Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumdan Gelen Ses Yamaha Yzf R6 2012 - Video -

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    https://www.youtube.com/watch?v=a0lPwFLm88o video burda bir konu daha vardı açtıgım ama cok karışık ve anlatamadım ses bu bu ses şuan dahada arttı sertleşti üst kapagın kapagına içinde o dönen adını hatırlamadıgım şey degdigini degmesinin sebebide o kapagın contasından kaynaklı oldugunu düşünüyoruz çünkü içinde 10 saniye kadar calıstırdık o yeni sesiyle iz bırakmış içinde üst kısımda belli bölümlerde ama tam emin olamadım ben tahminleriniz varmıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence subap kafasına göre takılıyor gibi bir ses geliyor ama egzantrik zinciri falan da olabilir, yorum yapmak zor. Herhangi bir mil de yamulmuş olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence subap kafasına göre takılıyor gibi bir ses geliyor ama egzantrik zinciri falan da olabilir, yorum yapmak zor. Herhangi bir mil de yamulmuş olabilir.
    bende başta egzantrik diye düşündüm ama daha sonra bu üst kapak üst kapagını sök tak yapıp bu videodan sonra tekrar calsıtırınca ses feci bir derecede arttı ve bu olayın başında bu kapakta bir conta var bu contanın yanı dışa dogru cıktıgı için yag kaçırdı sonrasında bu conta işlevini göremedigi için yaklastı o üst kapakta dönen parçaya o plastik ona degiyor diye düşünüyoruz çünkü o sesten sonra açıp baktık üst kısımlara sürtmüş izleri var motorun calısmasında birşey yok yani bu videoda gözüküyor birşey sürtüyor o da o diye düşünüyoruz

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yamaha sahabısısn demek Yamahanın eline düştün : yetkili servise götür daha beter etmeden

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha sahabısısn demek Yamahanın eline düştün : yetkili servise götür daha beter etmeden
    Valla en istemedigim yer ankaradaki yamaha servisine gitmek bu pazarteside olmazsa zaten öyle yapıcam gibi görünüyor yada bu şaşmaz sanayinin orda bir racing motorcu tamircisi var efe motor du galiba arkadaşım oraya gidiyor oraya götürücem

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Avans sandımda o çıtırtı sesini sonra duydum 1 garip valla

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ses 'e bakılırsa eksantrık zıncıri bakla koparmış olabilir,

Yinede sen çalıştırma ve hatta motoru gezdirmede,

Eger zıncır ise ve koparsa,
    subapları egersın masraın 3 katı artar,

En Kısa zamanda bir ustaya baktır,,,

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses 'e bakılırsa eksantrık zıncıri bakla koparmış olabilir,

Yinede sen çalıştırma ve hatta motoru gezdirmede,

Eger zıncır ise ve koparsa,
    subapları egersın masraın 3 katı artar,

En Kısa zamanda bir ustaya baktır,,,
    olay şu bu ses degişti şimdi tak tak tak diye ses geliyor tüm moralim alt üst oldu valla napıyım servisemi götürüyüm bilemedim

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Ankara da ki Yamaha servisi Baydar sa hala aman aman uzak dur. Yarışlara motor hazırlayan ve yarış motoru dilinden anlayan Endo Motor - Önder Usta senin problemini çözer.

Mekanik çözümden önce makineyi bilgisayara bağlarsan Zaten hata kodu alıp sorun tespiti yapabiliyorsun

Şu an gelen ses ve senin tanımlamaların üst kapak contasından yağ sızdırmadan felan bahsetmişsin. Motora hararet yaptırıp contayı yaktın mı ?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    gergi arızası olabilir mi eksantrik

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da ki Yamaha servisi Baydar sa hala aman aman uzak dur. Yarışlara motor
    hazırlayan ve yarış motoru dilinden anlayan Endo Motor - Önder Usta senin problemini çözer.

Mekanik çözümden önce makineyi bilgisayara bağlarsan Zaten hata kodu alıp sorun tespiti yapabiliyorsun

Şu an gelen ses ve senin tanımlamaların üst kapak contasından yağ sızdırmadan felan bahsetmişsin. Motora hararet yaptırıp contayı yaktın mı ?
    Malesef hala baydar bende ondan gitmek istemiyorum conta saglam sadece yerinden cıkmıştı sıvı conta sürüp geri taktık ama sıvı conta tam kurumadıgından kapak cok az daha yaklastı içerde dönen millere şimdi üst kapagın demirine cok az bir şekilde sürtüyoe ama dehşet ses cıkarıyor , zaten herşey bu contanın dışa dogru cıkması ve yag kaçırmasından sonra geldi bende o dışarı cıkan conta kapagın dönen mile yaklaşmasını sagladıgını o sesinde sürtme sesi ki zaten motorun calısmadında hiçbirşey yok düşünüyoruz zaten degsigini içinde demirin kapagının köşelerinde minik minik sürtme izleri var , bu kadar mili metrik yapmasalar olmazdı yani zaten o conta nasıl dışarı cıktı onuda anlamadım

Piston düşmeden tamirciye git hocam

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    İtici sesi gibi geldi bana

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Valla bizim burda bir tamirci vardı oraya götürdüm açtı taktı iyice sıçtı motorujn agzına ses iyice arttı bende napıyım toplattırdım aldım motorumu ordan şuan gerçek başka bir ustaya verdim geldi yükledi motoru motor piston yakalamış dedi açıp bakmak lazım dedi götürdü

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    geçmiş olsun her an 3-4 bin tl lik olabilirsiniz kendinizi hazırlayın..

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun her an 3-4 bin tl lik olabilirsiniz kendinizi hazırlayın..
    Deme usta o kadar olurmu masrafı ya

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı spxwOw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deme usta o kadar olurmu masrafı ya
    neden mahalle ustaları yerine yamaha ya götürmüyosunuz acaba

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden mahalle ustaları yerine yamaha ya götürmüyosunuz acaba
    zamanında r25 imde sürekli baydara giderdim ama cıkma parça takıp 0 parası alma konusunda üstlerine yok tabi fiyatı şişirmeleride cabası baydar yerine düzgün bir yamaha servis olsa hiç ugrasırmıyım

Motosikleti
    gt250r
    Conta kaydı ve üst kapak yaklaştigi için sürtüyor diyorsun,peki neden yeni conta takip denemeden ustaya verdin ki şimdi piston şurayı yalamiş,zincir burayi öpmüş demeleri an meselesi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)