Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arka Teker Kaydığında Debriyaj Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

avici
    dara ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    High side durumunda kurtarmış olanlar ile ilgili videoya rastladım youtube'da:
    Efsane High-Side Kurtarışları: https://www.youtube.com/watch?v=n3olIoEh2G4.

Bildiğin, boğayı boynuzlarından tutar gibi yapışmışlar motora Bravo!

- - -

Düşüş için tekrardan geçmiş olsun Avcı. Bununla ilgili yorumumu konuyla ilgili açmış olduğun sayfada yapmıştım. Özetle: 21. saniyede, minibüsün önüne kırdığını gördüğün ve karşıdan da araba geldiği için solundan kontra ile geçemeyeceğini anladığın anda kaldırıma doğru sürüp durmayı denemeliydin. Düşmenin sebebi ise arabayla karşı karşıya kaldığında sağa kırarak sağa dönmek için hızının yüksek olması. Yine de düşmekle doğru yapmışsın; arabaya girmektense. Büyük geçmiş olsun.
    Aslında bunlar kurtarma değil baya bildiğin şansa kurtulmuş olanlar.

High side dan kurtulmanın bir taktiği yokki , şans yanındaysa o an bu şekilde kurtuluyorsun. Adamlar resmen üstünden uçuyor geri biniyor nasıl bir reflekstir o ayrı tabi ben olsam çoktan gidonu bırakmıştım. Bu arada çoğu insan düşme anında hala motoru tutmaya çalışır ki bu çok yanlıştır ve sonuçları daha ağır olabilir. Düşeceğinizi anladığınızda yada düşme anında motordan ayrılın...

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    DENEME BİLE. Hayatının son anlarını yaşayabilirsin. Arka teker kaymaya başladığı anda gazı sabit tutup motoru dikleştirmeye bak gazı kapatma ya da frene basma. Highside sebebi arka tekerin kaydıktan sonra yere bir anda tutunup dengeyi bozmasıdır. Debriyaja basarsan arka teker tutunacak yine.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)