Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dunlop scoot smart nasıl bir lastik ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi akşamlar,

Son zamanlarda bu lastikle ilgili araştırma yapıyorum.Ama pek fazla bir bilgi bulamadım.Kimse tartışmamış.Bu lastik nmax üzerinde geliyor.Dunlop'un scooter lastiği.Sert hamurlu olduğunu söylüyorlar.Bu uzun ömürlü olduğuna işaret ediyor.Aklıma muadili olabilicek michelin power pure geliyor.Power pure kuruda iyi performans sergiliyor fakat yağmurlu zeminde hemen tutunma kaybı yaşıyor.Dunlopdada bu sorun varmı bilmiyorum.Muhtemelen nmax kunlanan kişiler bu lastiğin performansını handikaplarını biliyorlardır.Bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Ayrıca bu lastikler xmax 300'ün üzerindede gelicek.Aslında araştırmamın sebebi bu.Malum xmax 300 almayı planlıyorum.Acaba bana lastik masrafı yansırmı.Eğer lastik sıkıntılı ise baya km yaptığım michellin city grip taktırıp kunlanacam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    anlas tournee mükemmel

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlas tournee mükemmel
    Cevabın için sağol.Ama ben anlaş lastikle ilgilenmiyorum.Hiç nmax alıp da bu lastiği test eden yok mu ?

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    yani eğer nmax'teki fabrika çıkışı lastikleri diyorsan kuruda tutuşu mükemmel fakat yağmurda da tam tersi çok kötü
    Kenway bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani eğer nmax'teki fabrika çıkışı lastikleri diyorsan kuruda tutuşu mükemmel fakat yağmurda da tam tersi çok kötü
    Teşekkürler.Xmax 300 alıcam.xmax 300 üstünde gelen lastikler dunlop scoot smart.Nisanda geliceği için bekliyorum.Aklıma bu soru takılıyordu.Acaba City grip taktırsammı diye.Nisanda yaza girdiğimiz için kunlanılabilir o zaman.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forza'nın fabrikasyon lastiği.. yaz sıcağında viraja yattığımda kıçı atıyordu motorun bu lastikle.. nisan yağmurlarında frenlemede 8 yapıp dansediyordu yere iyi tutunmuyor ıslakta.. neyseki abs var lastiğin kötü yanlarını örtüyor. belki çokça tavsiye edende sevende olur. bu nasıl motor kullandığına bağlı.. ben scooter ile de virajda yaratım, hızda yapar zınk diye dursun ister, kıç atmasın derim diyorsan alma. yok ben tın tın gider yaz harici binmem diyorsan al.
    Kenway bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza'nın fabrikasyon lastiği.. yaz sıcağında viraja yattığımda kıçı atıyordu motorun bu lastikle.. nisan yağmurlarında frenlemede 8 yapıp dansediyordu yere iyi tutunmuyor ıslakta.. neyseki abs var lastiğin kötü yanlarını örtüyor. belki çokça tavsiye edende sevende olur. bu nasıl motor kullandığına bağlı.. ben scooter ile de virajda yaratım, hızda yapar zınk diye dursun ister, kıç atmasın derim diyorsan alma. yok ben tın tın gider yaz harici binmem diyorsan al.
    Sağol.Beni aydınlattın.Ben city grip kunlanıyorum 3 seneden beri.xmax 300 alınca hemen city grip taktırıcam o zaman.Yamaha keşke xmax 250 olduğunu gibi city grip lastikle satışa sunsaydı.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Kenway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.Xmax 300 alıcam.xmax 300 üstünde gelen lastikler dunlop scoot smart.Nisanda geliceği için bekliyorum.Aklıma bu soru takılıyordu.Acaba City grip taktırsammı diye.Nisanda yaza girdiğimiz için kunlanılabilir o zaman.
    kesinlikle kullanılabilir kuruda fren mesafesi müthiş bence

Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani nmax kullandınız mı bilmiyorum ama frenleri gerçekten 'zınk' diye durduruyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Başka fikri olan var mı?

hitt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    Ben de nmax kullanıyorum 3 gün önce sıfır aldım. Daha önce de scooter kullanıyordum ancak yagmurda bu kadar tereddütlü kullandığımı hatırlamıyorum. Lastiklerin ortası ve yanları birbirinden çok farklı sanki. Düzde frenleme gayet güzel ancak kavşak dönüşü hızlanma veya virajda frenlemede kaydığını hissediyorum. Bursa dürdane rampasında bayır aşağı yağmurlu havada Grand dink ile devamlı yattığımı biliyorum. Fren gereken durumlarda da hiç tereddüt etmeden basıyordum frene. Lastikler michelin city grip idi. Grand Dink in lastik ebadı da 12 inç. Nmax 13 inç. Lastikler yeni olduğu için mi bu şekilde oluyor acaba? Motoru yan yatırıp gaz vererek olduğum yerde çevirip lastiklerin yanlarını aşındırmayı düşünüyorum ama büyük ihtimalle bi takım city grip takmak gerekecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)