Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gözlük kullanan biri için kask ve gözlük tavsiyesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Mt raceline kullanıyorum. Gözlükle kazada yaptım sıkıntı yok. Nasıl taktıysam o şekilde duruyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kapalı kasklarda gözlük işi ne yazık ki işkence. Rahatlık açısından çene açılır kasklar en iyi alternatif.
    Ha ille de kapalı kask kullanacağım diyorsan ince saplı ve eğilip bükülebilen gözlüklerden kullanmanı tavsiye ederim

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    Merhaba

Bende gözlük kullanıyorum. Aynı zamanda lens te kullanıyorum. Kask alırken nolan n86 nın bazı modellerinde gözlük için ayrı bir boşluk vardı. Ben sırf intercom yeri olmadığı için almadım o modellere bakabilirsin. Mağazada denedim kalın gözlük çerçevem olmasına rağmen rahat etmiştim.

Kask için lens takmak biraz kulağı tersten göstermek gibi. Kaskın içinde gözlük takabilirsiniz ki her gün takıyorum. Güvenlik bakımından da teorik açıdan çok bir şey farketmez. Kaskın içindeki gözlüğü parçalayacak bir basınç sözkonusu olursa zaten gözlükten evvel endişelenmeniz gereken daha büyük sıkıntılar olacaktır.
    Yukarda zaten gözlük için kanallı kasklardan bahseden olmuş. O da olmasa oluyor aslında ama gözlüklerin sapına bir baskı olursa kulağınızın arkasında bir süre sonra ağrı hissediyorsunuz.

Ha siz lens istiyorsanız alın ama sırf kask için değmez.
    dental_land bunu beğendi.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bende kullaniyorum gozluk yillardir sorun yasamiyorum once kaski takiyorum full face sonra cami aciyorum gozlugu takiyorum rahatta oluyor sorun yok.

Motosikleti
    R25
    Nolan n86 kullaniyorum alirken gozluk kullandiginizi soyleyin yan taraflarinda iki adet sunger koymuslar.gozluk kullananlar onlari cikarinca rahat giriyor.
    fullface kullanacaksan her halukarda ipk once gozlugu cikarip kaski takip sonra tekrardan gozlugu takacaksin.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gözlük takma aparatı olan kasklar var tercih edebilirsiniz.

Bu videoda bir modeli tanıtılıyor. Umarım işinize yarar.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Benim gözlük yüksekliği uzun eni incecik titanyum. Rahat oluyor. Mt-Blade SV kask

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)