Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tiger egzozla ceza yedim motoru bağladılar

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay 19 gün oldu sigortasız dolaşıyorum. 930 lira sigortaya vermem. zorunlu olan bir şey neden devlet denetimi altında değil peki? ben kaçarım, zaten bir kere çevirmeden kaçtım. çok şükür plakayı da alamadılar.

bakın böyle yapacaksınız;
    http://www.tumblrtemalari.com/wp-con...1wywo1_400.gif
    mrb bende muhtemelen öyle yapıcam ama yunus polisler kovalarsa kaçabilir miyim acaba kovalamaca olursa kaza yapar mıyım acaba ve motor durduğu yerde sorgularlarsa ne olur bunlar düşündürüyor
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    2 ay 19 gün oldu sigortasız dolaşıyorum. 930 lira sigortaya vermem. zorunlu olan bir şey neden devlet denetimi altında değil peki? ben kaçarım, zaten bir kere çevirmeden kaçtım. çok şükür plakayı da alamadılar.
    İnşallah bir gün çevirmeye denk gelirsin de sigortasız motor kullanmanın maliyetini öğreniriz sayende...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb bende muhtemelen öyle yapıcam ama yunus polisler kovalarsa kaçabilir miyim acaba kovalamaca olursa kaza yapar mıyım acaba ve motor durduğu yerde sorgularlarsa ne olur bunlar düşündürüyor
    Eğer kovalarlarsa çek sağa, olası bir mermi veya dayaktan sakınmış olursun. Zaten ortalık karışık her şey olabilir
    Carbondioxid ve maktama bunu beğendiler.
    Az silindir, çok iş

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Terörist gözüyle bakılıyoruz zaten. Şu sıralar dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    benim motordada orijinal egzoz yok söktüm, ama yamahanın xmax için yaptırdığı akrapoviç egzoz taktım,sesi anormal değil,defalarca çevirmeye denk geldim problem olmadı,hatta motorlu yunuslar çevirmişti bir ara birinde özel motor olarak benim motordan varmış kendi motoruna takmak istiyomuşta fiyatını sordu güç olarak artısı varmı diye bilgi bile aldılar,,egzosun ucundak susturucuları sökerek veya içini boşaltarak kullanırsanız haliyle çevirirler ve bağlarlar,,ölçüyü kaçırmamak lazım

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    merak ettim bu dışarıda satılan egzozların susturucusu var mıdır
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim bu dışarıda satılan egzozların susturucusu var mıdır
    Benim mt-07 de akrep var. Susturucu takılı halde iken stok egzozdan bir farkı kalmıyor, yani seyir halinde elektrikli motor gibi araçlar beni duymuyor. Bu sebeple riske girip susturucusuz kullanıyorum. Ama mümkün mertebe çevremi rahatsız etmemeye, gereksiz yere gaz acmamaya özen gosteriyorum meskun mahallelerde.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu sigortasız gezmeyide anlamış değilim ben yani bunu marifet gibi söylemek de biraz yanlış geliyor bana sonuçta bu konuda herkes gibi bende hak veriyorum araç sahiplerine sigorta konusunda devlet bu duruma bi el atmalı kesinlikle hem mecburi yapıp da hemde milletin cebinden bu kadar soygun yapılmamalı sigorta şirketleri tarafından ama durumun böyle olması size sigortasız gezme hakkını vermez ben sigortasız geziyorum diyen biri bana göre her zaman riskdir gittin benim aracıma çarptın diyelim demekki sigortan olmadığı için ya kaçıp gideceksin yada beni peşinde koşturacaksın sana fazla sigorta ücreti çıktı diye sen yaptırmayacaksın sigortayı ama bunun sıkıntısını ben çekicem.Sana fazla çıktıysa git aracı başkasının üzerine yap onun üzerinden sigorta yaptır ama sigortasız gezme yinede yani bunu sadece cevirmelerde polise takılmak olarak düsünmeyin size bunun zararı daha çok çıkacaktır olası bir durumda.
    Oralex, beykurt, babaçi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    benim derin uykum var şimdiye bir kaç defa doğan şahin ve torpil attılar ondan uyandım motor sesi falan uykumu etkilemez, motor sürücüsü bile konuya böyle yaklaşırsa bu ülkede motorla gebermeye daha çok devam ederiz
    Dostum seni etkilemez, beni etkiler, 2 saatte zar zor uyutulmuş bebeği uyandırır anneyi, babayı, bebeği etkiler. Sabah erken final sınavı vardır 2-3 saat dinleneyim der öğrenci, sen bağırta bağırta geçersin belki çocuğun geleceğini etkiler. Etrafınıza bakın, düşünün kimsenin zarar görmeyeceğine inandığınızda ses yapın. Harley kullanıyorum ve çok iyi biliyorum ses nasıl bi güzelliktir ama kimse kusura bakmasın o cup motorlara falan boru takıp ara sokaklarda bağırtıyorlar ya bir kere bir tanesini dövdüm sıradakini bekliyorum.
    Oralex, Mustaphalanx, YERUÇAĞI ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    antalyayı bilmiyorum ben burada debriyaj çekiyorum memur arkadaşları görünce göze batmamak adına . Bir anı 2001 yılında marmaris te motor kiralamıştık. Ehliyet - kask zorunluydu . Ceza yazıyorlardı. Yani o bölgelerde daha bi sıkı kontrol söz konusu. GPR egzoz var mesela TUV onaylı ve fiyatı nispeten uygun. Geçmiş olsun.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Neyse bu egsoz konularına fikir ve düşüncelerimle müdahil olmayayım ben.
    Nede olsa düşünce özgürlüğü olan demokratik bir ortamda yaşıyoruz değil mi ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ceza yediğin eksozun sesini ve tipini merak ettim doğrusu, ben de tiger eksoz kullanıyorum ama bana ceza yazdıracak kadar gürültülü değil.

Mümkünse bir resim ve video atabilir misin? Polis ceza yazmada haklı mı haksız mı merak ettik
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yediğin eksozun sesini ve tipini merak ettim doğrusu, ben de tiger eksoz kullanıyorum ama bana ceza yazdıracak kadar gürültülü değil.

Mümkünse bir resim ve video atabilir misin? Polis ceza yazmada haklı mı haksız mı merak ettik
    slip on ise aşağıda katalizör kaldığından ses fazla yırtmıyor diye biliyorum sizin motorda. Cbr250 de olay farklı tüm mevzu egzozda olduğundan (10 kilo var sanırım.) tiger takınca efsane ses çıkıyor. denendi

Tabiki haksiz, motorun yanina bile gitmedi, calistirip gaz vermeyi arabalara yapiyordu gozumun onunde, egzoz tiger eski kisa tup, nasil hakli olabilirki bu egzoz benden baska kimseyi rahatsiz etmez eve geldikten sonra aksam yemeginde 500 metre ilerde evin yanindaki kavsakta arabalarin egzoz sesleri geliyordu evdekiler benle dalga gecti resmen
    Dns varsa resim;
    https://imgur.com/mZXmtyW

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

bakın böyle yapacaksınız;
    http://www.tumblrtemalari.com/wp-con...1wywo1_400.gif
    İNŞALLAH bir kazaya karışmazsınız allah korusunki karıştınız işte ozaman o 930 cok ararsınız .karsı tarafın aracında olan tüm masrafları sizin karşılamanız gerekecek. ben ödemem dersenızde onuda merak etmeyın sigorta şirketi icra yoluyla faiziyle alıyor.evet sigortalar coook yüksek kendı adıma 750 tl cıktı.ve yanlış bılmıyorusam uygulamadan kaçmanın cezasını bayagı arttırmışlardı.dıkkat ettımde motorunuz tvs apchı onlar sizi yaklamak istememiş hele bır motorlu uygulamaya denk gelın ve kaçın bir görelim.adamlar aksiyon yaşamak için bahane arıyor.helede terörün azdı bu zamanlarda bence kaçmanızı tavsiye etmem.( aklı başında yapılan egsoza lafım yok ama adam tiger takmış birde içindeki susturucuyu sökmüş mahallenın anasını aglatıyor hastası var yaşlısı var uykuda uyanıp o sesle çalınan bebeği var.) birazda kendinizi karşı tarafın yerine koyun.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İNŞALLAH bir kazaya karışmazsınız allah korusunki karıştınız işte ozaman o 930 cok ararsınız .karsı tarafın aracında olan tüm masrafları sizin karşılamanız gerekecek. ben ödemem dersenızde onuda merak etmeyın sigorta şirketi icra yoluyla faiziyle alıyor.evet sigortalar coook yüksek kendı adıma 750 tl cıktı.ve yanlış bılmıyorusam uygulamadan kaçmanın cezasını bayagı arttırmışlardı.dıkkat ettımde motorunuz tvs apchı onlar sizi yaklamak istememiş hele bır motorlu uygulamaya denk gelın ve kaçın bir görelim.adamlar aksiyon yaşamak için bahane arıyor.helede terörün azdı bu zamanlarda bence kaçmanızı tavsiye etmem.( aklı başında yapılan egsoza lafım yok ama adam tiger takmış birde içindeki susturucuyu sökmüş mahallenın anasını aglatıyor hastası var yaşlısı var uykuda uyanıp o sesle çalınan bebeği var.) birazda kendinizi karşı tarafın yerine koyun.
    adamlar cub motorun egzozunu delip 600rr edası ile gezinip ara gazı veriyorlar . Akşam yürüyüşe çıkıyorsun bunlarla karşılaşıyorsun.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Tabiki haksiz, motorun yanina bile gitmedi, calistirip gaz vermeyi arabalara yapiyordu gozumun onunde, egzoz tiger eski kisa tup, nasil hakli olabilirki bu egzoz benden baska kimseyi rahatsiz etmez eve geldikten sonra aksam yemeginde 500 metre ilerde evin yanindaki kavsakta arabalarin egzoz sesleri geliyordu evdekiler benle dalga gecti resmen
    Dns varsa resim;
    https://imgur.com/mZXmtyW
    Eğer haklı olduğuna inanıyorsan dava aç trafik mahkemesine, eksozun sesini ölçerler desibel metre ile.

Sence desibelmetre ile ölçüldüğünde eksozunun sesi yasal sınırlarda çıkar mı? Çıkacağına inanıyorsan aç davayı ödeme cezayı, gerçi davayı açmak için önce cezayı ödemen lazım sanırım
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Eğer haklı olduğuna inanıyorsan dava aç trafik mahkemesine, eksozun sesini ölçerler desibel metre ile.

Sence desibelmetre ile ölçüldüğünde eksozunun sesi yasal sınırlarda çıkar mı? Çıkacağına inanıyorsan aç davayı ödeme cezayı, gerçi davayı açmak için önce cezayı ödemen lazım sanırım
    Bizim ulkede db siniri mi var? Bilmiyorumda db siniri varsa bile neye gore bu 1000cc motorla 150cc motorun orj egzoz sesinin yuksekligi birbirinden cok ayri dunyada, evet cezaya itiraz etmeyi dusunuyorum bunu yaparsam birde cezayi yazan memura dava acarim ama ne yapsam bilmiyorum hic ugrasmasammi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Cezayı hangi maddeden kestiler?
    Onu bir yazarsan ne yapıp yapamayacağını tartışabiliriz.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Nerde bizim eleman ya egzozlu herkesi dovuyordu daha gelmemis herhalde :D
    sinan.erkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)