Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonucu DEĞER KAYBI HK. Ne düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Herkese Merhaba.

Belli bir değerde araç kullanıyorsunuz ve aracınız hatasız. Karşı tarafın %100 kusurlu olduğu kazada aracınızın 2. el değer kaybını talep edermisiniz? İnternette bazı konularda etik değil demişler ama suçsuz yere motorsuz kalıp, uğraşıp birde para kaybetmek insana iyice koyuyor.

Malum bir kadın 600RR motoruma çarpmıştı. Daha önce hatasız 2015 çıkışlı 6500kmde idi.

Normalde 1000tl ama yetkili serviste 2340tl tuttu. Kuyruk local boya, yamulan gidon değişimi, rizomaların yenilenmesi, ayna, sol grenajın altındaki demir 30 tl lik parça işlemler bunlar. Sol grenajdaki ufak çizikleri boyatmadım iyice değer kaybetmesin diye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasar genel aksama zarar vermediyse grenajda kaldıysa ve plaka da hasar kayıt çıkmıyorsa bence sıkıntı yok. Benim aldığım motorda kaza yapmış karşı taraf tam kusurlu plaka da hasar çıkmıyor grenaj değişmiş. Almadan önce ekspertiz e soktum hiçbir sıkıntı yok lafını duyunca fiyat indirimi istemeden tamam dedim. İş kazanın ciddiyetinde bitiyor bence. Yoksa grenaj çizilmiş şu çizilmiş bu çizilmiş diyip fiyat indirimi isteyenlere ben olsam hadi sana iyi günler der telefonu kapatırım.

Sizin kazanızı geçen aylarda görmüştüm forumda. Karşı taraf kusurlu neden yetkili servis e vermediniz motoru? Ben olsam herşeyini yetkili serviste yaptırırdım çünkü karşı taraf tam kusurlu olduğu için onun sigortasının karşılayacağı bir durum bu.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Hasar kayıtı oldu. karşıladı sigortası 2340 tl ödedi ve yetkili servise verdim zaten.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    içim gitti be hocam geçmiş olsun.Bunlarda ehliyet alıyorsa ehliyetli sürmüşüz ehliyetsiz sürmüşüz bi farkı yok gözümde.Ne yapsan karşılamaz bence bir kere çarpıldımı direk kazalı oluyor zaten :(

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasar kaydı olmaması lazım. Benimkinin kazanında 8 de 8 karşı taraf kusurlu diye plaka ve ya şase de en ufak bir kayıt çıkmıyor. Bence bir araştırın bu konuyu. Öyle bile olsa kazanın detayları mevcut elinizde. Fiyattan düşseniz bile öyle aman aman bir fiyat indirmenize gerek yok. Sonuçta mekanik aksam da ve ya başka birşeyde hasar yaratmamış kaza. Grenaj gidon filan dediğiniz şeyler kolay şeyler. Onlar değişmiş kazası var bu motorun diyip ne siz indirim yapın ne de başkasın indirim istemesine kanmayın.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Sigortadan yapıldıysa sizin motorunuza geç işleyebilirler kaydı ona dikkat edin. Çünkü önceki motosikletimde de 350 tl lik hasar kaydı karşı taraf suçlu olmasına rağmen sonradan işlenmişti.

250 cc'de pek sıkıntı olmaz. Motor bu yan yatıyor parçasıda ucuzdu önceki motorm cbr250r misal neden değişmeyesin hemen değiştireceksin parçayı. Ama araba ve pahalı motorlarda sıkıntı.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etiktir, neden etik olmasın ?

Senin gıcır gıcır malını şimdi kazalı yaptı. Şahsım adına ben 600 rr alacak olsam 2500 tl hasar kayıtlı olanından korkar ve mümkün mertebe kaydı küreği olmayan, kazasız motor arardım.

Şöyle düşün, sen bu motoru şu anda he desen 30 bim liraya satacaksın. Ancak kazalı olduğu için 30 dersen millet başka alternatiflere yönelir. Sende mecburen 27 diyeceksin. Bu durumda 3 bin lira kaybın var. Bu senin hakkın.

Ayrıca afedersin ama bi tarafımıza bu sene 5 misli ile giren sigortalar neden bu kadar fiyat artırdılar. Sözde yargıtayın değer kaybı sonucunun kendilerin kötü etkilediğini söyediler. O zaman ödeyecekler.

Bir arkadaşım daha geçen hafta sadece kapı değişmesine 2500 lira aldı temiz. Miss gibi

Hemen başvur ve paranı al. Kendine kullanmak istemezsen bile fakir fukaraya dağıt. O para senin hakkın ve başvurmazsan benim cebimden 50 yerine 450 lira alarak karına kar katan sigorta firmalar daha da zengin olacak.

Al parayı bana yolla
    Mengu16, jimi_hendrix ve berkay3212 bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Karsi taraf suçlu olsa dahi servise kaza sonucu giderse sigorta araciligiyla, her türlü tramerde cikar diye biliyorum.Böyle durumlarda hazir videoda varken neyin ne olduğu belliyken kabarmis fiyatlara servise yaptirmak yerine anlaşip nakit olarak almak çok daha iyi aslında.Birde değer kaybini almamak sacmalik olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba.

Belli bir değerde araç kullanıyorsunuz ve aracınız hatasız. Karşı tarafın %100 kusurlu olduğu kazada aracınızın 2. el değer kaybını talep edermisiniz? İnternette bazı konularda etik değil demişler ama suçsuz yere motorsuz kalıp, uğraşıp birde para kaybetmek insana iyice koyuyor.

Malum bir kadın 600RR motoruma çarpmıştı. Daha önce hatasız 2015 çıkışlı 6500kmde idi.
    https://www.youtube.com/watch?v=8pYIVzN3PJY

Normalde 1000tl ama yetkili serviste 2340tl tuttu. Kuyruk local boya, yamulan gidon değişimi, rizomaların yenilenmesi, ayna, sol grenajın altındaki demir 30 tl lik parça işlemler bunlar. Sol grenajdaki ufak çizikleri boyatmadım iyice değer kaybetmesin diye.
    Selamlar,
    sökülebilir, takılabilir parçalar için değer kaybı ödemiyorlar. benzer bir durum başıma geldi 3250TL hasar için 107.88 TL değer kaybı çıkarıldı. ( karşı taraf %100 kusurlu, hesaplama dökümanını birazdan yüklerim oraya bakar değerlendirirsin.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    sökülebilir, takılabilir parçalar için değer kaybı ödemiyorlar. benzer bir durum başıma geldi 3250TL hasar için 107.88 TL değer kaybı çıkarıldı. ( karşı taraf %100 kusurlu, hesaplama dökümanını birazdan yüklerim oraya bakar değerlendirirsin.
    evet axa sigorta o gerekçeden red etti. Tahkim komisyonuna yada dava yoluna gitmek gerekiyor. Ama 2300 tl faturada o işler için az geliyor ve kaybetme şansıda var.
    ayrıca o dava yada tahkim sonucu cıkana kadar aracı satmama şartıda var sanırım. hepten vazgeçiriyor.
    Tek yol kapılarına dayanıp ıstemek oda kim 2000 tl çıkartır verir. Ya bela olacaksın yada bela alacaksın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Öncelikle link: http://www.megafileupload.com/6zjF/YeniGenelSartlar.pdf

Motosikletler her zaman olduğu gibi yine adamdan sayılmadığı için diğer araçlara göre belirlenmiş kurallar üzerinden hüküm veriliyor.

Ben sırf hakkımı arayabilmek adına 3 ay uğraştım, epey bi hrgürden sonra, işi gurur meselesine çevirdim 107TL mi aldım, (halen çekip harcamış değilim, ama aldığım için mutluyum )

Dava ile uğraşacak cesaretin var mı bilmiyorum ama umarım benden daha şanslı olursun.

Çok ama çok geçmiş olsun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigortadan değer kaybını al kesinlikle çünkü sigorta fiyatlarındaki bindirimin bir nedeni bu değer kayıpları yüzünden sigorta şirketleri batıyormuş

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    benimde park halindeki mimibüsüme çarptılar.. çok bi hasar yok ama değer kaybı boyanan çamurluk düzeltilen direk ve kırılan stop var.. bu değer kaybı prosedrü nasıl işliyor acaba...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortayı yaparlarken kol gibi fiyat çıkarmasını biilyorlar, Etik oğlu etiktir.
    Fiyat kol değil parmak kadar da olsa yine etiktir.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde park halindeki mimibüsüme çarptılar.. çok bi hasar yok ama değer kaybı boyanan çamurluk düzeltilen direk ve kırılan stop var.. bu değer kaybı prosedrü nasıl işliyor acaba...
    Kazanın üstünden 2 yıl geçmemesi ve araç sahibinin değişmemesi gerekiyor. Karşı tarafın sigorta şirketini arayıp değer kaybını talep ettiğinizi iletiyorsunuz. Ne yapmanız gerektiğini söylerler pek birşey gerekmiyor bunda. 15 günde sonuç bildirmek zorundalar. Genelde red veriyorlar yada şu kadar değer kaybın var diyip hesaba yatırıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)