Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcuya yapılan terorist muamelesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Selam arkadaşlar

Dün bir kaza geçirdim u dönüşü yapılamması gereken yerde u dönüşü yapan bir aracın bana çarpması sonucu bende yolda park halinde bulunan bir bmw ye çarptım kusur bende değildi fakat polisin ve çarptığım bmw nin sahibi bana maganda muamelesi yapması çok gıcığıma gitti herkes orda suçlu benmişim gibi bir tavır takındı. Buraya içimi dökmek istedim :
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kel kör bir kamera al kaskına tak..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Motorcu olarak böyle bir pozisyonda 3-0 yeniksin zaten. Toplumun maalesef motorcuya karşı bir önyargısı var. Dikkat et görgü tanıklarına göre hiçbir kazada motor yavaş değildir
    Mengu16, weirdo1 ve VESPERA bunu beğendiler.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görgü tanıklarının öyle söylemesi çok normal çünkü trafikte bu işin magandası o kadar insan var ki bütün herkesin kafasında kötü bir algı oluşuyor bu tipler yüzünden hemen şöyle söyliyim bazen arabamla trafikte giderken aynadan görüyorum motorcuyu geliyor ama nasıl geliş ölümüne resmen kural yok insanlık yok hayvan gibi aynı ona yol vermemek için elimden ne geliyorsa yapıyorum şahsen ama bazen görüyorum ya adam o kadar efendi gidiyorki belli yani bilinçli bu adam bu işin eğğitimini almış bu işi biliyor gidişinden belli yani o arkadaşa da rahat yol alabilmesi için elimden ne geliyorsa yapıyorum ki güvenli bir şekilde geçsin gitsin diye trafikte bu magandalar olduğu sürece toplumdaki motorsikletlilere bakış açısı hiç değişmeyecektir bu böyle biline
    OğuzÖztürk, mehmetenis ve burakcvck bunu beğendiler.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    Trafik te terbiyesi ile motosiklet kullanan arkadaşlarımı tenzih ederim.fakat biz de sut ten çıkmış ak kasik değiliz.sıkıntılı durumlar için de kamera şart.
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu olarak böyle bir pozisyonda 3-0 yeniksin zaten. Toplumun maalesef motorcuya karşı bir önyargısı var. Dikkat et görgü tanıklarına göre hiçbir kazada motor yavaş değildir
    Toplumun motorcuya ön yargısı diye bişey yok... Olmamalı. Ama benim gördüğüm çoğu motorcunun kendisine saygısı yok. Hatta motcuların birbirlerine dahi saygıları yok.

İyi motorcuları bu kapsamın dışında bırakıyorum. Onlar kendilerini zaten biliyorlar. Kendini bilmeyen buralara dahi uğramıyor zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ama nasıl geliş ölümüne resmen kural yok insanlık yok hayvan gibi aynı ona yol vermemek için elimden ne geliyorsa yapıyorum şahsen ama bazen görüyorum ya adam o kadar efendi gidiyorki belli yani bilinçli bu adam bu işin eğğitimini almış bu işi biliyor gidişinden belli yani o arkadaşa da rahat yol alabilmesi için elimden ne geliyorsa yapıyorum ki güvenli bir şekilde geçsin gitsin diye ...
    Kesinlikle katılıyorum. Ama malesef adam gibi gidenlerin sayısı toplam motorlu sayısına göre çok çok az kalınca genel kanı bu yönde bozulmaya başlıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    geçmiş olsun , sağlığınız iyidir umarım, daha bugün eve dönerken çift şerit bölünmüş yolda sağ şeritte ilerlerken benden yol isteyen (90 km/h ile giderken) adama aniden arkamı dönüp öfkemi göstermemle sol şeride geçip hızlanması bir oldu..anlam veremiyorum..bunun ben ona dönmeden de yapabilir..baskı kurmak hoşlarına mı gidiyor anlamıyorum..

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bence öncelikle şu işten vazgeçmeliyiz hakkın olmayan yerde yol istediğin halde araç sürücüsü vermiyorsa uğraşmayacaksın geçen gün bizzat şahit oldum motor sürücüsü sol serit de araç ile beton bariyer arasında yol almaya çalışıyor bende arabam gidiyorum beni falan geçti gitti ileride şerit değiştirdim baktım bi araç sol şeritte durmuş araç sürücüsü ile motor sürücüsü inmişler tartışıyorlar büyük ihtimalle sol seritte bariyer ile araç arasında giderken yol istedi araçtan araç sürücüsüde vermedi yani sonuçta motorcunun orada bir geçiş hakkı yok hala neden uğraşıyorsun sana yol verenden geçeceksin vermeyene uğraşmayacaksın arkadaş.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bence öncelikle şu işten vazgeçmeliyiz hakkın olmayan yerde yol istediğin halde araç sürücüsü vermiyorsa uğraşmayacaksın geçen gün bizzat şahit oldum motor sürücüsü sol serit de araç ile beton bariyer arasında yol almaya çalışıyor bende arabam gidiyorum beni falan geçti gitti ileride şerit değiştirdim baktım bi araç sol şeritte durmuş araç sürücüsü ile motor sürücüsü inmişler tartışıyorlar büyük ihtimalle sol seritte bariyer ile araç arasında giderken yol istedi araçtan araç sürücüsüde vermedi yani sonuçta motorcunun orada bir geçiş hakkı yok hala neden uğraşıyorsun sana yol verenden geçeceksin vermeyene uğraşmayacaksın arkadaş.
    Ben de genelde öyle yapıyorum da bazen de şöyle şeyler oluyor
    İki şerit şehir içi yolda bütün arabalar dur kalk ilerliyor. Ben sağlarından çok yavaşça geçip gidiyorum.
    Arada sağa fazla yanaşmış olanlar çıkıyor çoğuna selektör yapınca normal şeride giriyor ben de geçmeye devam ediyorum.
    Arada bir tane çıkıyor, selektörle de çekilmiyor, korna ile de. Sonra tabi inip bağırdığım falan yok onun da solundan geçiyorum.
    Ama gel de iflit olma

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ben de sanayide falan elimde kask, üstümde ekipmanla gezerken Harlem'e girmiş beyaz polis muamelesi görmekten sıkıldım :D Tipini sevmediğimi içeri alacakmışım gibi bakıyorlar, sakin olun arkadaşım :D
    weirdo1 bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Motosiklet sürücüleri haksız bir şekilde akan trafikte şerit arası yol aldıkça motorsiklete bakış açısı değişmez. Artık en azından akan trafikte araba gibi kullanın şu aleti.

Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sürücüleri haksız bir şekilde akan trafikte şerit arası yol aldıkça motorsiklete bakış açısı değişmez. Artık en azından akan trafikte araba gibi kullanın şu aleti.
    Ülkenin yollarını düzenle, sürücülere adam gibi eğitim ver, direksiyon başında telefon ile oynamanın cezasını uygulat, o zaman kullanırız araba gibi. Gerçi üçüncü dünya ülkesin de ne kuralı sahi? Tampon tampona 150 ile giden adamlardan ne beklersin ki?..

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Motosiklet kullanıcısıyım. Bazen araç kullandığım zamanlarda trafikte ki ninjalarda bazen insanı tehlikeye sokuyor. Birde seni orada öylece bırakıp gitmeleri yok mu. Neyse arkadaşım seninkisi apayrı bir mevzu olmuş. Arkadaşların dediği gibi bi kamera her şeyden önce bir güvence, insana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınıza malesef katılmıyorum , pek çok ülkede motorsikletlerin trafikteki varlığından insanlar haberdar ve motorlara yol vermek nezaketinde dahi bulunuyorlar. Ben aracımla trafikte sıkışmış halde beklerken veya ağır ağır ilerlerken adam motoru ile beni niye geçmesin ve gitmesin ? sonuçta arabam 2.5 metre genişse o 70 cm genişlikte.. benimle beraber niye trafikte takılsın adam? royal jordanian diye birinin internette ingiltere sokaklarında araçların arasında ne kadar rahat ilerlediğine bir bakın sonra bizim trafiğimizi bir gözünüzün önünde canlandırıp "bizde aynı durum olsa bizdeki sürücüler nasıl hareket ederdi" diye bir düşünün.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    arkadaşım yaptığın kazada sende kusursuz değilsin anladığım kadarıyla u dönüşü yapılması yasak olan bir kavşakta sola dönüş yasağı yoktur o zaman doğru mu? sorumun cevabı evet ise eğer burada bir kavşak var demektir ve kavşaklara yaklaşılırken hız güvenli bir geçiş yapacak kadar düşürülür. kavşağa 15 metre mesafeden itibaren şerit değiştirilmez, araç sollanmaz takip mesafesine dikkat edilir. Sen bunlardan hangisini ihlal ettin? Tamam kaza bir şekilde oldu diyelim. Bakın arkadaşlar bir kazaya karışmışsanız ve karşınızdaki sizi anlamıyorsa polis çağırmaktan çekinmeyin Polisi bekleyin Sadece polis ile muhatap olun, gerekirse bu tür işlemleri bilmediğinizi ve hukuksal destek almak için polisi çağırmak istediğinizi söyleyin. Daha da kimseye laf anlatmaya çalışmayın. Eğer karşı taraf gitmek istediğini beyan ederse siz adama ısrarcı olmayın. Ekip geldiğinde olay yeri terk denir geçilir. Eğer şahıs giderse Ardından karakola giderek mala zarar vermeden sizde bir yaralanma varsa doktor raporu ile taksirle adam yaralama dan şahıs hakkında şikayetçi olun polis onu bulur ifadesini alır. Ağır abi olun hukuki ısrarcı olun hiçbir savcı bunu sallayın burdan birşey çıkmaz falan demez en azından tarafların ifadesi doktor raporları ile dosyayı hazırla bana gönder der takipsizlik verecekse bile savcı verir polis değil yılmayın. Gelen trafik polisi eğer size karşı üslupsuz konuşuyorsa moralinizi bozmayın. Memur bey diye hitap edin ağa abi dayı falan yok. Ekipmanınız prestij açısından önemlidir. Ye kürküm ye hesabı. Motosikletlerinizi sirk maymununa çevirmeyin İtici, hırçın, kural tanımaz, asi görünmek burada pek işe yaramaz. Kuralsız her motorcu halkın gözündeki itibarı yerle bir edecek. Unutmayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)