Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim bir kusurum olursa affola

ilk defa motor kullanıcağım ilk olduğu için bir rehavetle yamaha r6 alıyordum sonra dedim ben napıyorum ilk defa kullanan adam bu motoru ne yapsın almadım başlangıç için 125-250 uygun diyorlar bende kawasakinin ninja 300 ünü beğendim tavsiye edermisiniz başlangıç için iyimidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    kendim için istemediğim bir şeyi başkasına tavisye etmem. eğer madiiimkanın varsa önce daha ucuz ve ufak birşeyle 3 4 ay ve 2500 3000 km geçir ki bence eğitim olmazsa bu bile az. sonra ninja 300 al. ben z250sli çok beğeniyorum. Acemilikte düşme kalkma olur kawasaki parçalarıda ucuz değil maaliyet açısından ucuz birşeyle öğrenmek daha iyi olur bence

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    evet muhtemelen bir iki düşer kalkarsın. maddi durumun iyi ise ninja 300 ile başla. ama değil ise arkadaşın da dediği gibi kawasaki fiyatları ucuz değil. şimdi gelip sana 125 al falan diyecekler bence sakın alma. ninja 300 iyidir. hem 1-2 sene sıkılmazsın

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    iyi bilirdik.
    Ali Bircan bunu beğendi.

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Sen bunlara bakma kardeşim az daha koy ybr300sl al bence.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bunlara bakma kardeşim az daha koy ybr300sl al bence.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Adam gibi yazmış soru sormuş birine dingil diyecek kadar basit insanlarsınız. Yardım etmeyeceksen yazma kardeşim insanlara ne diye hakaret ediyorsun. Yanlış biliyorsa da sen doğru bildiğini söyle ki farkına varsın illa burnunuzun havalarda olacak.
    likewhat bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Umarım forumu kızdırmak için fake açılan hesaplardan birisinizdir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ninja 300 çok seri bir makina dostum ben kısa süre kullandım inanamadım..

750 lik nc lerle kalkışda yakalayamassın o aleti..

sıfır tecrübe için riskli olur diyorum biraz daha uysal kullanıcı hatasını tolere edebilecek cbf 150 gibi motorlara bak..

hem düşer kalkarsın fazla karenaj masrafın olmaz,hemde tecrüben artıp sıkılırsan şak diyede satarsın..

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi yazmış soru sormuş birine dingil diyecek kadar basit insanlarsınız. Yardım etmeyeceksen yazma kardeşim insanlara ne diye hakaret ediyorsun. Yanlış biliyorsa da sen doğru bildiğini söyle ki farkına varsın illa burnunuzun havalarda olacak.
    Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim için istemediğim bir şeyi başkasına tavisye etmem. eğer madiiimkanın varsa önce daha ucuz ve ufak birşeyle 3 4 ay ve 2500 3000 km geçir ki bence eğitim olmazsa bu bile az. sonra ninja 300 al. ben z250sli çok beğeniyorum. Acemilikte düşme kalkma olur kawasaki parçalarıda ucuz değil maaliyet açısından ucuz birşeyle öğrenmek daha iyi olur bence

Tabiki eğitimini alıcam öyle alıp bisiklete biner gibi binmeyeceğim ninja 300 şekli şemali var hoşuma gittiği için başlamaya uygunmudur diye sormak istedim ama arkadaşlar saolsun hakaret konusunda baya bilgilerini aktardılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 300 çok seri bir makina dostum ben kısa süre kullandım inanamadım..

750 lik nc lerle kalkışda yakalayamassın o aleti..

sıfır tecrübe için riskli olur diyorum biraz daha uysal kullanıcı hatasını tolere edebilecek cbf 150 gibi motorlara bak..

hem düşer kalkarsın fazla karenaj masrafın olmaz,hemde tecrüben artıp sıkılırsan şak diyede satarsın..
    Anladım bilgi için teşekkürler

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sıfır al. Yeni başlayan biri olarak, başlangıç motoru olarak sıfır motosiklet al. Rodaj diye zaten basmayacaksın; o sana alışırken, sen de ona alışırsın.

Bütçesi, markası, modeli sana kalmış...

Ha, kawa alırsan, yeşil olsun

Güvenli sürüşler

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır al. Yeni başlayan biri olarak, başlangıç motoru olarak sıfır motosiklet al. Rodaj diye zaten basmayacaksın; o sana alışırken, sen de ona alışırsın.

Bütçesi, markası, modeli sana kalmış...

Ha, kawa alırsan, yeşil olsun

Güvenli sürüşler
    Bilgi için teşekkürler siyahını beğenmiştim ama yeşilide güzel duruyor

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sonra bi gülme geliyo...
    Eski_kasa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alma fazla güçlü ve parçası pahalı.pişman olursun max250 cc bak.illaki düşürüceksin belkide ufak kazan olucak.keşşke dememek için uzak dur.en az 5000 km tecrübe yap ninja için.

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbulda honda vtr250( maltepe sahibinden.com) alana ders verebilirim.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Pro54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ilk defa motor kullanıcağım ilk olduğu için bir rehavetle yamaha r6 alıyordum sonra dedim ben napıyorum ilk defa kullanan adam bu motoru ne yapsın almadım başlangıç için 125-250 uygun diyorlar bende kawasakinin ninja 300 ünü beğendim tavsiye edermisiniz başlangıç için iyimidir ?
    Her şeyin iki cevabı vardır:

1- Gerçek olan
    2- Kulağa hoş gelen

Sizin sorunuz için kendi sorunuz içerisinde verdiğiniz cevap kulağa hoş gelendir. Ninja 300 çok güzel mir motodur özellikle de yeşilini tercih edebilirsiniz.

Gerçek olan ise: Ninja 300 çok iyidir de başlangıç ve ilk defa öğrenecek olan için kesinlikle önermem. Bence sakin ve uysal bir makine ile başla zira ilk dönemde çok sayıda hata mutlaka olacak hem masraf hemde yaşamın için doğrusunu söylemek gerekirse ninja 300 kesinlikle başlamak için uygun değildir.

Seçmek size kalmış...

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    ehliyet varmı yok mu bilmiyorum onu pas geçip tavsiyemi verip gidiyorum motordan anlamadığın için sıfır bitane mesela drift çin malı parçası ucuz ve bol acemilik döneminde bi sorun yaşasan bile uygun bi şekilde halledersin maddi bi 20+30 bin km devir ondan sonra birazda 250cc takıl sonra bak keyfine şakası olmaz bu işin ferrari kullanan biri şahin kullanabilir ama tek tecrübesi 125 cc olan birine kimse hayabusa vermez yandan yandan sakin sakin devam et tadını cıkar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Kawasaki ve yamahanın 250 300 cc motorlarından uzak dur .Canın değerli değilse bile en azından paran değerli olsun.z250 sl(nınja300 parçaları daha pahalı) ön diski 1000 tl ön maşa 3500 lira civarı sağ krenaj 700 tl herhangi bir sinyali koptuğunda 180 bilmem kaç tl. Kazada göstergeye birşey olursa bin bilmem kaç yüz milyar tl.Orjinal egzos parasına tiger akrapoviç falan alıyosun.Gidona hasar verirsen o konuya girmiyorum bile.Ulan 250 300 cclik bir makinenin koltuğu bile swiss otel koltuklarından pahalı olurmu. Canınızı boşverdiniz hadi bizde boşverdik harbi ölün kimsenin umrunda olmazsınız biraz üzülürüz(ondada genelimiz bizimde başımıza gelebileceği için üzülür korkuyla karışık bir üzülmedir bu)iki tanziye mesajı yazar geçeriz.Birdaha eski konular karıştırılmadıkça doğru düzgün aklımıza bile gelmezsiniz. O yüzden biz canınızı boşvermişken siz yeni başlayanlar paranızı malınızı boş vermeyinki bizde size tanziye yazıp sonrada unutmak zorunda kalmayalım. Bence 250 300 cc ile başlanırmı başlanır. Ben şahsen canın kıymetli değilse paranda çoksa tavsiye ederim.Ölümden öte köy yok ecel geldiyse 250 300 500 1000 fark etmez ecelden kaçamazsın gelir seni bulur. Ama ölmez sakat kalırsan bu ecel değil kader olur.Seçimler yapabileceğin yön çizebileceğin bir kaderde aptallığın daniskası olur.Tedbir almadım ama takdiri Allah dan bekledim olur. Önce tedbir sonra takdir kaderde doğru yol böyle olur neysa lan parça fiyatlarına bağladım sinirim atarlandı sakinlemek için dine sığınıyom ne istiyosanız onu alın paşa gönlünüz bilir.İlk motorumda 125 alacakken danıştım 250 cc almaya karar verdiğimde alayımmi almayımmi diye konu açıp sormadım bile.Gelecek tepkiler herzaman belliydi.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ve yamahanın 250 300 cc motorlarından uzak dur .Canın değerli değilse bile en azından paran değerli olsun.z250 sl(nınja300 parçaları daha pahalı) ön diski 1000 tl ön maşa 3500 lira civarı sağ krenaj 700 tl herhangi bir sinyali koptuğunda 180 bilmem kaç tl. Kazada göstergeye birşey olursa bin bilmem kaç yüz milyar tl.Orjinal egzos parasına tiger akrapoviç falan alıyosun.Gidona hasar verirsen o konuya girmiyorum bile.Ulan 250 300 cclik bir makinenin koltuğu bile swiss otel koltuklarından pahalı olurmu. Canınızı boşverdiniz hadi bizde boşverdik harbi ölün kimsenin umrunda olmazsınız biraz üzülürüz(ondada genelimiz bizimde başımıza gelebileceği için üzülür korkuyla karışık bir üzülmedir bu)iki tanziye mesajı yazar geçeriz.Birdaha eski konular karıştırılmadıkça doğru düzgün aklımıza bile gelmezsiniz. O yüzden biz canınızı boşvermişken siz yeni başlayanlar paranızı malınızı boş vermeyinki bizde size tanziye yazıp sonrada unutmak zorunda kalmayalım. Bence 250 300 cc ile başlanırmı başlanır. Ben şahsen canın kıymetli değilse paranda çoksa tavsiye ederim.Ölümden öte köy yok ecel geldiyse 250 300 500 1000 fark etmez ecelden kaçamazsın gelir seni bulur. Ama ölmez sakat kalırsan bu ecel değil kader olur.Seçimler yapabileceğin yön çizebileceğin bir kaderde aptallığın daniskası olur.Tedbir almadım ama takdiri Allah dan bekledim olur. Önce tedbir sonra takdir kaderde doğru yol böyle olur neysa lan parça fiyatlarına bağladım sinirim atarlandı sakinlemek için dine sığınıyom ne istiyosanız onu alın paşa gönlünüz bilir.İlk motorumda 125 alacakken danıştım 250 cc almaya karar verdiğimde alayımmi almayımmi diye konu açıp sormadım bile.Gelecek tepkiler herzaman belliydi.
    Bilmeyen birine düzgün cevap vermek zor geliyor millete hakaretlerle dolu saçma sapan cevap veriyolar adam gibi al veya alma dersin şu sebebten dolayı yeni başlayana uymaz dersin ne biçim forum burası motorcular hepsimi egoist olue sanki kendileri profesyonel olarak ana karnından çıkıp motor sürmeye başladılar

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Yüksek cc ile başlıyor , trol konu açıyor , acaba önceden açıldımı diye araştırmıyor ...

DALIN !!!...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)