Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar Başlangıç motoru için 250 cc doğru seçim mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilgans29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 x - MT 25
    herkese merhabalar ben motosiklete yeni başliyicağim biraz içimde korku var motoru yatirirmiyim allah korusun kaza yaparmıyım diye
    öncellikle yaklaşik 3 4 aydır youtubeden video izleyip araştirma yaptim kimisi 250 cc ile başlanır kimi başlanmaz diyor
    şimdi ben arkadaşımın motorunu sürerek bu hevesi kaptim superlight 150 kullandım falcon freedoom 250 kullandım ama bunları tabi hergün değil
    ve e 5 trafiğine falanda hiç çıkmadım sokak aralarında kullandım az çok oralarda öğrene bildim şimdi ehliyete yazildim ve mayıs başında sınav var
    aklımda cbr 250 2013 2014 model var sizce ne kadar doğru bu motorla başlamam
    2 bin tl civarindada ekipman için para ayirdim sizce yeterlimi kask ceket eldiven ve dizlik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    250cc ile baslanır bana göre, cbr250r kullandim 2014 model. Bence öyle cokta baslanilmayacak gibi bir motosiklet degil. Sırf şekli icin istiyorsan tabi bidaha dusun derim bende bir hevesle aldim cibiri ama vazgectim. Cbr 250nin oturusu hernekadar agresif olmasada bir naked degil sehir icinde ise en guzeli naked bir motosiklet gerci rahatima cok duskun biri degilim ama simdiki motorumun surus keyfinden daha fazla tat aldım diyebilirim bu yuzden naked ile devam ediyorum Herneyse motosiklet secerken iyi dusunun eger gercekten eminseniz o modeli alın umarim cbr dogru bir secimdir. Guzel ve sağlam bir motor. Ekipman konusuna gelirsek her butceye göre ekipman var 2bin tl ayirdiysaniz o butceye saydiginiz ekipmanlari alabilirsiniz orta halli bir şekilde olur.

Motosikleti
    Yamaha xt 125 x - MT 25
    valla bende 250 kullandım tek problem bi 20 dk sonra ellerim ağırmaya başladı ya oturus pozisyonum yanlıştı bide artçı vardi birazda vicut büyük 191 boyum var ondan dolayı rahat edemedim her halde alıcağim motor beni yolda bıraksın istemiyorum haziran başında bi istanbuldan edirneye gitme planım var çünkü yavaştanda olsa gitmek istedim uygun gibi gözüktü naketlere baktim ama pek tavsiye etmedi arkadaşlarım ama endro olarak bmw 650cg alabilirsin diyen oldu 600 lük bi makina ilk motorum olsun istemiyorum çok kötü sonuçlar olabilir çünkü

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı atilgans29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende 250 kullandım tek problem bi 20 dk sonra ellerim ağırmaya başladı ya oturus pozisyonum yanlıştı bide artçı vardi birazda vicut büyük 191 boyum var ondan dolayı rahat edemedim her halde alıcağim motor beni yolda bıraksın istemiyorum haziran başında bi istanbuldan edirneye gitme planım var çünkü yavaştanda olsa gitmek istedim uygun gibi gözüktü naketlere baktim ama pek tavsiye etmedi arkadaşlarım ama endro olarak bmw 650cg alabilirsin diyen oldu 600 lük bi makina ilk motorum olsun istemiyorum çok kötü sonuçlar olabilir çünkü
    Falcon freedom250 pek elleri agritacak bir motor gibi durmuyor o tarzı hic denemedim gerçi ama rahat gorunuyor gayet. Oturuştan ziyade farkında olmadan gidonu biraz sıkı tutuyor olabilirsiniz. Ağrı bu yüzden kaynaklanıyor olabilir. Saglamlik konusundaysa cbrnn sizi yolda birakacagini hic sanmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha xt 125 x - MT 25
    yok falcomdan bahsetmedim cbr 250 den bahsettim yanlış anlamışsın aklımda duke 200 de var sen kullanıyosun galba uzun yol için nasil olur tercih edilirmi sence uzun yol dediğimde istanbul edirne arası

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı atilgans29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok falcomdan bahsetmedim cbr 250 den bahsettim yanlış anlamışsın aklımda duke 200 de var sen kullanıyosun galba uzun yol için nasil olur tercih edilirmi sence uzun yol dediğimde istanbul edirne arası
    Duke'e geçeli çok olmadı şurada, uzun yol hiç yapmadım onunla o yüzden kendim yapmadan birşey diyemem. Ama şehir içinde çok memnunum ve baya eğlenceli bir motosiklet diyebilirim.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Başlangıç motosikletinin cc'si, markası, modeli olmaz; bütçene göre sıfırı olur; bütçen dahilinde sıfır alabileceklerin içinden de beğendiğin bir modeli olur.

Senin yazdıklarında "sorun" başlangıç motosikleti için 250 cc düşünmen değil; aklından geçen motosikletin 2013 - 2014 olması. Yani, sıfır bir motosiklet olmaması.

Bütçeni ayarla. Sıfır motosiklet al. Rodajını kendin yap. Zaten rodajda diye bas(a)mayacağından, motosiklet sana alışırken sen de motosiklete alışırsın. Gül gibi geçinip gidersiniz

Elini "sıfır" motosiklette alıştırdıktan sonra, istediğine zıplarsın.

Bak biz, sıfır aldığım Kubazakiyle fıtı fıtı gidiyoruz . Belki ilerde Kawa z250 sl oluruz

başlanır; modeline göre değişir.

ekipmanını eksik etme, imkanın varsa eğitim almanı tavsiye ederim. naçizhane.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Inazuma ile başlanır..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Fıtı fıtı sesiyle cıbır 250 alma
    İliklerine kadar titreşimi hissediceksin tek silindirden racing olmaz (rc390 dahil)
    Paralel çift silindir titreşimsiz yağ gibi akan ok gibi fırlayan yzf r25 al
    En iyi başlangıcı bu motorda yapacaksın
    R25 almadan önce mutlaka eğitim al

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fıtı fıtı sesiyle cıbır 250 alma
    İliklerine kadar titreşimi hissediceksin tek silindirden racing olmaz (rc390 dahil)
    Paralel çift silindir titreşimsiz yağ gibi akan ok gibi fırlayan yzf r25 al
    En iyi başlangıcı bu motorda yapacaksın
    R25 almadan önce mutlaka eğitim al
    Bence racing dediğin 4 silindir olur. R25' in seside gürül gürül değil ve SS filan değil kendi sınıfında performanslı diye bu kadar göklere çıkartmanın anlamı yok. Başlangıç motoru olur mu tartışılır. Ancak arkadaş bende para bol demiyorsa ki bütçeside belli. Honda hem yumuşak huyu hem parça fiyatlarıyla arkadaşa uygundur. İlk motorda düsmeler kalkmalar olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence racing dediğin 4 silindir olur. R25' in seside gürül gürül değil ve SS filan değil kendi sınıfında performanslı diye bu kadar göklere çıkartmanın anlamı yok. Başlangıç motoru olur mu tartışılır. Ancak arkadaş bende para bol demiyorsa ki bütçeside belli. Honda hem yumuşak huyu hem parça fiyatlarıyla arkadaşa uygundur. İlk motorda düsmeler kalkmalar olacaktır.
    Bütçesi darsa düşmeler kalkmalar hesap ediyorsa motor alacak kişi ss yerine naked alsın pulsar 200ns alsın

Bu arada 4 silindir makinelerin yedek parça bakım fiyatlarından haberin yokmuş gibi 4 silindir demişsin
    Her 2 kişiden biri ölüyor ss makina alanlar
    Yaşayanlar ta sakat kalıyor yada tehlike atlatıp tövbe ediyor

4 silindir kadar olmasada paralel çift silindir sesi yeterlidir
    Cıbır 250 9sn r25 6 buçuk sn
    Gücüde gayet tatminkar r25 in
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Bütçesi darsa düşmeler kalkmalar hesap ediyorsa motor alacak kişi ss yerine naked alsın pulsar 200ns alsın
    Bu bizi ilgilendiren birsey degil butcesi kisitli diye illa commutere binmek gibi bir zorunluluğu yok adamın. Ss "görünümlü" beğeniyorsa ve hevesi varsa fazlada yük olmasın diyorsa pekala cbr alabilir. Ömürlük almıyor sonuçta başlangıç.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Neden ss güzel hocam benim?

Vee soruna gelecek... Evet yatırma ihtimalin yüksek maddi durumun ayda bir grenaj değiştirecek kadar iyi değilse girme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Honda ile yamaha parça fiyatları hemen hemen aynı sayılır

Motosikleti
    DUKE 200

Bu arada 4 silindir makinelerin yedek parça bakım fiyatlarından haberin yokmuş gibi 4 silindir demişsin
    Her 2 kişiden biri ölüyor ss makina alanlar
    Yaşayanlar ta sakat kalıyor yada tehlike atlatıp tövbe ediyor

4 silindir kadar olmasada paralel çift silindir sesi yeterlidir
    Cıbır 250 9sn r25 6 buçuk sn
    Gücüde gayet tatminkar r25 in
    Ben arkadas 4 silindir alsin demedim ayrica. Sen yok tek silindir racing degil deyip sanki 2 silindir r25 racingmiş gibi göklere cikarttigin icin söyleme gereği duydum.
    Cesaretin ve paran yoksa binmessin. Gidip sesi ve goruntusu benziyor diye satin alıp kendini tatmin edebilirsin bol bol o senin bileceğin iş. Tek diyeceğim oda bir ss değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bizi ilgilendiren birsey degil butcesi kisitli diye illa commutere binmek gibi bir zorunluluğu yok adamın. Ss "görünümlü" beğeniyorsa ve hevesi varsa fazlada yük olmasın diyorsa pekala cbr alabilir. Ömürlük almıyor sonuçta başlangıç.
    Sahibinden sitesindeki ss motorlar daha 2-3 bindeler hemen satışa çıkaranlar dolu
    En büyük sebebi almış olduğu ss motorun başlangıç motoru olmasıdır
    Adam düşürüyor motoru sahibinden de ilana çıkartıyor

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ktm rc 250 ile basladim baslanir ama nasil baslanir . egitim alirsin sinirlarini bilirsen sorun olmaz . tecrube sinirlarini bilmektir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)