Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Snappy X Sürekli Yanan Kısa Far

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Merhabalar.Pazartesi günü sıfır aldığım Snappy'de kısa far sürekli yanıyor.Sadece ön far yanıyor arka lamba yanmıyor. Bu normal mi ? Diğer Snappy'lerde görmüyorum acaba yeni mi çıkardılar ? Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Normaldir. Çoğu motorda standart olan bir özellik.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    far acma kapama dugmesi yoksa normaldir. ama stop lambasinin da yanmasi lazim o iste bir terslik var. aksam oldugu zaman nasil yakilacak o ?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka stop farı da ön far gibi kısa uzun var aslında. kısa normalde yanan. frene basındaca uzun yanıyor gibi düşün...
    eğer fren basınca yanıyor. normalde yanmıyorsa stop farı patlamıştır. değiştir.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far acma kapama dugmesi yoksa normaldir. ama stop lambasinin da yanmasi lazim o iste bir terslik var. aksam oldugu zaman nasil yakilacak o ?
    Hocam far anahtarı var.3 kademeli. Kapalı,parklar ve kısa olarak.Ancak benim sorunum şu far anahtarı kapalıyken yani farların kapalı olması gerekirken arka far kapalı ama ön kısa far açık oluyor.Parka aldığımda arka stop açılıyor ve ön ledler açılıyor.3. konumdayken 2. kademeyle aynı oluyor.Yani 3. kademe bir işe yaramıyor 2. kademeyle aynı.Kusura bakmayın karışık oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka stop farı da ön far gibi kısa uzun var aslında. kısa normalde yanan. frene basındaca uzun yanıyor gibi düşün...
    eğer fren basınca yanıyor. normalde yanmıyorsa stop farı patlamıştır. değiştir.
    Hocam arkada sorun yok.Sorun ön kısa farın sürekli yanması.3 kademeli far anahtarı var.2. kademede arka lamba devreye sorunsuz giriyor arka tarafta herşey normal.Ancak ön tarafta farı son kademeye yani kısa farın yanması gereken kademeye alınca bir değişiklik olmuyor çünkü far zaten sürekli yanıyor.Bu normal mi diye öğrenmek istedim.Teşekkürler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    En azından far anahtarı koymuşlar. Işıkların yanmasını zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Bajaj motorlarda o da yok.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dediğim gibi. açık park ve kapalı olarak 3 kademe varken. kapalıda yanıyorsa demek ki anahtarda sıkıntı var. yani evet bir problem var ama sorun yaratır mı bilemedim şimdi bence çok ders etme. zaten kapalıda kalmasın. hep açık kalsın farlar.
    yolunuz da farınız da açık olsun

Motosikleti
    Café Racer
    Bildiğim kadarıyla AB standartları gereği görünürlüğü artırmak amacıyla yapılmış zorunlu bir uygulama. 2016 model tüm motosikletler de durum bu şekilde.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi. açık park ve kapalı olarak 3 kademe varken. kapalıda yanıyorsa demek ki anahtarda sıkıntı var. yani evet bir problem var ama sorun yaratır mı bilemedim şimdi bence çok ders etme. zaten kapalıda kalmasın. hep açık kalsın farlar.
    yolunuz da farınız da açık olsun
    Çok teşekkür ederim sizinde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla AB standartları gereği görünürlüğü artırmak amacıyla yapılmış zorunlu bir uygulama. 2016 model tüm motosikletler de durum bu şekilde.
    Anladım hocam sıkıntı yok o zaman teşekkür ederim.
    *Heka bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Motorun snappy mi yoksa basic x mi? Snappylerde 3 kademe far anahtarı var:kapalı,park (led) birde normal bulunur bunların far anahtarı çabuk bozuluyor başıma geldi ve üç kademe far anahtarı zor bulunuyor serviste bile yok ben internetten aldım eğer sen ikinci el aldıysan eski sahibi iki kademe far anahtarı takmıştır iki kademe takınca far sönmüyor,başıma geldi ondan biliyorum. Yani normalde snapilerde far kapatılabiliyor

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun snappy mi yoksa basic x mi? Snappylerde 3 kademe far anahtarı var:kapalı,park (led) birde normal bulunur bunların far anahtarı çabuk bozuluyor başıma geldi ve üç kademe far anahtarı zor bulunuyor serviste bile yok ben internetten aldım eğer sen ikinci el aldıysan eski sahibi iki kademe far anahtarı takmıştır iki kademe takınca far sönmüyor,başıma geldi ondan biliyorum. Yani normalde snapilerde far kapatılabiliyor
    Motorum Snappy X. Motoru 9 Mayıs Pzt sıfır aldım aldigimdan beri durum bu şekilde.Far anahtarinda sıkıntı olduğunu sanmıyorum.HEKA adlı arkadaşın dediği mantıklı geldi.Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
    *Heka bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Alakasi yok arkadasim bizzat ben kullabiyirum snappy senin dedigin gibi bise ile karsilasmadim senin anahtar bozuk eger bozuk degilse iki kademelidir snappy orjinalindeki buton 3 kademe 1 kapali 2 park 3 far

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Mondial Snappy X Almayı düşünen arkadaşlar 2016 nın 6. Ayında bayisinden sıfır olarak almış olduğum motoru model yükseltmek için satıyorum . Her km de bakımı yaptırılmıştır ve garantisi devam etmektedir .
    Sahibinden İlan Linki : Çok Acil ! Mondial SFC Snappy
    İlan No: 463667772
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63667772/detay
    Pazarlık payı vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)