Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte farkedilmek ve ekipman tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Günaydın forum,
    Ekipmanlarımı hazırlayıp motoru öyle almayı planlıyorum(R25).Fakat motorum Mat gri olacağı için hangi renkleri tercih etsem karar veremedim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bırde ekipman konusunda çok kararsızım sadece kaska karar verebildim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Kask için AGV K-5 Siyah Mat düşünüyorum,geri kalan ekipmanada 1.500 max 2bin tl ayırabilirim.Söyle bir liste yaptım;
    -Eldiven
    -Mont
    -Dizlik
    -Sırtlık
    -Pantolon
    -Bot
    İlk alınacaktan son alınacağa göre sıraladım, bot ve pantolon şimdilik almasamda olur,ilerleyen zamanlarda oradan buradan kesip ayarlarım diye düşünüyorum.
    Yardımcı olursanız çok makbule geçer😊😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Önce motoru kapının önüne hele bir koy sonra bakarsın..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce motoru kapının önüne hele bir koy sonra bakarsın..
    öneri vermekten sıkılan User mesajı :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hus Te 250 İ - Tri Th 900 C - Duc Pa 1299 S
    Alıntı ziyayagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın forum,
    Ekipmanlarımı hazırlayıp motoru öyle almayı planlıyorum(R25).Fakat motorum Mat gri olacağı için hangi renkleri tercih etsem karar veremedim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bırde ekipman konusunda çok kararsızım sadece kaska karar verebildim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Kask için AGV K-5 Siyah Mat düşünüyorum,geri kalan ekipmanada 1.500 max 2bin tl ayırabilirim.Söyle bir liste yaptım;
    -Eldiven
    -Mont
    -Dizlik
    -Sırtlık
    -Pantolon
    -Bot
    İlk alınacaktan son alınacağa göre sıraladım, bot ve pantolon şimdilik almasamda olur,ilerleyen zamanlarda oradan buradan kesip ayarlarım diye düşünüyorum.
    Yardımcı olursanız çok makbule geçer����
    Günaydın dostum, ben yorum yapan arkadaşa katılmıyorum motoru kapıya çek sonra al gibisinden bir mantık yok bence ama tabi demek istediği motosikleti kesin alacaksan ekipman al gibiyse doğrudur boşuna masraf yapmamış olursun, çünkü bazen ekipmanı alıyorlar sonra motosikleti alırken sorunlar oluyor vb üzücü oluyor sonuç.
    AGV K5 güzel bir kask çok üst düzey sayılmaz ama 250cc için yeterli ve iyi bir tercihtir, lakin AGV kalıp olarak bazı kafa yapılarına uygun olmadığı için e-ticaret yöntemi yerine gidip deneyerek almanı önermekteyim. Aynı zaman da eğer yeterli tecrüben yoksa rc250 veya rc200 de r25 den daha iyi bir tercih olabilir çünkü daha iyi huylu ve donanım olarak daha güvenliler. Ekipman alarak motosiklet kullandığın için sana teşekkür ediyorum güzel bir örneksin ama Allah göstermesin de olası bir kaza anında sonra alırım dediğin pantolon ve bot da büyük bir önem taşımakta, o yüzden nakit alacaksan toplu şekilde pazarlık ile alarak ekipmanını tam olarak almanı tavsiye ederim ve boyunluk alma şansın varsa onu da alman güzel olur çünkü tam kapalı kasklar da evet kafana veya kafa tasına bir sorun olmasa da boyundan kaynaklı ciddi yaralanmalar oluşabiliyor. Yinede son karar sana aittir lakin motosiklet kullanıcısı olarak sağlıklı ve kalıcı olman adına bunları belirtmek durumundayım lütfen yanlış anlama, şimdiden hayırlı olmasını dilerim senin adına.
    Pisman bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ekipmanının rengini vs önemli değil korna yeterli örnek korna kullanımı (arkadaş forumdan diye biliyorum )

Motosikleti
    Me Te Doquz
    "Sakla samanı gelir zamanı"
    Ata sözündeki mecazı herkes anlar değil mi ?
    Kısaca kimse saman saklamaz.

Motor camiasında "önce ekipman" derken millet gerçek anlamda algılıyor bunu.
    İçerideki mecazı alacaksın sen,
    gerçek anlamını değil.

Motorla acil bir yere mi gidecesin "Önce ekipman"..
    Motora mı bineceksin "Önce ekipman"..
    Abi 2 dk. şuraya varıp geleceğim "Önce ekipman"..

Ortada motor yok adam ekipman düzüyor. Sonrada dünya hali bir aksaklık çıkıyor. Motor alamıyor alıyor içine sinmiyor yada baskı vs. satmak durumunda kalıyor.
    Ardından elindeki ekipmanları benim gibileri de ölü fiyatına satın alıyor.

Dereyi görmeden paçaları sıvamayın..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hus Te 250 İ - Tri Th 900 C - Duc Pa 1299 S

gerçek anlamını değil.

Ortada motor yok adam ekipman düzüyor. Sonrada dünya hali bir aksaklık çıkıyor. Motor alamıyor alıyor içine sinmiyor yada baskı vs. satmak durumunda kalıyor.

"tabi demek istediği motosikleti kesin alacaksan ekipman al gibiyse doğrudur boşuna masraf yapmamış olursun, çünkü bazen ekipmanı alıyorlar sonra motosikleti alırken sorunlar oluyor vb üzücü oluyor sonuç."

Bende burada zaten arkadaşımıza atomu nasıl parçalayacağını anlatmışım sende haklısın tabi Mr. Konfüçyus

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R

gerçek anlamını değil.

Milleti uyandırma be usta dur bi pantolon arıyorum böyle once ekıpman alıp sonra vazgecen bırınden almayı dusunuyodum ölücülük bi hobidir
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler yorumlarınız için sağ olun,zaten almayı kararlastirdigim icin böyle bi konu açtım hani ortada birsey yokken almak saçmalık zaten.hem en azından ne alacağımi kararlastirip ona göre bütçe ayarlamayı planlıyorum.Eylul gibi motoruma sahip olmayı planlıyorum,o zamana kadar yavaş yavaş alıp motoru aldığımda tam takım hazır olmak istiyorum asıl amacım bu yani.Söylede yapabilirim ne alacağıma kararlaştırıp parasını ona gore hazırlarım motor alma arifesinde de hepsini toplu alırım böylesi daha mantıklı sanırım.

Trafikte fark edilme konusuna kafam takılıyor o konuda ne düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kör noktalarda dolanırsan, üzerinde projektör ile gezsen bile görünmezsin.
    Benim tüm ekipman kapkara hatta mat kara.

Ben fosforlu giydim herkes beni farkedecek diye bir şey yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Anladım hocam sağ olun,benimde aklımda olan siyah gri mat kıyafetler bu soru aklımı kurcalıyordu belli bir cevap aldım sayılır 😊

Peki ekipman olarak ne önerirsiniz,siz ne kullanıyorsunuz?

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ziyayagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam sağ olun,benimde aklımda olan siyah gri mat kıyafetler bu soru aklımı kurcalıyordu belli bir cevap aldım sayılır ��

Peki ekipman olarak ne önerirsiniz,siz ne kullanıyorsunuz?
    Şuraya bir bak istersen, fikir edinirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/156890-napolyon-ekipman-ekipman-ekipman-demis.html

Naçizane tavsiyem, önce ekipmanı al, sonra motoru. Çünkü elinde örneğin 5.000 TL para vardır. 4.000 motora, 1.000 ekipmana ayırmışsındır. 4.500 liralık bir motor rast gelir, alırsın. Bu sefer ekipmana kalır 500. Bundan kaçınmanı tavsiye ederim.

Kaskı sarı, beyaz gibi fark edilecek renkte alman çok önemli.
    pea bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Forza 250
    Koyu renkli ekipman görünürlüğünü minimuma indirir. Bu işte en iyi renk motorlu polislerde gördüğümüz neon sarı renkler sonra ise beyazdır. Seni anlıyorum tabi siyah karizma duruyor ancak zaten bizi görmeyi reddeden 4 teker kullanıcılarını daha da zorlamaya gerek yok. Beyaz ya da neon sarı ağırlıklı ekipman ya da montunun üzerine reflektif yelek düşünebilirsin.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hiç olmamasındansa en azından bir kaskın bile olması hiç yoktan iyidir; ama yapmış olduğun ekipman alım sırasını önem sırası diye düşünme.

Set olarak alınacaklar diye düşün.

Yoksa bir bakmışsın, sona bıraktığın bot kalmış gitmiş, hala alınacaklar listende duruyor...

Bahsettiğin gibi, parayı biriktirip, hepsini birden alman daha iyi gibi olur.

Arada, ucuz ekipman denk getiririm diyorsan, o başka , kaçırma al geç...

astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Konu başlığına uygun olarak ,aşağıda ki başlığa bakabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/159716-trafikte-gorunmek-ya-da-gorunmemek-iste-tum-mesele-bu.html

Bu başlık içinde bahsedilen kaynak kitap linki;
    http://www.trafik.gov.tr/SiteAssets/Yayinlar/Kitaplar/Helmets_kitap.pdf

Ben de kendi adıma motosikletimin ve kıyafetlerimin siyah ağırlıklı olmasına rağmen kaskımı neon sarı aldım,
    en azından daha fazla görülebilmek adına tercihimi tam takım tarz görünme adına değil de trafikte daha fazla
    görülebilme adına kullandım.

Yine bu forumda yada başka bir yerde de olabilir siyah kaskın fark edilme mesafesi 90, beyaz kaskın 200,,sarı kaskın 400 mt
    olduğunu okumuştum.Linkini bulursam paylaşırım.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Benim için pek farketmiyor 300-500 mt. zaten kimse göremiyor beni çevre yolunda.
    Uzunlar sürekli açık ama araçlar beni ancak onları geçince farkediyor.
    Şehir içi zaten seni görse de görmese de yol hakkı 4 tekerin ona göre kullan.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    [QUOTE=ZümeR;3910125]"Sakla samanı gelir zamanı"

Saman çok da güzel saklanır ot az oldugunda balya fiyatları uçuşa geçer delide para yapar..

Ayrıca adam heveslenmiş titiz adam belli güzel olsun istiyor işi düzgün yapmak niyetinde ne zararı var ki iş yapmayan memur gibi bugün git yarın
    gel dememin mantığı nedir?
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Ben trafikte farkedilmek için motorumun arkasına lazer sis taktım, yine arka tarafına piyasada ferrari stop diye geçen bir led lamba taktım, tavsiye etmiyorum ama ön tarafında da yeşil çakar lambalar var, üç farklı modda yanıyor, polis acil moduna alıyorum, bayağı farkediliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben trafikte farkedilmek için motorumun arkasına lazer sis taktım, yine arka tarafına piyasada ferrari stop diye geçen bir led lamba taktım, tavsiye etmiyorum ama ön tarafında da yeşil çakar lambalar var, üç farklı modda yanıyor, polis acil moduna alıyorum, bayağı farkediliyor.
    Benimde aklımda çakar fikri geçiyor da cezası yok mu onun emin olamadım? Arka içinde flaşör düşünüyorum.
    Kask içinde K-5 in sarı siyah kaskı var,arka siyah ön sarı o da hoşuma gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

O güzel yorumlarınızı benden mahrum etmeyin lütfen 😀

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    o yanıp sönen çakarlar, stoplar falan yasak. polis fark ederse ümmüğünüzü sıkar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)