Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

5 bin liraya bu ekipmanlar iyi midir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba arkadaşlar. Geçen gün koruma ekipmanları ile ilgili bir konu açmıştım. Çok fazla pahalı ve eksiklerin var diye tepkiler aldım. ekipman için 5 bin lira sınırım var demiştim ve 5 bin liraya yeni ekipmanlar topladım. Sizce bunlar olur mu ? Eğer bu sefer onay alırsam yarın almaya gideceğim. Eklemek veya düzeltmek istediğiniz bir şey var mı ?
    Teşekkürler.
    Eski konum (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/164776-sectigim-motosiklet-ve-ekipmanlar-akillica-mi.html)

Fiyat bilgileri
    Eldiven 380 lira
    Mont 1700 lira
    Kask 1900 lira
    Pantolon 490 lira
    Ayakkabı 500 lira

Ekipmanlar bunlar

tiawern ve NeVerQuaKe bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Dainese nin o ayakkabısı pek koruyucu değil. 500tlne yazık edersin.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sende benim gibi icon'cısın. O kasktan bende almayı düşünüyorum, sen al,kullan, incele de bende alayım.

Hocam ayakkabı'nın bilek koruması olmalı o fiyata bilek ve kaval kemigi koruması olan botlara bakabilirsin.
    Zenith bunu beğendi.
    Kara yollarında değil,senin kollarında ölmek istiyorum.

Alıntı 58daging adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ayakkabı'nın bilek koruması olmalı o fiyata bilek ve kaval kemigi koruması olan botlara bakabilirsin.
    Hocam yeni bot bakmaya başladım. Teşekkürler

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Alıntı Zenith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar. Geçen gün koruma ekipmanları ile ilgili bir konu açmıştım. Çok fazla pahalı ve eksiklerin var diye tepkiler aldım. ekipman için 5 bin lira sınırım var demiştim ve 5 bin liraya yeni ekipmanlar topladım. Sizce bunlar olur mu ? Eğer bu sefer onay alırsam yarın almaya gideceğim. Eklemek veya düzeltmek istediğiniz bir şey var mı ?
    Teşekkürler.
    Eski konum (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/164776-sectigim-motosiklet-ve-ekipmanlar-akillica-mi.html)

Fiyat bilgileri
    Eldiven 380 lira
    Mont 1700 lira
    Kask 1900 lira
    Pantolon 490 lira
    Ayakkabı 500 lira

Ekipmanlar bunlar
    http://i.hizliresim.com/1djppb.jpg
    http://i.hizliresim.com/WYWXoE.jpg
    http://i.hizliresim.com/jnzqAg.jpg
    http://i.hizliresim.com/qB9AyV.jpg
    http://i.hizliresim.com/0Db0pV.jpg
    Icon'un kaskları görüntü olarak çok iyi olsa da onun yerine daha iyi koruma sağlayan Bell M5X modelini tavsiye ederim. Aralarında çok az bir fiyat farkı var. O ayakkabı yerine de düzgün topuk, bilek ve burun koruması olan motosiklet botu almalısın.

Edit : Bell M5X renk seçenekleri hoşuna gitmediyse Shark Race-R Pro modeline de bakabilirsin. Kıyafetlerinle de renk uyumu açısından.
    Zenith bunu beğendi.

Alıntı motokeyfo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icon'un kaskları görüntü olarak çok iyi olsa da onun yerine daha iyi koruma sağlayan Bell M5X modelini tavsiye ederim. Aralarında çok az bir fiyat farkı var. O ayakkabı yerine de düzgün topuk, bilek ve burun koruması olan motosiklet botu almalısın.
    Teşekkürler hocam araştırıyorum

Henüz motosikletinizi almadı iseniz ekipmanları bence araştırın fiyat takibi yapın indirimde gördüğünüzü sipariş verin.Imkaniniz ve zamanınız varsa yurtdışından alışveriş imkani sağlayan sitelere bakın.Aynı bütçe ile daha iyilerini alabilecekken acele edip yanlış kararlar vermeyin.
    Kara yollarında değil,senin kollarında ölmek istiyorum.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı motokeyfo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Edit : Bell M5X renk seçenekleri hoşuna gitmediyse Shark Race-R Pro modeline de bakabilirsin. Kıyafetlerinle de renk uyumu açısından.
    Icon airframe ghost xs kullanıyorum, benim kafa ecnebilerin intermediate oval dediği şekil, çok isyememe rağmen shark ın small bedeni büyük, xs bedeni ise küçük geldi ve shark defterini kapamama neden oldu. Bu nedenle denemeden kesinlikle kask almayın. Bell kaskların bazı modellerinde chin pad olmuyor ki bu yüksek süratte ciddi ses problemi yaratıyor. eklemek istedim.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Bence gereksiz derecede pahalı! Hani çok paran vardır eyvallah ama hiç gerek yok.
    Git kardeşim revit'in yazlık montunu al, zaten giymek dahi istemeyeceksin yazın bari textil giy.
    Kask olarak Marushin rs999 al. Birde Tech9 al altına. Bot olarakta 300 liraya daha kaliteli botlar var onlara bak.
    En fazla 2500 liraya bu iş tamam. Hiç gerek yok 5 bin liraya. Söylediğim ekipmanlar seninkileri döver bu arada.

Söylediğim gibi zenginsen eğer, sorma git al zaten.
    Mengu16 ve tr100a bunu beğendiler.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icon airframe ghost xs kullanıyorum, benim kafa ecnebilerin intermediate oval dediği şekil, çok isyememe rağmen shark ın small bedeni büyük, xs bedeni ise küçük geldi ve shark defterini kapamama neden oldu. Bu nedenle denemeden kesinlikle kask almayın. Bell kaskların bazı modellerinde chin pad olmuyor ki bu yüksek süratte ciddi ses problemi yaratıyor. eklemek istedim.
    Kafa yapısı da tabii ki çok önemli. Ben sadece arkadaşın verdiği fiyatlara göre alternatif öneride bulundum. Ben de X-Lite 802R Mamba modelini kullanıyorum ama X-lite'dan önce Shoei NXR serisini almak istemiştim fakat kask kalıbı kafama uymadı sizin gibi. Yanlardan tam oturmasına rağmen alın pad'inde boşluk kalıyordu.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kask konusunda fikrim yok, fakat elidven,ayakkabı ve pantolon yeterli değil.

1- Bilek korumalı bir eldiven
    2- Kaval kemiği,topuk,burun korumalı bot
    3- Sürtünmeye karşı dayanıklı, kalça ve diz+kaval korumalı pantolon.

Fiyat skalasına yorum yapmıyorum, ayrıca tek bir markadan set yapmak her zaman daha akılcıdır, aldığın ceket, başka markanın pantolonu ile bağlanmaz, o yüzden tek bir marka avantaj sağlar.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motosiklet.net forumunda artık başlıkdan anlıyorum konuların içeriğini ve kayıt tarihini.Süper güçlerim olduğuna inanmaya başladım bu forum sayesinde .3000 var 250 cc 500 var fifi gibi pipi ehe
    Mengu16 ve Eski_kasa bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende benim gibi icon'cısın. O kasktan bende almayı düşünüyorum, sen al,kullan, incele de bende alayım.
    r25 kullanacak adama agv yakışır başgan; bi bak derim. bi de 46 numaralı bi mont da aldınmı tadından yenmez.
    MazhaRR bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    O dainese ayakkabinin erkegi de mi varmis.. ben syni modelin pembelisini kullaniyorum, evet yarim bot kaval korumaz ama sole solim yaz kış giyindim cok rahat bot bide her kiyafetin altindan guzel duruyor gunluk duruyor ve usutmuyor... ben severek 1 yildir kullaniyorum he bu arada asla su gecirmiyor yazlik denmesine ragmen... bsgciklarinin rengini de deistiriyorum farkli farkli duruyor yalniz leventin dedigi gibi markada cok dagilma en fazla 2 marka oda bazen bulamıyorsun ayni markada istedigini...

İcon kasklari ben onermiyorum özellikle gittim denedim 1900 tl olan carbonsa al yoksa evet kirmizi siyah hos durmuş fakat bana sorarsan siyah kask al herseye uysun motor rengine uyar ve ceket renginede veya yazlik yada kışlık montunun rengi farklida olsa hiç sorun yasamazsin...

Herkes koruma yönünden bakmis haklılar ama estetikte var yapcak bisi yok..

Motosikleti
    Şu an yok..
    Üstüne biraz daha koyup ybr alınabilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seni tebrik ediyorum kardeşim, motor almadan canının değerini bilip önce ekipmanı düzmeye başlamışsın, güzel şeyler bunlar.
    fakat ben hiç birinin o paraları haketmediğini düşünüyorum, fakat malum ülkemizde ki fiyat politikaları....
    Ertugyigit bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    icon'a o kadar para verilirmi tartışılır.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    1 yıldır icon airframe ghost carbon kullanıyorum.Bugüne kadar bi sıkıntım olmadı buğu çizilme ses vs. Kaskı gönül rahatlığıyla alabilirdiniz dot sertifikasi olan kendini kanıtlamış bi kask ama mont konusunda icon önermeyeceğim.Tavsiyem birtane tekstil iclikli sizi kışında usutmucek hafif estiğinde icligi cikartilabilecek bi mont alın yaninada dainese yazlik mont alın air flux cehennem sıcaklarında anca o giyilir :D Eldiveni uzun bilekleri saran bir şey almanızı tavsiye ederim.Mont olarak şunları tavsiye edebilirim benimde 1 senedir kullandigim montlar.

http://www.motosella.com/U684,48,alpinestars-gunner-wp-mont-siyah-tekstil-montlar-alpinestars.htm

http://www.mototas.com.tr/dainese-air-flux-d1-tex-ceket-pmu604
    sonalp bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 kullanacak adama agv yakışır başgan; bi bak derim. bi de 46 numaralı bi mont da aldınmı tadından yenmez.
    Motorun rengi belli değil, belli olunca kaskın markasıda belli olucak, ya agv,ya icon ya da shoei ama 46 bana olmaz başgan onun bana göre rengi yok.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)