Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Neden araba kadar yakan motosikletlere biniyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisi sürmek daha güzel geliyor?
    versysin çıkardığı dalga köpürtmesi daha güzeldir
    ikisini de severek kullanıyorum.. Arabanın yeri ayrı, motosikletin yeri ayrı.. Pratiklik olarak motosiklet, ama corsamı da severim yani C'moon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    A noktasından B noktasına ulaşmanın en keyifli, hızlı, ekonomik, mutlu, .... yolu

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ben motoruma 7-8 litre yaktırıyorum, sattığım 2006 fusionım 3.5 litre yakardı mazot olarak. Fakat 600f in verdiği o güç zevki sesi ve 200+ çıkabilecek bi arabayı 20.000 tle alamazsınız bu kadar basit.
    bilirkişi ve Panashira bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Anlayamazsiniz

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 1.3 Corsa diesel 4.2 yakıyo, Versys ise 8 litre.. araba 1.3 motor 75 beygir versys ise 1043 cc 120 beygir. Corsa tavsiyedir
    ondada benim topcase kadar bagaj var yani
    hasmet bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ondada benim topcase kadar bagaj var yani
    Kedi gibisin, hem ....... hem bağırıyosun derler adama
    antilop_skul bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Herkes senin gibi maliyetten dusureyim, trafikte kalmayayım diye binmiyor.
    Ben çalışmıyorum etmiyorum, biyerlere zorunlu ulaşımım yok düzenli olarak ozaman niye motora biniyorum ki? Bazı şeyler zevk işidir, hobidir. Adamın parası varsa gider alır en pahalısından istediği kadar yaksin, istediğini yapar sevmesi, yeterlidir bunun için. Bu nasıl bir sorudur.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motosikletin hp/kg oraninda bir otomobil ne kadar yakiyormus bir bak derim. Sen 1.2motorlu aracla az yaksin diye 1500 2000 devir arasinda kullanirsin. Ben mekanik vahsi bir ata biniyormusum gibi her devirde ayri keyif alirim.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Aracım var şehir içi 6 lt mazot uzun yolda 3.8 lt kadar düşüyor . Gel gelelim motor dünyasına 4 ay önce scooter alarak katıldım ki şuan tam bir manyak olduğumu düşünüyorum bunca zaman motor varken arabayı ne demeye kullanıp durmuşum . Yağmurda aracımı kullanıyorum kuru havada motor . Arabaya binince boğuluyorum artık , trafikte durduğum her saniye bana vakit kaybı geliyor . Ne caddeye çıksan koyacak yer buluyorsun ne bişey başlı başına stres araba . Kendimi bildim bileli aracımız var ve 1 kere eminönüne araçla gitmemişimdir park sorunundan , otoparka bırakınca 20 dk yürüyosun . hep toplu taşıma kullandım ama motorla eminönünde mısır çarşısına kadar gidip kuruyemiş alıp eve geri gelebiliyorum daha ne olsun
    Eagle7 bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi araba 4.5 yakıyor yahu dükkana araba alcazda o yüzden soruyom . benim motor 4.5 - 5 yakıyor
    linea kullandım ş.içi dışı ortalama 4.6 litre yaktı.citroen c elsyee ile hemen hemen aynı değerler yakaladım (5 i geçmedi). c5 kullandım 4.8 5 lt arası yaktı. corolla kullandım 1.4 d4d 4.9 5.6 karma tüketimim oldu. En az yakan golf olmalı,3 litre gibi değerler yakalayanlar var.
    Dükkana alacaksanız bakımları tam 1.3 mj motorlu fiorino tavsiye ederim. sakin sürüşle yakalarsınız bu değerleri

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Nasrettin Hoca'ya bir komşusu gelip, hoca der ne oturursun bak koskoca bir tepsi baklava gidiyor. Hoca umursamaz tavırla - bana ne oğlum der. Komşu istediği tepkiyi göremeyince, ama hocam der, sizin eve doğru gidiyor. Oğlum der hoca o zaman sana ne...
    chetaq bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Adam alt tarafi soru sormus, fikrini belirtmis. Hakaret etmemis, dalga gecmemis... Niye bu kadar yuklenildi anlamadim dogrusu. Az iki tur atip rahatlayin yahu

iki teker baska olsa da zevkli arabalar da var. S2000 mesela. Motorsiklet kadar hizli olmasa da motorsiklet gibi bir motora, ve motoru onde olan hic bir aracta (*) bulunmayan bir denge ve yol tutusuna sahip...

(*) Z8, bilimum Ferrari, SLS, vs. gibi super arabalar istisna. E hadi ZX8'i de katalim. Ama Z4 veya 370Z'yi katamiyorum kusura kalmayin. Corvette te motordan kaybediyo. 150km hizla rolantide giden spor araba mi olur la

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam alt tarafi soru sormus, fikrini belirtmis. Hakaret etmemis, dalga gecmemis... Niye bu kadar yuklenildi anlamadim dogrusu. Az iki tur atip rahatlayin yahu

iki teker baska olsa da zevkli arabalar da var. S2000 mesela. Motorsiklet kadar hizli olmasa da motorsiklet gibi bir motora, ve motoru onde olan hic bir aracta (*) bulunmayan bir denge ve yol tutusuna sahip...

(*) Z8, bilimum Ferrari, SLS, vs. gibi super arabalar istisna. E hadi ZX8'i de katalim. Ama Z4 veya 370Z'yi katamiyorum kusura kalmayin. Corvette te motordan kaybediyo. 150km hizla rolantide giden spor araba mi olur la
    S2000...
    Anlayamazsınız. O gaza basınca giren vtec i anlayamazsınız ühüühüü

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Motosiklet kullanmanın hobi olduğu konusunda çoğunuzla hem fikirim ama kullanmaktan hiç hoşlanmıyor olsam bile ulaşım için motosikleti tercih ederdim. Geri kalan her şey para çokomel eğrisi..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Çünkü motosiklet kadar yakan arabalar araba kadar yakan motosikletler gibi gitmiyor. Motosiklet araç değil amaçtır.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bir kere örnekler yanlış olmuş.Kıyaslayacaksak, benzinli motor ile benzinli arabayı kiyaslayalım.Turbo dizel arabalarla benzinli motoru kıyaslamak elma ile armut gibi oluyor.Şu anda hiçbir atmosferik benzinli araba şehir içi 6 7 litre altında yakmaz.Çok agresif kullanmadıktan sonra hiçbir motorda(özel motorları ayırıyorum)bu kullanımları geçmez(6-7) altında çıkar.Artı zaman tasarrufu sağlar, geçen zamandan zevk alırsınız.O aracın içini ve trafiği düşündükçe kötü oldum bak

Yani motor her türlü ekonomik ve her türlü daha zevklidir.

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Park ve hızlı ulaşım için motosiklet kullanan biri
    Bu soruyu sormamalı

Neden park etmeyi öğrenmeyi tercih etmiyorsunuz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Peki neden yakıt yakan bir araç kullanıyoruz da bisiklet ya da eşek kullanmıyoruz
    Levent, MotorKafa, Panashira ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    2006 LPG li Palio aracım var 600 cc fazerimden az yakıyor. Motora bineceğim zaman 30 dk hazırlanıyorum ekipman kıyafet vs. vs. Arabaya kontağa bas git. Ama palio da egzozt sesi kulakları doldurmuyor, ışıkta kalkarken 3 saniyede dikiz aynasında araçlar kaybolmuyor, kısacası konserve kutusunda hissettiriyor seni.
    Sonuç olarak aslan besleyen sütünü düşünmüyor

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Egzozun çıkardığı ses...
    Motorun titretmesi...
    Hem de ne...
    ANLAYAMAZSINIZ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)