Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yol çizgisi değil kasis..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Orta şeritte 120km/h sürat ile rampa çıkıyorum viraja yattım viraj beklediğimden keskin olunca orta şeritteki konumumu korumak için biraz daha yatarak gaz vermem gerekiyordu, ben bunu yola güvenmediğim için yapmadım çünkü kamyoncuların bağıra bağıra çıktığı virajlı pis bir yol mazot yağ vs olabilir endişesi vardı.

Hızımı sabit tutarak kendimi merkezkaç savrulma kuvvetine bıraktım ve beni virajın dışına sağ şeride doğru sürüklemeye başladı. Sağ şeride geçecem artık yapacak bi şey yok. Çizgiye kadar geldim ve inşallah kaymaz derken zzztt.. diye çizgi üzerinden patinajla arka tekerim öyle bir kaydı ki bereket asfalta gelince tekrar tutundu.

Çizgilerin eni 10cm desek o hızda yatıkken arkanın 10 cm atması tependen aşağı kaynar sular dökülmesine sebep oluyor.
    Lastikler michelin pilot ama çizgilerimiz çizgi değil sanki kasis.

Kara yollarımız çizgiler hemen hemen silinmesin diye haddinden fazla kalın atıyor bu fosforlu boya tabakalarını.
    Bazen düz giderken bile hepimiz yaşamışızdır çizgilerin üzerinden geçerken sağa sola atmayı ve sarsıntıyı hissetmişizdir.

Her viraja dalışımda tırsmışımdır zaten o çizgilerden, olurda üzerinden geçmek durumunda kalıp tehlikeye girermiyim acaba diye oda oldu eksik kalmadı yani..
    kahveisteyen, Mertcan00 ve antilop_skul bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir de virajlarda ususi o çizgilerin sayısını arttırıyorlar. Beni de çok tedirgin eder kendileri Allah korusun tekeriniz düz bassın.
    ZümeR bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Geçmiş olsun. Sağ şerit virajın icindeki serittir, virajın içine yani sagami yattin yoksa sola yani virajın disinami yoneldin?
    ZümeR bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Her zaman donebileceginiz ve cizginizi bozmayacaginiz hizda ilerlemek dogru olan sey. Ustelik yola guvenmiyorken ve viraji dogru analiz edemiyorsaniz yuksek surat sadece facia getirir.

Gecnis olsun.
    ZümeR bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçerken seri şekilde gelen o tak tak tak sesi gıcık ediyo benide
    ZümeR bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende oldum olası korkmuşumdur o kabartılı çizgilerden, kaymasa bile motorun aşırı derecede dengesini bozabiliyor.
    Birde ona benzer yama yapılan asfalta yama açılmasın diye kenarlarına zift dökerler onlarda efsane güzel kayar. Çok geçmiş olsun daha dikkatli olmak lazım.

ZümeR bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sağ şerit virajın icindeki serittir, virajın içine yani sagami yattin yoksa sola yani virajın disinami yoneldin?
    Yol 3 şerit, viraj sola doğru, bende orta şeritten sola yatıp girdim.
    Çizgimi korumayı tercih etmedim ve kontrollü şekilde sağa doğru savrularak açılırken haliyle çizginin üzerinden geçerek en sağ şeride kayarak girdim.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta şeritte 120km/h sürat ile rampa çıkıyorum viraja yattım viraj beklediğimden keskin olunca orta şeritteki konumumu korumak için biraz daha yatarak gaz vermem gerekiyordu...
    Peki gazı sabit tutup arka frene hafifçe dokunsan viraja biraz daha kapanmana destek olmaz mıydı?

Bilenler buyursun : )
    ZümeR bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Yol 3 şerit, viraj sola doğru, bende orta şeritten sola yatıp girdim.
    Çizgimi korumayı tercih etmedim ve kontrollü şekilde sağa doğru savrularak açılırken haliyle çizginin üzerinden geçerek en sağ şeride kayarak girdim.
    Pardon, tüm virajlar sağa donermiscesine dusunmusum, sola dönen virajlarda olacağı aklıma gelmemis kahve içtikten sonra durumu kafamda doğru canlandirabildim özellikle yağmurdan hemen sonra çizgiler iyice tehlikeli oluyor.
    ZümeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Aslında motorumun huyunu biliyorum rampaları seviyor 60 ile giderken 6. viteste gazı açınca silindirler öyle bir vuruyor ki altımda toparlayıp alıp gidiyor, o anda aklıma gelmedi değil aslında biraz gazı kapayıp o torku arka tekerden alsaydım çizgi üzerinden patinaja düşmeden geçebilirdim.
    Ama yatış açımı bozmak istemedim o anda..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ybrnin orijinal lastikleriyle yağmurlu havadayken düz yolda patinaja düşüyordu o boyaların üstünde :D
    ZümeR bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    şeritler, asfalşttan 6 kat daha fazla kaygandır ( kulağı çınlasın, Tubiş adlı kullanıcı sık sık dikkat çekerdi bu konuya )
    ZümeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Neyse velhasılı sağ salim varacağım yere varıp 4 saat vakit geçirdim.
    Böyle bakir bir alan görmedim ben.
    Aynı suyun içinde balıklar, kurbağa, yengeç, belki yılan ve bir çok canlı yaşıyor ve eğilip oradan buz gibi su içebiliyorsunuz.
    Kuş böcek ve kurbağa sesleri yer torosların arasında bir yer ve bir dere..

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Forza 250
    Zaten yollarımız yol değil resmen tuval, kalınlığı 1 cm bulan çizgileri geçtim, yolun yüzeyinde "dikkat" kabartması, "50" hız kabartması, yaya geçidi desen onlar da 1 cm yüksekliğinde. Yemin ederim yol yüzeyindeki bu tamamen 4 teker dostu uyarı ve yönlendirme sistemi yüzünden normal virajlarda bile tırsıyorum. Şerit değiştirirken bile ömrümden ömür gidiyor, motor resmen sarsılıyor. İstanbul'da bu bahsettiğim tablo çok daha fena. 2 teker kullanıcısını düşünen her mecrada olduğu gibi burada da bulunmamakta.

ZümeR bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ya arkadaşlar hızı seven, hız yapan ve her türlü aradan dereden geçen birisi olarak sizi anlayamıyorum, eğer düz yoldaki yol çizgisini görüp tedbir alamıyorsanız cidden sürmeyin bu 2 tekerli aleti, dikkat kabartmasını görürsen gazı kes teker kaymasın, virajı bilmiyorsan hız azalt bunları bilmiyor musunuz gerçekten? Onca dert varken ülkemizin yollarında bunlar gerçekten problem değil.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar hızı seven, hız yapan ve her türlü aradan dereden geçen birisi olarak sizi anlayamıyorum, eğer düz yoldaki yol çizgisini görüp tedbir alamıyorsanız cidden sürmeyin bu 2 tekerli aleti, dikkat kabartmasını görürsen gazı kes teker kaymasın, virajı bilmiyorsan hız azalt bunları bilmiyor musunuz gerçekten? Onca dert varken ülkemizin yollarında bunlar gerçekten problem değil.
    Şehir içinde seni bir taksici sıkıstırsın ya da bir dolmuşçu, sen yerdeki çizgi ya da işareti görmeden can havliyle atıyor musun kendini gördüğün boş alana atmıyor musun ? Burada kimsenin motosiklet yeterliliğini bilmeden sallıyorsun hemen. Ayrıca motoru sürüp sürmeyeceğime de sen karar vermiyorsun değil mi ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde seni bir taksici sıkıstırsın ya da bir dolmuşçu, sen yerdeki çizgi ya da işareti görmeden can havliyle atıyor musun kendini gördüğün boş alana atmıyor musun ? Burada kimsenin motosiklet yeterliliğini bilmeden sallıyorsun hemen. Ayrıca motoru sürüp sürmeyeceğime de sen karar vermiyorsun değil mi ?
    Sıkıştırılacak alanda işin ne derim tekrar? Bunun okulu var eğitimi var gis akademiye gittik öğrettikleri en basit ders neede durulur nerede durulmazdı, senin ölme isteğine ben dur diyemem o yüzden binme diyemem ama buraya gelip yersiz bişeyden şikayet edilmesine laf edebilirim, bana kalırsa her santim yol çizgisi olsun şeridine sığmayan mallar için bi rehber olur en azından.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıştırılacak alanda işin ne derim tekrar? Bunun okulu var eğitimi var gis akademiye gittik öğrettikleri en basit ders neede durulur nerede durulmazdı, senin ölme isteğine ben dur diyemem o yüzden binme diyemem ama buraya gelip yersiz bişeyden şikayet edilmesine laf edebilirim, bana kalırsa her santim yol çizgisi olsun şeridine sığmayan mallar için bi rehber olur en azından.
    Bahsettiğin mecralardan ben de defalarca eğitim aldım. Neyse konuyu uzatmayacağım. Kendi fikrime göre ki bu benim fikim oluyor, yoldaki işaret ve çizgileri abartı ve tehlikeli buluyorum. Benim düşüncemin yerli ya da yersiz olacağına yine sen karar vermiyorsun. Benimle ya da düşüncesini beğenmediğin kişilerle polemik yaşamak istemiyorsan onların mesajlarını alıntılamazsın olur biter.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    21 yıldır motosiklet kullanırım yolun neresinden gidilir, nerede hızlı, nerede yavaş gidilir, neresi kayar, hoplar, zıplar, bunları akademilerde onun bunun tavsiye, telkiniyle değil;
    düşerek, kayarak, yaralanarak, masrafa girerek kısaca tecrübe ederek öğrendim.

Kayacağımı biliyordum zira o kadar yatış ve torklu bir şekilde tırmanırken tekerin çizgi üzerinde kaçırma olayını hesaplarıma dahil ettiğim için bunları halen yazabiliyorum.
    Ha o kayma ile panikleyip hızımı kesip frenaj yaptım mı hayır. Yatış açımı koruyarak virajı bitirdim ve doğruldum.
    Tecrübesiz birinin ilk yapacağı iş frenaj olacaktı ve ön frene basmasıyla motor yattığı açıyı bırakıp hızla doğrularak pilotu üzerinden atacaktı.

Demem o ki, bunu okuyan arkadaşlar yatıp kalktıkları yerlere dikkat etsinler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Neyse velhasılı sağ salim varacağım yere varıp 4 saat vakit geçirdim.
    Böyle bakir bir alan görmedim ben.
    Aynı suyun içinde balıklar, kurbağa, yengeç, belki yılan ve bir çok canlı yaşıyor ve eğilip oradan buz gibi su içebiliyorsunuz.
    Kuş böcek ve kurbağa sesleri yer torosların arasında bir yer ve bir dere..

http://s33.postimg.org/kbxovwmyn/screenshot_9.jpg
    http://s33.postimg.org/3pg4mtu0v/screenshot_10.jpg
    http://s33.postimg.org/f32ny14jj/screenshot_11.jpg
    http://s33.postimg.org/44refufy7/screenshot_12.jpg
    http://s33.postimg.org/6nd3gj1of/screenshot_13.jpg
    http://s33.postimg.org/jsslmmvjz/screenshot_14.jpg
    http://s33.postimg.org/amaazcqbj/screenshot_15.jpg
    http://s33.postimg.org/h1dx9rmf3/screenshot_16.jpg
    http://s33.postimg.org/i67zf58vz/screenshot_17.jpg
    usta bana buralar çok tanıdık geldi neresi burası
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)