Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sınav tamam,şimdi hangi motor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Arkadaslar cok sukur sınavı bugun atlattık,cıdden zor geldı acemı oldugum ıcın dıyecegım fakat,2 tane eleman geldı bırı honda afrıca twın ıle dıgerıde honda CRF 250 ıle ama kursun motoru ıle sınavda kaldılar hatta twın ıle gelen 8 cızerken yatırdı motoru,neyse..

su an hala kararsızlıgım sınıf secmede scooter yada vıteslı , scooter olursa adayım sym symphony 125 (hala gıdıp,gorup,ustune bınmedım sıgarsam ok )

dıger adayım vıteslı hero glamour 4 vıtes..

ıs ve ev arası gunluk total 6 km kullanacagım,vıtes gozumu korkutmadı degıl ve scooterın bagaj avantajıda var sızce neyı ve neden tercıh etmeyelıyım?tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Birine scooter mi vitesli mi demek,sormak saçma geliyor bana. Senin sürüş zevkine hangisi daha çok hitap ediyorsa, ona yönelmelisin bence..

Forumda konular var.Özellikle okuman gereken kısım, bi bak derim .Lucas Admin üşenmemiş,bizler için yazmış

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/62826-vitesli-alma-scooter-al-niye.html

Üyelerden konular:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/162990-scooter-mi-daha-masrafli-yoksa-vitesli-mi.html

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/146498-scooter-ve-vitesli-motor-hakkindaki-sorum.html

Kazasız belasız şimdiden
    stevejones bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Birine scooter mi vitesli mi demek,sormak saçma geliyor bana. Senin sürüş zevkine hangisi daha çok hitap ediyorsa, ona yönelmelisin bence..

Forumda konular var.Özellikle okuman gereken kısım, bi bak derim .Lucas Admin üşenmemiş,bizler için yazmış

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/62826-vitesli-alma-scooter-al-niye.html

Üyelerden konular:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/162990-scooter-mi-daha-masrafli-yoksa-vitesli-mi.html

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/146498-scooter-ve-vitesli-motor-hakkindaki-sorum.html

Kazasız belasız şimdiden
    Oncelıkle tesekkur ederım cevap ıcın okuyacagım lınklerıde,scooterı surmedegım ıcın sanırım surus zevkı kıyaslaması yapamıyorum suan kı durumumda,acıkcası benzın sarfıyatı benım ıcın son krıter ıkısı arasında daha cok yakan 5 lıra fazla yakar,ama hero servısı tam arka caddemde mınıkte olsa avantaj goruyorum bunu ve 5 yıl garantıyı,symphony ıse fıddle gıbı degıl tamamen ıthal ama vıtes olmayınca daha zor degıl bır tık daha kolaydır dusuncesıne sahıbım.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelıkle tesekkur ederım cevap ıcın okuyacagım lınklerıde,scooterı surmedegım ıcın sanırım surus zevkı kıyaslaması yapamıyorum suan kı durumumda,acıkcası benzın sarfıyatı benım ıcın son krıter ıkısı arasında daha cok yakan 5 lıra fazla yakar,ama hero servısı tam arka caddemde mınıkte olsa avantaj goruyorum bunu ve 5 yıl garantıyı,symphony ıse fıddle gıbı degıl tamamen ıthal ama vıtes olmayınca daha zor degıl bır tık daha kolaydır dusuncesıne sahıbım.
    Aktif bir araç sürücüsü değilim ama otomatik araba kullanmam,kullanamam mesela.Vitesli olacak, daha zevk alıyorum. Hiç scooter sürmedim,bir kere bir arkadaşın scooteri deneyeyim dedim,beceremedim ben. Senin zevk,tercih,beklentilerine göre şekillenecek kesinlikle. Zaten scooter süren arkadaşlar da yorum yapar, kesinlikle scoooter, çünkü... der, sende oturtursun kafanda bence..

Hatta ilk başlayacağım zaman scooter ile öğren,alış, vitesliye sonra geç dediler istemedim. Scooterın bagaj avantajı da var ne yapayım falan demişsin ama , bagaj avantajı var diye vitesli motordan vazgeçen sürücüler de var, vazgeçmeyenlerde.. Tamamen , senle ilgili bir olay.. Bende muzdaribim,ama yan çantalar , topcase ile hallettim o sorunu , süremeyeceğim yer yok. Sırt çantası da kullanıyorum.. Dediğim gibi ,senin zevk tercihine göre şekillenir.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi scotterlaro bilmiyorum ama normal küçük scooter bana hiç güven vermedi trafikte 300km yapıp sattım. Hani avrupanın küçük sakin şehir yollarına idealler ama bizim gibi araç sürerken birbirinin üstüne çıktıgı türkiye de scooter pek güven vermiyor. Sandalyede oturur gibi bir karış lastigin üstünde rahat edemedim. Bu benim görüşüm kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    6 km tam scooter mesafesi.benimde ilk motorum sym symhpony 125 idi.3000km sürdüm sattım pulsara geçtim şimdide.otomatikten vitesliye pek zorlanmadım aslında.200 kmde mantığını çözdüm 400e 500e geldiğinde artık hangi viteste olduğumu bile biliyordum.önemli olan trafik o zaten scooter sayesinde cepteydi.senin terciğin bence insanlar özellikle motorcular scooter diyince uzak dur diyorlar ama lastik çapı 16' o yüzden güven veriyor.tavsiye ederim sym le ilgili sorucağın soru varsa cevaplarım.

Motosikleti
    -
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 km tam scooter mesafesi.benimde ilk motorum sym symhpony 125 idi.3000km sürdüm sattım pulsara geçtim şimdide.otomatikten vitesliye pek zorlanmadım aslında.200 kmde mantığını çözdüm 400e 500e geldiğinde artık hangi viteste olduğumu bile biliyordum.önemli olan trafik o zaten scooter sayesinde cepteydi.senin terciğin bence insanlar özellikle motorcular scooter diyince uzak dur diyorlar ama lastik çapı 16' o yüzden güven veriyor.tavsiye ederim sym le ilgili sorucağın soru varsa cevaplarım.
    Tesekkurler,sonrakı asama nasıl olsa vıteslı olacak dıyorum fakat zıncırdı ruhsat dısk kılıdı falan bır yere parf ettıgımde scooter daha avantajlı ama oda kolay dıyenler oldugu gıbı dengesız dıyenlerde var,symphony nıspeten daha ıyı konusulan bır motor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla denge konusunda sıkıntı yok 2 elimide bırakıyorum dümdüz gidiyordu makina.korkutmuyor lastikler büyük.vespa 250gts kullandım deli gibi gidiyor ama 13' olması anında belli etti kendini.yüksek hızda hiç güven vermiyordu tırstım.2 kişi binersen arkadaki kız değil erkekse yani 65 70 kilo üstündeyse biraz sıkıntı oluyor çünkü tüm ağırlık arkada ön taraf fazla hafifliyor.kullanım kolaylığı açık ara scooter tabiki.şu an pulsara disk kilidini geçtim ancak bez konuyor.ama alıştım ekimden beri artık aramaz oldum.ama alışveriş olayını unutucaksın imkansız oluyor motorla.anca arka çanta alıcaksın onuda ben nefret ediyorum.yani afrika twin multistrada falan olmadıkça çirkin geliyor bana

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke africa twinli kursun motorunu yatırdığı sıra barkın orda olsaydı.. (gülüşü kulaklarınızda çınladı mı)

Motosikleti
    -
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke africa twinli kursun motorunu yatırdığı sıra barkın orda olsaydı.. (gülüşü kulaklarınızda çınladı mı)
    31.38 den sonrakı gulusler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

fıkır ve onerılerızı beklıyorum arkadaslar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)