Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza sonrası zarar tazminleri - sigorta içerir -

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçenlerde motor ile kaza yaptım,
    sigortadan karşı taraf %100 kusurlu bulundu,
    şimdi servis tamir bilgilerini sigortaya göndermiş cevap bekliyorlar.
    karşı tarafın kaskosu ve sigortası var.

bu süre zarfında ben motorsuz kaldım ve epey hırpalandım.
    biraz araştırmış olmama rağmen netleştiremediğim bir iki husus var:

1- aracımın değer kaybına ilişkin tespiti ve zarar tazminini nasıl yaptırabilirim ?
    2- araçsız kaldığım süre içerisinde uğradığım ulaşım masraflarını nasıl alabilirim ?
    3- aracı yaptırmak yerine zararı direk nakit olarak alabilir miyim ? (misal orijinal parça ücreti alıp yerine eskisini tamir ettirip takmak gibi. burada soru işareti kalmasın; araçta zarar gören parça orijinaldir, kırılmış grenajdır, amacım bir şekilde araç tamirini ucuza getirip aracı muadillerinin altında hızlı şekilde elden çıkarmak.)

her türlü fikir yürütmeye açıktır.

şimdi onlar düşünsün.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    1-karşı taraf sigortasından karşılayabilirsin.. Aracın modeli, geçmiş kazası, km.si önemlidir. Sigorta tahkim komisyonuna başvuru daha hızlı çözüm yoludur. İnternet sitesinden gerekli bilgiyi temin edebilirsin.
    2-araçsız kaldığın süre için ikame araç bedelini karşı taraftan alabilirsin ancak. Aracın yattığı gün kadar hesaplama yapılıyor diye biliyorum.
    3-bu sorunun cevabı sıkıntılı tam bilemeyeceğim. Ama pek mümkün görünmüyor.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde motor ile kaza yaptım,
    sigortadan karşı taraf %100 kusurlu bulundu,
    şimdi servis tamir bilgilerini sigortaya göndermiş cevap bekliyorlar.
    karşı tarafın kaskosu ve sigortası var.

bu süre zarfında ben motorsuz kaldım ve epey hırpalandım.
    biraz araştırmış olmama rağmen netleştiremediğim bir iki husus var:

1- aracımın değer kaybına ilişkin tespiti ve zarar tazminini nasıl yaptırabilirim ?
    2- araçsız kaldığım süre içerisinde uğradığım ulaşım masraflarını nasıl alabilirim ?
    3- aracı yaptırmak yerine zararı direk nakit olarak alabilir miyim ? (misal orijinal parça ücreti alıp yerine eskisini tamir ettirip takmak gibi. burada soru işareti kalmasın; araçta zarar gören parça orijinaldir, kırılmış grenajdır, amacım bir şekilde araç tamirini ucuza getirip aracı muadillerinin altında hızlı şekilde elden çıkarmak.)

her türlü fikir yürütmeye açıktır.

şimdi onlar düşünsün.
    aracınızın değer kaybı ( burada gerçekten uğraştım ama bir sonuca varamadım,karşı tarafın sadece sigortası var idi.)
    öncelikli olarak aracın kaza yapmadan yakın tarihte yakın çekilmiş resimleri isteniyor ama emin olun bir sonuç çıkmıyor kabul edilmilyor genelde
    yinede şansınızı deneyin (avukatlık bir durumdur)

2) cevabını malesef bilmiyorum

3) ben yetkili servis te yaptırdım lakin satış servis değildi. Sigorta yahut kasko aracın değişmesi gereken parçalarının fiyatını sizin banka hesabınıza NAKİT yatırır. ve sizde aracınızı yaptırdığınız yere fiyatını ödersiniz. süreç böyle işler.

lakin parçaların kodları ve resimleriyle beraber sigorta/kasko şirketine götürmeniz gerekiyor. Ve tabi parçaların değişim aşamasındaki halindeki resimler ve final halinin resim+videosu ve eksper kontrolu sonrası hesabınıza yatacaktır

Parçalar önce sizin cebinizden yapılacak ardından ücret yatıralacaktır.

parayı önden verip vermemek sizin pazarlığınıza kalmış birşey.

yaptırdıktan sonra parçarları söküp satabilirsiniz de.

Lakin pek etik birşey olmayacaktır

iyi forumlar umarım başınıza tekrardan böyle bir musubet gelmez
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    1 -internette sigorta bilgi merkezinde gerekli bilgileri bulabilirisiniz
    2 -trafik hasalarında size araç temin edilmez ancak ve ancak kaskonuz varsa olabilir. bu nedenlede hak iddia edemezsiniz ( ancak kaza anından sonra mecburi şekilde bir otobüs taksi veya hotel masrafınız olmuş ise buda karara bağlı olarak ödenir veya ödenmez)
    3 -götürü usülü servis ile eksper anlaşır ve size nakit olarak ödeme çıkartılabilir ancak orjinal parçadan önce muadili kullanılacaktır.

geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yani diyelim araç 50 bin lira geldi adam vurdu bize araç yapıldı ama değeri düştü 30 a bunu sigorta yada karşı taraf ödemiyor mu ?
    20 bin lira bize mi girmiş oluyor bedavadan ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani diyelim araç 50 bin lira geldi adam vurdu bize araç yapıldı ama değeri düştü 30 a bunu sigorta yada karşı taraf ödemiyor mu ?
    20 bin lira bize mi girmiş oluyor bedavadan ?
    Hiç bir araçta yarı yarıya fiyat düştüğünü görmedim duymadımda kazalıysa kaydı kuydu varsa kaza hali resmi değişen parça faturası ve yetkili servis kayıtları satılacak kişiyi yeterince tatmin eder misal 50 bin tl aracın kazada tanponu değişti ön motor kaportası düzeltildi 3 4 bin tl masraf edildi satarkende 2 3 bin deyer kaybı meselesi velhasıl kazanızda böyle birşeydir daha beterse pert çıkardı diye düşündüm araçlarda km re artar deyer düşer yıl geçer deyer düşer kaza yaparsın deyer düşer en son hurdalığı boylar geçmiş olsun
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)