Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: MT 25 mi TNT 250 mi?

Katılımcı sayısı
86. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • MT 25

50 58.14%
  • TNT 250

36 41.86%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MT 25 - TNT250 Sizce? (R25 Bonus)

Motovento
    REKLAM ALANI

Şehir içi kullanımda r25 yorar, şehir içi viraj kabiliyeti supersportlarda çok iyi değildir ve r25 gibi grenajlı motorlar kötü yollarda kullanımda bir süre sonra takır tukur etmeye başlar, grenajlar ayrılır dediler ve beni güzelim motordan soğuttular. Bu şartlar altında başlıkta yazdığım 2 motoru düşünmeye başladım.

İlk tercihim r25, sonra gönlüm mt25'den yana. Boyum 1.90 kilom 77 olduğu için de tnt250 daha iyi bir seçim gibi geliyor. Kararsızım.

R25 hakkındaki bu yorumlar doğruysa sizce seçimim mt25 mi tnt250 mi olmalı? Boy kilo sorun olur mu? Kullanıcı arkadaşlar yakıt bilgilerini de paylaşırsa sevinirim. (Motorları biliyorum araştırdım, niyetim görüş almak) Teşekkürler..

NOT: Bu arada mt07 baya ucuz gibi geldi 25 bin tl. Vergi olayı olmasa mt07 bile düşünebilirmişim. 0 alabileceğim 650 cc altı motor önerisi de verebilirsiniz. Ama önceliğim 250'liklerde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT 25 varken TNT nin lafı geçmez aynı cümlede söyleyeyim. İlk motorunuz değilse o fiyatlara 2. el sağlam Duke 390 bulabilirsiniz.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Neden soğuyosunki sonuçta R25 şehir içinde sürülemez diye bir şey yok. İllaki bazı durumlarda rahatsızlıkları olacaktır. Motosiklet sonuçta. Rahat arasaydık araba alırdık.

Alıntı arda06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden soğuyosunki sonuçta R25 şehir içinde sürülemez diye bir şey yok. İllaki bazı durumlarda rahatsızlıkları olacaktır. Motosiklet sonuçta. Rahat arasaydık araba alırdık.
    Kullanan arkadaşlardan yorum alsam daha iyi. Yani yarın birgün güzelim motordan takır tukur sesler gelince bir de grenajın boşluklarını görünce benim moralim bozulur Yine de gönlüm r25 den yana tabi.

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 25 varken TNT nin lafı geçmez aynı cümlede söyleyeyim. İlk motorunuz değilse o fiyatlara 2. el sağlam Duke 390 bulabilirsiniz.
    Nedense KTM'nin tipine gıcığım.

Tabiki öyle ben kullanmıyorum ama bu yaz bende alıcam R25 inşallah. Benim anlatmak istediğim yamaha boş bi marka değil kendini ispatlamış. Hani bazı arkadaşların yorumuna göre istediğin motordan vazgeçme derim. Kolay gelsin umarım hayırlısı olur 🙂
    €mre bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    250 cc şehir içinde neden kullanılmasın ki ? Herkez boşa sallamış.Ozman 600-1000 cc alanlar şehir içinde hiç yola çıkmasın. Bence hangisini istersen onu al, yorgunluk viraj ıvır zıvır bahane diyorum...
    €mre bunu beğendi.

MT 07'nin tipi de nedense çok hoşuma gidiyor bir de fiyatı uygun gibi ya da bana öyle geliyor. Şöyle 500 veya 600 lüğü olsaymış mt alabilirmişim.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı €mre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlardan yorum alsam daha iyi. Yani yarın birgün güzelim motordan takır tukur sesler gelince bir de grenajın boşluklarını görünce benim moralim bozulur Yine de gönlüm r25 den yana tabi.

Nedense KTM'nin tipine gıcığım.

Bende başta MT 125 alacaktım o zamanlar MT 25 piyasada yoktu ama KTM ye baya alıştım. Tip olarak ön farını saymazsak MT lerden daha iyi bile diyebilirim. Farklı bir ayrıcağılı var racing lere çok benziyor. Bence direk ön yargıyla yaklaşma benim yaptığım gibi. Ben ABS ve fiyatının daha uygun olması sebebi ile Duke 200 ü seçtim. Sana da önerim hem ABS hem de kalite açısından Duke 390 a yönelmen olur. ABS filan baya bir avantajı oluyor. Olmadı sıfır diyorsan Duke 250 bakmanı öneririm. Üzerinde 1000 tl lik lastik ve bir sürü ekstra özellik ile geliyor.
    €mre bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    r25 hakkında söyleyenler kimlerse görüşmeyi kes, zira cahil insanlar. Gönlünde varsa hepsi herşeye uyar. Mt boyuna göre küçük gelebilir sadece
    €mre bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    r25 mt25 dediğine göre sen de sürüye katılacan.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 mt25 dediğine göre sen de sürüye katılacan.
    Hayırlısı, yakın zamanda yamaha bayisine gidecem. Bakalım gönlüm hangisine ısınacak.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 hakkında söyleyenler kimlerse görüşmeyi kes, zira cahil insanlar. Gönlünde varsa hepsi herşeye uyar. Mt boyuna göre küçük gelebilir sadece
    R25 yorumu yapan arkadaşım R1 kullanıcısı, o yüzden görüşüne değer verdim. Uzun yol ve şehir içi kullanımda r25 ve mt25'in + ve - lerini yazar mısınız? Bu arada mt25 şuan kullandığım bajaj bm150'den daha küçük değildir herhalde. Boyu sorun etmeli miyim sizce?

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bütçen yeterliyse karşılaştırmaya gerek bile yok bence, mt -25 açık ara önde
    250 - 650 cc arası bir şey düşünüyorsan duke 390 ı incele derim, abs, rosso 2 lastikler ve kaydırmalı debriyaj KTM imajı, kalitesi...

Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçen yeterliyse karşılaştırmaya gerek bile yok bence, mt -25 açık ara önde
    250 - 650 cc arası bir şey düşünüyorsan duke 390 ı incele derim, abs, rosso 2 lastikler ve kaydırmalı debriyaj KTM imajı, kalitesi...
    Tek silindir titreşim yapar mı acaba bir de bu motorun tipini beğenmeyen bir ben miyim ya.. Bir de boyuma nasıl olur ki?

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Hocam 1.88 boyundayım daha bu cumartesi, bakım sırasında R25 in üzerine oturdum. O makina bize ufak gelir. renk zevk meselesi ama kelebek olmakta var işin ucunda

Ne alacaz abicim o zaman bizim boya göre motor var mı 250'lik piyasasında

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı €mre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindir titreşim yapar mı acaba bir de bu motorun tipini beğenmeyen bir ben miyim ya.. Bir de boyuma nasıl olur ki?
    mt25'i beğenip de duke'ü beğenmemek nedir arkadaş?

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25'i beğenip de duke'ü beğenmemek nedir arkadaş?
    Adı üstünde beğeni, herkes senle aynı görüşte olmak zorunda mı? "Esmer sevip sarışın sevmemek nedir arkadaş!" demek gibi birşey senin söylediğin. Bizim KTM'nin kalitesine birşey dediğimizi mi gördün? Doğru okuyup doğru yorumlayalım..

Yalnız TNT 250'yi oylayanlar da az değil.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar 2 aydır mt 25 kullanıyorum kullanması çok keyifli bir motor dik duruşu olsun, gaz tepkisi olsun. Titreşim konusuna gelirsek çift silindir olduğu için titreşim hissetmedim ben hiç, duke 390 vardı aslında kafamda ama hem çok hafif olması ve hem de tek silindir olması titreşim yönünden vazgeçme sebebim oldu fiyatı da cabası, mt25 in kötü yanı ne var lastikleri kesinlikle, mesela fren yapmaya korkuyorum, biraz aşınmış yolda sıcak havada anında oynamaya başlıyor irc en kısa zamanda rosso 2 almayı planlıyorum, diğer bir sıkıntısı ise super sport gibi kapanamadığınız için rüzgar yiyorsunuz doğal olarak, bunlar haricinde gayet memnunum motordan.

Duke 390 derim bende

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar 2 aydır mt 25 kullanıyorum kullanması çok keyifli bir motor dik duruşu olsun, gaz tepkisi olsun. Titreşim konusuna gelirsek çift silindir olduğu için titreşim hissetmedim ben hiç, duke 390 vardı aslında kafamda ama hem çok hafif olması ve hem de tek silindir olması titreşim yönünden vazgeçme sebebim oldu fiyatı da cabası, mt25 in kötü yanı ne var lastikleri kesinlikle, mesela fren yapmaya korkuyorum, biraz aşınmış yolda sıcak havada anında oynamaya başlıyor irc en kısa zamanda rosso 2 almayı planlıyorum, diğer bir sıkıntısı ise super sport gibi kapanamadığınız için rüzgar yiyorsunuz doğal olarak, bunlar haricinde gayet memnunum motordan.
    Tipi çok hoşuma gitti mt25'in ona rüzgarlık takılsa tipsiz oluyor. Şehir içi kullanım için ideal ama uzun yola da gideceğim ayda 1-2 defa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Şu ön cam iş görür bence: https://www.youtube.com/watch?v=W319P5zWPrc

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)