Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet ve Gezi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 17 yaşındayım ve a1 almak istiyorum. Daha sonrasında Ağrı'dan yola çıkarak İstanbul'a gezerek gitmek istiyorum. 125cc'lik motorlar max 160 basıyormuş.

a1 almak için ne yapmalıyım?
    a1 aldıktan sonra seyahat yapabilir miyim? (a1 sadece şehir içinde mi geçerli? )
    Hangi motordan önerebilirsiniz max 10.000 TL bütçem var.
    En az yakan bir motor önerebilirseniz memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    planet58 bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    125 cc motor 160basmaz haberin olsun ayrıca 17yasinda tecrübesiz şekilde hem de 125cc ile o kadar yolu sorunsuz gelmene %10 ufak sorunlarla gelebilmene %20 büyük sikinti yaşamanada %75 ihtimal veriyorum.

125cc zaten fazla yakmaz.Ehliyet içinde alacağın yeri arayip sorabilirsin veya google yazarsan buradan duyamayacagin detaylari kendi gözünle görmüş olursun.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    125cc motosikletle gidebileceğin hız 70 . Büyük ihtimal hava sogutmalı bir motorun olacak alet basıyor diye yüksek devirde 90 basmaya kalkarsan o alet 1 saat sonra şişer artık yüksek devire çıkmamaya başlar , mecburen durup soğutman gerekir. Hava sogutmalı motorun performansı yazın düşer. 70 hız şehirlerarası yolda tehlikelidir gözün sürekli sol aynada olur tedirgin kullanırsın , zemin problemlerini kaçırabilir ve sorun yaşayabilirsin.

Gidilmez mi? gidilir ,
    2000 kilometreyi görmeden 1 saatlik uzun yola çıkma ,
    10.000 km görmeden istanbula gelmeye kalkma
    acele giden ecele gider sadece hız için geçerli değil
    MeehMT bunu beğendi.

evboslukren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Ya sunlara guzel guzel cevap veriyosunuz ya ne guzel sabriniz var masallah
    planet58, MeehMT ve eren3736 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Ehliyet işini bur da sormana gerek yok bir sürücü kursuna gidersen sana istediğini anlatırlar korkma yemezler seni kardeşim 125 cc motor sürdüm geçen 100 km ulaşması bile zorken en fazla 130 km görürken 160 km deyişin hangi 125 cc'imiş o ? birde A1 ile yani vitessiz motor için diye biliyorum ben her neyse bur da büyüklerinin sözünü dinle bak onların sayesinde artık bir tık öndeyim sizden son olarak İstanbul'a geze geze gidersin bide o motorla sağ şeride girersin arkadan kornaya basınca paniklersin onuda geçtim bir kamyon geçse yanından otobanda takla atarsın deadpool filminin 5-6 dakikalarında tabelaya tükürük gibi yapışan motorcu ile aynı olur. aç izle

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Ekleme olarak buraya yazdığın soruları google arama motoruna yaz gene bu siteden sana 100'lerce sonuç çıkacaktır emin ol yinede

yamaha yzf 125-25 r

Honda cbr 125-250 r

Bajaj pulsar 150-200ns

Ktm duke 200

Hyosung :D boşver (çok ağır makına)

Daelim roadwin 250 r başka motor yok piyasada

var ama a1 ehliyetle kullanırmısın bilemem.

Yazmadan edemeyeceğim anladığım kadarıyla aniden motora heves ettin ve ailen sana %90 destek çıkıyordur o 10.000 TL için önce bi al ybr mondial 125 cc öğrenirsin sonra satarsın hememen alırsın 250 cc motorunu benim takıntım var ybr felan diyince gözlerim doluyor zoruma gidiyo yoksa alırdım kendime güveniyorum haftada 1-2 kez 125 cc sürüyorum ve param denkleştiğinde bir 250 cc alacağım burdaki büyüklerimiz bizim gibilere yazmaktan bıktı artık hepsinin yerine yazıyorum.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    10 bin liradan öncelikle 2 bin lira ekipmana ayır 8 bin tl yede git tertemiz cbr 125 al Birde 125 cc motor düz yolda basacagı 120
    MeehMT bunu beğendi.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Ekonomik bir motor istiyorsan pcx al

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)