lastiğin ortaya çıkıp güzel bir görüntü çıkarttığını fark ettim. Belki bu konu olmasaydı fark etmeyecektim, işte ben kararsız biriyim o yüzden açtım.

İsteyen gelip yardımcı olabiliyor isteyen gelip sizin gibi hakaret içerikli veya tartışmaya teşfik edicek yorumlarda bulunabiliyor.

Ben 4 yıl görev aldım shiftdelete'de burada aile değerlerime bile hakaret etseniz gülüp geçerim. Böyle boş yorumlar yapmanız sizin egonuzu tatmin etmenizden başka hiç bir şeye zerre faydası yok.

Buraya bu yorumu yazmanız size ne kaybettiriyor?: Gözümde saygım kalmadı size karşı, çocuklar gibi karşında ki kişi ne durumda ne düşünüyor veya ne planlıyor nasıl heycanlımı acaba yardım lazımmı yada değilmi düşünmeden kısaca empati yeteneği sıfır bir kişi olarak gözümde nitelendirdim sizi.

Buraya bu yorumu atmanız diğer kullanıcılarıda kötü sözler kullanmaya teşfik edicektir.

Kısaca forumu kirletiyorsunuz şu anda. Oysa ki oraya şikayet et butonu süs diye koyulmamaktadır. Siz şikayette bulunduğunuz Shiftdelete'de bizim modoratörlerin gördüğü kısma düşerdi, bölüm sorumluları konuyu inceler gerekeni yapardı, karar vermesek arkadaşlarımızdan yardım alırdık vs vs.

Şikayet et ve geç böyle yorumlar yazarak hiç bir şey elde edemezsin emin ol, insanların gözünde karekterin saygı değerliğin ve ciddiyetin düşer başka bir şey kazanamazsın.

Hayırlı ramazanlar iyi geceler, daha fazla konuma yorum atmazsan mutlu olurum ki bunu yapabileceğini sanmıyorum devam ediceğin için ben etmeyecem son mesajdı size.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam atarım demiştim, bugün fotoğrafladığım Xj6 ( avukatın birininmiş) diğeri ise bizim binada çalışan Emre abinin daha yeni sıfır aldı.

İkiside çok hoş makina, Mt 07 defalarca baktırıyor, Xj6 pek baktırmıyor ama yolda giderken xj6 baktırır sesten dolayı, Artık yakında ne aldığımı bu konudan açıklarım. Z800 yalan olursa ikisinden birisi ile aranıza katılıcam kısmetse.

http://i.hizliresim.com/PMD526.jpg
    http://i.hizliresim.com/go6kvZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/9LNVWo.jpg
    http://i.hizliresim.com/qBv4QB.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Normal gidişattan aksi bir durum olmadığı veya trollük olduğu taktirde bir konunun kapatılması yanlıştır. Hiç bir forumda ki konular durup dururken kapatılmaz, bir tartışma olsa dahi yorumlar temizlenir yetkili kişi gerekli uyarıyı puanlama ile yada sözlü yapar.

Şimdi sizin bu uslübünüz için uyarı verileceğinin düşüncesindeyim. Ben çok kararsız biriyimdir ve kararsız olmam birilerini trollediğim yada dalga geçtiğim anlamını taşımaz. Herkes şak diye karar vericek diye bir şey yoktur.

Daha üç beş saat öncesine kadar X6'nın tasırımı hoşuma gitmezken bu rizomamı nedir elcik aynalar manetler vs ile motorun ne kadar şık olduğunu ve kuyruğu iptal edince lastiğin ortaya çıkıp güzel bir görüntü çıkarttığını fark ettim. Belki bu konu olmasaydı fark etmeyecektim, işte ben kararsız biriyim o yüzden açtım.

İsteyen gelip yardımcı olabiliyor isteyen gelip sizin gibi hakaret içerikli veya tartışmaya teşfik edicek yorumlarda bulunabiliyor.

Ben 4 yıl görev aldım shiftdelete'de burada aile değerlerime bile hakaret etseniz gülüp geçerim. Böyle boş yorumlar yapmanız sizin egonuzu tatmin etmenizden başka hiç bir şeye zerre faydası yok.

Buraya bu yorumu yazmanız size ne kaybettiriyor?: Gözümde saygım kalmadı size karşı, çocuklar gibi karşında ki kişi ne durumda ne düşünüyor veya ne planlıyor nasıl heycanlımı acaba yardım lazımmı yada değilmi düşünmeden kısaca empati yeteneği sıfır bir kişi olarak gözümde nitelendirdim sizi.

Buraya bu yorumu atmanız diğer kullanıcılarıda kötü sözler kullanmaya teşfik edicektir.

Kısaca forumu kirletiyorsunuz şu anda. Oysa ki oraya şikayet et butonu süs diye koyulmamaktadır. Siz şikayette bulunduğunuz Shiftdelete'de bizim modoratörlerin gördüğü kısma düşerdi, bölüm sorumluları konuyu inceler gerekeni yapardı, karar vermesek arkadaşlarımızdan yardım alırdık vs vs.

Şikayet et ve geç böyle yorumlar yazarak hiç bir şey elde edemezsin emin ol, insanların gözünde karekterin saygı değerliğin ve ciddiyetin düşer başka bir şey kazanamazsın.

Hayırlı ramazanlar iyi geceler, daha fazla konuma yorum atmazsan mutlu olurum ki bunu yapabileceğini sanmıyorum devam ediceğin için ben etmeyecem son mesajdı size.
    İnan haklı ya da haksız olmam umrumda değil, umarım gerekli uyarıyı da alırım, zannetmiyorum gerçi yönetimin elini taşın altına koyduğunu, tüm mesajlarımı kontrol edin daha önce bu tarz da bir mesajım olmadığını göreceksiniz.

Piyango size patladı, uyandığım da ki ilk işim foruma girmek. İnanın bıktım çöp-klişe konuları görmekten, tüm konunuzu baştan sona okudum ve konu başlığınızla alakasız yerlere kaymanız ve ayran gönüllü davranışınıza kızdım.

Neyse, alakasız bir yorum ve sitem oldu, kirlilik için kusura bakmayın.

İlk mesajım içinde üzgünüm, yanlış üslup seçmişim.
    Vikings96 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)