Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet kulübü kurmak için ne gerekli

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle merhaba.
    şuan sadece üzerimizde yelekler var rütbe vs. sistemimiz var oturmuş bir hiyerarşimiz var iki ilde bu şekildeyiz(arka yamalarımız yok)
    peki biz yarın öbürgün gelipte biz MC'ye dönüşücez dediğimiz zaman sırasıyla yapmamız gerekenler neler?
    neleri yaptıktan sonra biz motor kulübü oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

orada MC yazmışım ama sırasıyla MK veya MC için neler gerekli olduğunu belirtirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1. Fiyakalı, afilli , sensasyonel, isim/kısaltma gerisini bilgili forumdaşlar yanıtlasın

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı nomadic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba.
    şuan sadece üzerimizde yelekler var rütbe vs. sistemimiz var oturmuş bir hiyerarşimiz var iki ilde bu şekildeyiz(arka yamalarımız yok)
    peki biz yarın öbürgün gelipte biz MC'ye dönüşücez dediğimiz zaman sırasıyla yapmamız gerekenler neler?
    neleri yaptıktan sonra biz motor kulübü oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

orada MC yazmışım ama sırasıyla MK veya MC için neler gerekli olduğunu belirtirseniz sevinirim
    Böyle bir soruyu hala sormakta iseniz bir kulüp olmaya hazır değilsinizdir. "MC'ye dönüşmek" gibi bir şey olmaz. Riders' Club olarak devam etmenizi öneririm.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Mk ne mc ne ola ki?
    Mengu16 ve zaferce bunu beğendiler.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mk ne mc ne ola ki?
    MK ezik, kötü, uyduruk, hem de kötü türkçe olarak 'motosiklet kulübü' oluyor. MC ise, her yanından Amerika akan, hem de kutsal dil ingilizce olan 'motorcycle club' oluyor. kısacası ezikler MK, asiller MC.
    mustafa_325 ve yürekçe bunu beğendiler.

Alıntı erkan3420 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MK ezik, kötü, uyduruk, hem de kötü türkçe olarak 'motosiklet kulübü' oluyor. MC ise, her yanından Amerika akan, hem de kutsal dil ingilizce olan 'motorcycle club' oluyor. kısacası ezikler MK, asiller MC.
    türkçe olunca ezik, ingilizce olunca havalı benim anladığım bu

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Türkiyede yaşayıp ingilizceyi kullanmanın daha karizmatik olduğunu düşünüyorsan, emperyalizm damarlarına kadar işlemiştir. Bu tipler özentiliğin dibine vurmuştur. Motosiklet grupları amerikada icat edildi diye, bu keyfi amerikanvarileştirmek niye. Tamamiyle kafa yapısı ile alakalı. Bu arada motocycle dır o motorcyle değil
    djserdar58 ve baltaaa bunu beğendiler.

Vecihi.H - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şişkince bir ego.

ek bilgi almak için açtım konuyu.
    bilginiz yoksa boş yapıp konuyu doldurmayın adam gibi bir şey sorduk şurda o kadar cevap içinde işe yarar bi bilgi yok.ya dalga geçenler yada MC MK tanımlayanlar.Başlığa bir kez daha bakmanızı öneririm

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle sons of anarchy'nin tüm sezonlarını bitirmeniz lazım. mc
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Dernek kurma konusuna faydası yok da, motocycle kelimesine açıklık getirmek adına:

"Motocycle" kelimesi ilk başlarda, 1890'larda, dört tekerli ve bir at vb. tarafından çekilmek yerine "kendi kendine gidebilen" araçlar için, yani bildiğimiz otomobil anlamında ilk kez kullanılmaya başlanmış, ama halk arasında çok tutmamış, 1900'lerde yerini automobile/otomobil kelimesine bırakmış.

İlgili wiki link: https://en.wikipedia.org/wiki/Motocycle.

Schmuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İngilizce kelime kullananlara bu kadar ters olmanızı anlamıyorum. Duyar kasma çabası olarak görüyorum. Bırakın insanlar nasıl yaşamak istiyorlarsa öyle yaşasın. Absürt durmadığı sürece sıkıntı yok bence. (Bkz motorcycle kulüp, motosiket club.) Sonucta hepimiz msn nicklerimizi only god can judge me yazmış insanlarız.
    P.s.(ozellikle ps yazdim.) Ben hic msn nickimi oyle yapmadim diyenler çıkacaktır. Baştan soyluyorum esprili bir mesajdır, genellemedir, bütün genellemeler gibi bu da yanlıştır.
    Edit: genel olarak forumlarda belli bir puntodan büyük yazmanin -okumayı zorlaştıracak kadar- capslock açık yazmanın yasak olmasi gerekmiyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)