Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yag tahliye civatasinin pulu

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    yorumlara bakayim dedim yine basit bir sey icin kavga cikmis birbirini elestirmeler asagilamalar vs. motorumun 6 kere yagini degistirdim hic te o pulu degistirmedim. o pul zaten bosta civataya oyle siki siki gecen bir parca degil(ybr 125). sizdirmazlik bir parca degil. onun gorevi civatayi sikarken civatanin motor blogundaki yerini siyirmasin diye benim tahminim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlara bakayim dedim yine basit bir sey icin kavga cikmis birbirini elestirmeler asagilamalar vs. motorumun 6 kere yagini degistirdim hic te o pulu degistirmedim. o pul zaten bosta civataya oyle siki siki gecen bir parca degil(ybr 125). sizdirmazlik bir parca degil. onun gorevi civatayi sikarken civatanin motor blogundaki yerini siyirmasin diye benim tahminim.
    Ikiside onun gorevi aslinda.. Degistirin yani ondan sonra karteldeki civata yeri siyirir yeni kartel almak zorunda kalirsiniz

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Algi problemin var galiba, daha öncede aynı şekilde değişim yaptim sorun olmadı şuan son yağ değişiminden 2000kusur km sonra böyle birşey oldu ve pul dikkatimi çekmedi diyorum.Sen neyin beceriksizliginden bahsediyosun? 10 mesajindan 9 u konularla alakasiz gereksiz,boş konuşma forumu olsa bu kadar geyik anca yaparsın.Bir mod cikip demiyor ki burasi canı sıkılanı eğlendirme forumu değil diye sende haklisin sosyal faaliyet edinmişsin bunu kendine.
    Cücük kadar pul yüzünden oldu demek? Vaovv.. Bence bir an önce servisten isteyin pulunuzu. 2-3 aya anca gelir.

Ayrıca nasıl yazdığım senin işin değil. Sen puluna bak boşver bunları.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cücük kadar pul yüzünden oldu demek? Vaovv.. Bence bir an önce servisten isteyin pulunuzu. 2-3 aya anca gelir.

Ayrıca nasıl yazdığım senin işin değil. Sen puluna bak boşver bunları.
    Cücük kadar pul dediğin,bahsedilene göre ayni zamanda conta görevi yapmakta.Basınçtan ötürü sizdirma durumu söz konusu olabilir ki öylede, farzedelim çok biliyorsun(tahliye tapasindan yağ sızdırıyor ve pul yok diyorum,algilayamadigin icin tekrar ettim)sence cücük kadar puldan değilde radyatörden mi yada lastik,jant? Belkide gidondur he,servis kelimesi ağzimdan cikmadi yanliş algilayip yanlış yorumluyosun,bak yukarda da yaziyor herhangi bir civatacida bulunur diye.Sana bol troller.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Peki bu pulu hırdavatçıdan ne diyerek isticez aliminyum mu pirinç mi. Kerameti 25-50 krş luk pul için internette 5-9 tl arasında fiyat istiyolar

6 yıl aynı pulu kullandım ölümüne sıkmadığın sürece pula bişey olmaz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu pulu hırdavatçıdan ne diyerek isticez aliminyum mu pirinç mi. Kerameti 25-50 krş luk pul için internette 5-9 tl arasında fiyat istiyolar
    Aluminyum veya bakır pul kullanabilirsiniz. Kaybetmediyseniz veya anormal deformasyon yoksa her seferinde değiştirmeye gerek yok.
    ...

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıl aynı pulu kullandım ölümüne sıkmadığın sürece pula bişey olmaz
    kenarda fazladan 2 pul bulundurmaktan zarar gelmez düşüncesindeyim usta

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Karter tapasını doğru torkla sıkarsanız bu pulu değiştirmek zorunda kalmazsınız. Abanır aşırı sıkarsanız bir iki yağ değişiminde yenilemek zorunda kalırsınız, zira yağ damlatır. Aynı şey tüm contalar (ve conta vazifesi gören elemanlar) için geçerlidir. Dikkatli bir gözle bakarsanız, ustalık, ustanın vidaları somunları sıkışında kendini belli eder zaten. Konuya hakim olmayan kişi iyi tutsun, yerinden oynamasın diye abandıkça abanır.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motorumun bakım kayıtlarını tutarım, saydım 12 kere değişmişim daha bir kere değişmedim bir kere de orayı yağlı görmedim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatli bir gözle bakarsanız, ustalık, ustanın vidaları somunları sıkışında kendini belli eder zaten.
    Ya da "usta" olmasak bile servis kitapçığında yazan tork değerine göre sıkarız, ve sorun yaşamayız.

Açıkçası "elinin ölçüsü"ne güvenen ustadan ziyade bir tork anahtarı edinip doğru düzgün kullanan ustaya daha çok güvenirim... Servis kitapçıklarında motosikletlerin üzerindeki her vida ve contanın tork değeri yazıyor. Eli iyi bile olsa kullanmamanın özrü yok. Ne diye para veriyoruz adama o zaman?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)